Hidiv Kasrı Düğün Fiyatları, Düğün Fotoğraf Çekim Ücretleri

2420

Tarihi mekanlardan hoşlanıyorsanız düğününüzü de tarihi bir mekanda yapabilirsiniz. Eski bir kasrın ya da yalının bahçesinde düğün yapmak, tarihi mekanları sevenler için çok hoş olabilir. Hidiv Kasrı’nda düğün yapmak istiyorsanız Hidiv Kasrı düğün fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hidiv Kasrı Düğün Fiyatları 2017

Hidiv Kasrı, tarihi bir mekan ve bu mekanda düğün yapılabiliyor. Mekanın hoş bir dokusu var. Bu mekanda kır düğünü yapma imkanınız da var. Hem tarihi mekanda düğün yapmanın tadını  çıkarabilir hem de kır düğünü yapma hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  İstanbul Havuz Başı Düğün Mekanları

1Hidiv Kasrı’nın Tarihçesi

Hidiv Kasrı, Beykoz’da yer alıyor. 1907 yılında yapılmış. Mısır’ın son hıdivi Hilmi Paşa tarafından yaptırılmış. Hidivlik makamı, Osmanlı’da Mısır valilerine verilen bir ünvan. İtalyan bir mimar tarafından inşaa edilmiştir ve dönemin mimari tarzına uygun bir yapısı vardır. Bu sebeple de oldukça büyüleyici bir tasarıma sahiptir. Bu büyüleyici tasarım hidiv kasrı düğün fotoğrafları için harika bir atmosfer oluşturabilir.

2Hidiv Kasrı Düğün Menüsü

Hidiv Kasrı’nda düğün yapmak istiyorsanız sizi düğün menüsü hakkında da bilgilendirmek isteriz. Hidiv Kasrı’nda düğün yapacaksanız önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Yemekli düğünler için mutfağından faydalanabilirsiniz. Restoranında alkol servisi yapılmıyor. Keçiboynuzu şerbeti, nar şerbeti, demirhindi şerbeti gibi kendine özgü içecekler servis ediliyor. Nohut aşideli paşa kavurması, hıdiv kebap, beyzade bonfilesi gibi farklı lezzetleri de takmak mümkün. Tüm bu bilgileri aldıktan sonra Hidiv Kasrı düğün maliyeti konusunda daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Mutlaka incele:  İstanbul Kına Organizasyon Şirketleri

3Hidiv Kasrı’nın İçinde Düğün Yapılıyor Mu?

Hidiv Kasrı kristal salon içinde düğün yapmak maalesef mümkün değil. Mekanın dışında hidiv kasrı kır düğünü yapabiliyorsunuz. İçinde ise 40 kişi alabilen odalar bulunuyor. Bu odalar özellikle özel yemekler ve toplantılar için kullanılıyor. Düğün için pek de uygun değil.

4Hidiv Kasrı Düğün Fiyatları Ne Kadardır?

Hidiv Kasrı düğün fiyatları davetli sayısına göre değişiyor ancak kişi başı menülerin belli bir fiyatı var. Hidiv kasrı düğün maliyeti genellikle 80-100 TL arasında değişiyor. Düğünler, yaz aylarında 1100 kişi ile kışın ise 400 kişi ile yapılabiliyor.

Mutlaka incele:  Ataşehir Düğün Salonları

5Hidiv Kasrı Dış Çekim

Hidiv Kasrı düğün fotoğraf çekimi fiyatı 1500 TL’dir. Bu ücreti ödediğinizde 2,5 saat boyunca fotoğraf çekimi yapabilirsiniz. Dış çekim için bu 2,5 saat içinde de mekanın içinde ve dışında fotoğraf çekimi yapabiliyorsunuz.

İstanbul Dış Mekan Fotoğraf Çekimi Yerleri

Hidiv Kasrı’nda fotoğraf çekimi yapmak için istenilen fiyat size pahalı geldiyse İstanbul’un farklı yerlerinde de çekim yapabilirsiniz. Bu yerleri öğrenmek için İstanbul Dış Mekan Fotoğraf Çekimi Yerleri isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Değerlendirme
Editör Yorumu

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!