Düğün Fotoğrafları İçin En İyi Fikirler

1577

Düğün fotoğrafı çektirmek, en az düğüne hazırlanma süreci kadar önemlidir. Emek vererek hazırlık yaptığınız düğününüzü ilerleyen yıllarda da güzel hatırlayabilmek için onu ölümsüzleştirecek fotoğraflara ihtiyacınız var. Düğün hazırlıklarınız devam ederken nasıl düğün fotoğrafları çektireceğiniz ile ilgili bir karara varmadıysanız işte size fikir verebilecek en iyi düğün fotoğrafları..

Düğün Fotoğrafları İçin Fikirler

Birlikte bir hayata adım attığınız güne özel fotoğraflar, hayatınız boyunca dönüp dönüp bakacağınız, çocuklarınıza ve hatta torunlarınıza göstereceğiniz anılardan oluşuyor. İşte tam da bu yüzden düğün fotoğrafları, evlilik hazırlıkları arasında önemli bir yere sahip oluyor.

Mutlaka incele:  Klasik Alyans Modelleri

1Düğün Fotoğrafları Arka Planı Önemli

Düğün fotoğraflarında arka plan genellikle önem taşır. Bu açıdan manzarası ya da anlamı güzel olan yerlerde fotoğraf çektirmek çok daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar. Son yıllarda moda olan yol manzaralı fotoğraflar, birçok çiftin tercih ettiği temalar arasında yer alıyor. Evlilik, beraber çıkılan bir yol olduğu için böyle bir anlama sahip düğün fotoğrafı ideal olabilir.

2Kış Mevsimi İçin Kar Konsepti

Eğer kış mevsiminde düğün yapacaksanız kesinlikle karlar altında bir düğün fotoğrafı edinmelisiniz. Bembeyaz kar altında oldukça romantik ve anlamlı pozlara ulaşabilirsiniz.

3Düğün Fotoğraflarında Doğallık

Düğün fotoğraflarında poz vermekten çok, doğal hallerinizin yakalanmasını isteyebilirsiniz. Böylece sevginizi fotoğraflara çok daha güzel bir şekilde yansıtabilir ve o mutlu anlarınızın ölümsüzleşmesini sağlayabilirsiniz. Gülerken, konuşurken, sarılırken çekilen doğal pozlar en iyi düğün fotoğrafları arasında yer alıyor.

Mutlaka incele:  Gelin Arabası Süsleri

4Denizde Düğün Fotoğrafı Çekimi

Yine son dönemde moda olan denizde fotoğraf çektirme trendi, düğün fotoğraflarında farklılık arayanlar için ideal. Ancak elbette bu fotoğrafları düğünden sonra vermeniz gerekiyor. Eğer gelinliğin ve damatlığın akıbetini çok da umursamıyorsanız denize girerek, birbirinize sırılsıklam aşık olduğunuzu düğün fotoğrafınıza yansıtabilirsiniz.

5Mimari Yapılarda

Şık mekanlarda çekilen fotoğraflar oldukça profesyonel bir sonuç çıkarıyor. Geniş merdivenler, çarpıcı mimari yapılar, tarihi mekanlar düğün fotoğrafları için en ideal yerler.

6Düğün Esnasında

Düğün esnasında çekilen fotoğraflar da oldukça güzel görünüyor. Nikah kıyıldıktan sonra çekilen kutlama fotoğrafları o anki sevincinizi ve mutluluğunuzu ölümsüzleştirmek için en iyi anlardan biri.

7Yağmur Altında

Kar manzarasının yanı sıra yağmur altında fotoğraf çekilmek de oldukça romantik. Düğün günü hava bozuksa ve yağmurluysa moralinizi bozmanıza hiç ama hiç gerek yok. Bunu fırsata çevirerek birbirinden harika yağmur altında romantik pozlar verebilir ve bu muhteşem anı sonsuza dek ölümsüzleştirebilirsiniz. Bu tarz düğün fotoğrafları sanat eseri gibi durduğundan evinize tablo olarak da asabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Düğün Organizasyon Paketleri ve Fikirleri

8Manzaralı Alanlarda

Manzarası güzel bölgelerde de romantik fotoğraflar çekilebilir. Muhteşem gökyüzü ve dağ manzarasına sahip bir tepede harika düğün fotoğraflarına ulaşabilirsiniz.

9Çiçek Tarlasında

Eğer kır düğünü yapacaksanız böyle bir çiçek tarlasında muhteşem düğün fotoğrafları elde edebilirsiniz. Sapsarı, pembe, kırmızı veya rengarenk çiçeklerin olduğu bir tarla en iyi düğün fotoğrafları için ideal yerlerden biri.

10Araba Üzerinde Düğün Fotoğrafları

Vintage düğün temalarında kullanılan araba detayları da harika görünüyor. İster klasik arabalarla isterseniz de kır düğününü çağrıştıran romantik araba modelleri ile harika düğün fotoğrafları çektirebilirsiniz. Ayrıca, Gelin Arabası Süsleri başlıklı yazımızdan gelin arabası süslemeleri ile ilgili fikir alabilirsiniz.

Düğün Orkestrası Seçimi

Doğru bir düğün orkestrası seçimi düğünün tarzına göre yapılır. Yani öncelikle düğününüzü hangi tarzda yapacağınıza karar vermeniz gerek. Bir kır düğünüyle mi, yoksa salonda mı, ya da daha samimi bir parti havasında mı evlenmek istiyorsunuz? Vereceğiniz cevap, seçeceğiniz orkestrayı da belirleyecek! Konu ile ilgili olarak Düğün Orkestrası Seçimi Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!