Sünnet Hediyelikleri İçin En Güzel Öneriler

3705

Son yıllarda, özel gün kutlamalarında davetlilere hediyelik dağıtma modası kendini gösterdi. O özel günü hatırlatacak ve davetlilerin evlerinde hoş bir anı olarak kalabilecek hediyelikler gün geçtikçe çeşitlenmeye de devam ediyor. Sünnet düğünleri de elbette bu trendden etkilenen özel gün kutlamalarından biri. Şık bir mekanda yapılan sünnet törenleri, davetlilere hoş hediyelikler dağıtmadan bitmiyor. Eğer siz de bir sünnet töreni hazırlığı içerisindeyseniz sünnet hediyelikleri seçerek bu hazırlığınızı tamamlayabilirsiniz.

Sünnet Hediyelikleri İçin Size Fikir Veren Modeller

Misafirlerinizin anı olarak saklayacağı, minik ve hoş detaylardan oluşan sünnet hediyelikleri, çok farklı tasarımları içerebilir. Butik ürünlerin de gelişimi ile özgün tasarımların kendini gösterdiği sünnet hediyelikler sevimli modeller ile karşımıza çıkıyor.

Mutlaka incele:  Sünnet Yatağı Süsleme Modelleri için Güzel Fikirler

1Minik Bir Araba ve Sünnet Çocuğu

Sevimli sünnet hediyelikleri

Misafirlerinizin evlerinin bir köşelerinde saklayabileceği bir anı bırakmak ve o anıya her baktıklarında sizin harika sünnet töreninizi hatırlayabilecekleri bir hediye seçebilirsiniz. Bu açıdan minik bir arabanın içinde sünnet kıyafetli bir çocuk şeklinde tasarlanan biblolar harika bir fikir olabilir. Bu biblolar dekoratif oldukları için davetlileriniz evlerinde rahatlıkla sergileyebilirler. Tercihinize göre tül ve badem şekeri süslemesi de ekleyebilirsiniz.

2Keçeden Sünnet Hediyelikleri

Keçeden sünnet hediyelikleri

Keçeden yapılan hediyelikler de son yıllarda oldukça moda. Sünnet düğünlerinin teması nazar boncuğu olduğundan hediyeliğinizi de bu figürden seçebilirsiniz. Keçeden yapılmış bir nazar boncuğunu isterseniz yaka süsü isterseniz de magnet olarak tasarlatabilirsiniz. Bu da yine davetlileriniz için hoş bir anı olarak kalabilecek sünnet hediyelikleri arasında yer alıyor.

Mutlaka incele:  Sünnet Anı Defteri Yazıları, Modelleri ve Yapılışları

3Şişe Şeklinde Sünnet Hediyelikleri

Küçük kese ya da şişelerde mis kokulu lavantalar dağıtmak da yine son dönem kutlama trendleri arasında yer alıyor. Bu minik şişelere oğlunuzun adını ve sünnet tarihini atarak şık bir hediyelik oluşturabilirsiniz. Şişe tasarımında kullanacağınız etiket ve tülleri mavi renkten seçmeyi de ihmal etmeyin. Yine aynı şekilde nazar boncuğu detayı da hoş bir görünüm sunabilir.

4Dekoratif Şişeler

Kolonya şişesi sünnet hediyelikleri

Lavantanın yanı sıra yine şık ve dekoratif şişeler içinde güzel kokulu kolonyalar da hediye edebilirsiniz. Son dönemde hem renkli olmaları hem de hoş kokmaları sebebiyle bu tarz özel günlerde kolonya hediye etmek trend haline geldi. Mis kokulu kolonyanın yanı sıra hoş şişesi de sevdiklerinizin evinde bir anı olarak yer alabilir.

5Anahtarlık ve Magnet Sünnet Hediyelikleri

Anahtarlık şeklinde sünnet hediyelikleri

Tercihinizi hem kullanışlı hem de şık bir hediyeden yapmak istiyorsanız anahtarlık, magnet ve lokum kasesi gibi seçenekler de mevcut. Bir sünnet çocuğu figürü bulunan anahtarlık yaptırarak davetlilerinizin bu hediyeyi her zaman yanlarında taşımasını sağlayabilirsiniz. Anahtarlık fikri olarak yalnıza maaşallah yazısı, sünnet şapkası ya da araba da tasarlayabilirsiniz. Magnetler de özel gün hediyelikleri arasında oldukça popüler. Sünnet çocuğu figüründe bir magnet tasarlayarak davetlilerinizin dolaplarına asabileceği ve her baktıklarında sizin töreninizi hatırlayabileceği bir hediye vermiş olabilirsiniz. hem kullanışlı olması açısından hem de şık bir hediye olması açısından son dönemde minik lokum kaseleri de hediyelik olarak tercih ediliyor. Otantik tasarım sahip bu lokum kaseleri, davetlilerinizin evlerinde kahve keyfine eşlik edecek ve her kahve içtiklerinde sizi hatırlatacak cinsten bir hediye.

Mutlaka incele:  Sünnet Kınasında Söylenen Şarkılar Listesi

Sünnet Annesi İçin

Sünnet annesi olarak sünnet töreninde sorumluluğunuz büyük. Bir yandan organizasyon ile ilgili koşuşturma, bir yandan davetlileri karşılama ve de tüm bunları yaparken çok şık görünmeniz gerekiyor. Bu açıdan rahat ve şık bir kıyafet seçmeniz önemli. Sünnet annesi kıyafet fikirleriniz yazdığımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Sünnet Annesi Elbiseleri İçin Öneriler

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!