Lohusa Şerbeti Nasıl Yapılır? Lohusa Şerbeti Tarifi

Birbirinden güzel lohusa süsleme fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

7225

Lohusa şerbeti, yeni doğum yapan annenin bol sıvı alması için ortaya çıkarılan bir gelenektir. Siz de lohusa şerbeti yapmak istiyorsanız “lohusa şerbeti nasıl yapılır?” sorusunu yanıtladığımız bu yazı size yardımcı olabilir.

Lohusa Şerbeti Nasıl Yapılır?

Lohusa şerbeti yaparken kendi damak tadınıza göre aromaları artırabilirsiniz. Karanfil seviyorsanız tarifteki karanfil miktarını artırmak gibi…

Mutlaka incele:  Hastane Süsleme Seti Nelerden Oluşur?

1Lohusa şerbeti yapımı için gerekli malzemeler nelerdir?

5 litre lohusa şerbeti nasıl yapılır? Gerekli malzemeler;
1 kare Lohusa Şekeri (Kızamık Şekeri)
3 Su Bardağı Toz Şeker (çok şekerli seviyorsanız ekleyin)
20 Su Bardağı Su
4 Adet Çubuk Tarçın
20-25 Adet Karanfil
1 kök havlucan
1 kök zencefil
2 kök zerdaçal
1 Adet Muskat

3Diğer malzemeleri karıştırın

Daha sonra diğer malzemeleri, yani tarçın, karanfil ve muskatı ekleyin ve kısık ateşte 25-30 dakika daha kaynatın.

4Suyunu damak zevkinize göre ayarlayabilirsiniz

Bu aşamada tadını sürekli kontrol edin. Su miktarını damak zevkinize göre artırabilirsiniz. Ortalama 20 bardak su yeterli gelecektir.

5Uzun süre taze kalabilir

Şerbet soğuyunca süzün ve ağzı kapalı bir şişeye doldurun. Süzerken tülbent ya da tel süzgeç kullanabilirsiniz. Dilerseniz sıcak, dilerseniz de soğuk bir şekilde servis edebilirsiniz. Lohusa şerbeti uzun süre boyunca, haftalarca taze kalabilir. Doğum sonrası hem doğum yapan anne hem de konuklar bayılacak bu şerbete.

Mutlaka incele:  En Güzel Doğum Geceliği Modelleri

6Kızamık şekeri alırken dikkatli olun

Kızamış şekeri olarak da bilinen lohusa şekeri şerbete renk verir. Rengin yanı sıra lezzetinde de önemli bir etkisi olan lohusa şekerinin kaliteli ve taze olup olmadığına dikkat edin. Mutlaka güvendiğiniz bir dükkandan satın alın.

Doğum Fotoğrafçılığı Hakkında Her Şey!

Doğum öncesi, doğum sırasında ve doğum sonrası anlarınızı ölümsüzleştirmek için profesyonel destek almaya ne dersiniz? En güzel doğum karelerine sahip olmak için İstanbul Doğum Fotoğrafçısı Fiyatları yazımızı okuyarak doğum fotoğrafçılığı fiyatları konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Aile albümünüzde şimdiden yer açın, bebeğinizin ilk fotoğraf kareleri geliyor.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!