Cemile Sultan Korusu Düğün Fiyatları 2020

1890

Düğün için tercih edeceğiniz mekanın doğa içinde olmasını istiyorsanız korular sizin için en uygun yerlerdir. Bütün korularda düğün yapma imkanı olmasa da Cemile Sultan Korusu’nda bu imkan verilmiş. İstanbul’da yaşıyorsanız ve doğayla iç içe bir düğün planlıyorsanız Cemile Sultan Korusu düğün fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Cemile Sultan Korusu Düğün Fiyatları

Cemile Sultan Korusu düğün fiyatları, korunun içinde tercih ettiğiniz yere göre değişiyor. Ayrıca misafir sayınıza ve düğününüzü yapacağınız tarihe göre de farklı fiyatlar verilebilir. Düğün tarihini kesinleştirdikten ve davetli sayısını netleştirdikten sonra yetkililerden bilgi alabilirsiniz.

Mutlaka incele:  İstanbul Balon Süsleme Fiyatları

1Cemile Sultan Korusu’nun Tarihçesi

Cemile Sultan Korusu, adını Sultan Abdülhamit’in kızlarından biri olan Cemile Sultan’dan almış. II. Abdülhamit 1876’da Kandilli’deki Sahil Sarayı’nı kardeşi Cemile Sultan adına satın almış. Cemile Sultan, 1914’de vefat etmiş, sarayı ise oğlu Celalettin Bey’e bırakmış. Saray, vergilerin fazla olması nedeniyle yıktırılmış. Ardından 1944’de Cemil Filmer’e satılmış ve 1952 yılında yanmış. Nihayetinde İstanbul Ticaret Odası ve Sosyal Hizmetler Vakfı, Cemile Sultan Korusu’nu kiralamış..

Mutlaka incele:  Florya Sosyal Tesisleri Düğün Fiyatları 2020

2Havuzbaşı

Havuzbaşı, 250 kişiden 650 kişiye kadar olan yemekli davetler için kullanılıyor. Hem havuzbaşında düğün yapmak isteyen hem de boğaz manzarasının tadını çıkartmak isteyenler Cemile Sultan Korusu’nun bu bölümüne bayılacaklar.

3Kırtepe

Kırtepe, biraz daha düşük kapasiteli bir yer. 150 kişiden 350 kişiye kadar olan yemek ve kokteyl davetleri için burayı tercih edebilirsiniz. Kokteyl ikram süresi 2,5 saat ve Pazartesi gününden Perşembe gününe kadar yapılıyor. Boğaz manzarası Kırtepe’den de görülebilir.

4Şehzade

Şehzade, 100 kişiden 650 kişiye kadar olan kokteylli davetler için kullanılıyor. Hafta sonu 13:30-16:00 veya 18:00-20:30 saatleri arasında yapılan davetler için tercih edilebilir. Korunun en romantik yeri burası ancak boğaz manzarası buradan görülmüyor.

Mutlaka incele:  Esma Sultan Yalısı Düğün Organizasyon Fiyatları

5Cemile Sultan Korusu Düğün Fiyatları ve Organizasyon Hizmetleri

Cemile Sultan Korusu için yapacağınız davetlerde sadece mekanın belirlediği firmalarla çalışabiliyorsunuz ancak alternatif çok olduğu için tercih imkanınız da fazla.

6Cemile Sultan Korusu Düğün Fiyatları

Cemile Sultan Korusu düğün fiyatları, tercih ettiğiniz mekana, menünün içeriğine ve misafir sayınıza göre değişiyor. Fiyat, kişi başı 150-200 TL arasında ancak net bir fiyat için korunun yetkilileriyle görüşmelisiniz.

Kır Düğünü İçin Harika Fikirler

İstanbul’da kır düğünü yapmak istiyorsanız ve kır düğünü ile ilgili fikir almak istiyorsanız Kır Düğünü İçin Harika Fikirler isimli yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!