Sünnet Kınasında Söylenen Şarkılar Listesi

12390

Çocuğunuza yapacağınız sünnet kınasında programın başından sonuna kadar çalacak olan müzikler (oyun havaları, halaylar, horonlar vs.) normal bir kına gecesi nişan eğlencesinde çalınan müzikler ile hemen hemen aynı olur. Hatta belki daha eğlenceli şarkılar da seçilebilir. İşte sünnet kınasında söylenen şarkılar.

Sünnet kınasında söylenen şarkılar ve örnek türler

Sünnet kına gecesini normal gelin kına gecelerinden ayıran bir durum söz konusu o da sünnet kınası yakılırken çalınan şarkı.  Bir çok aile çocuğuna sünnet kınasını yakarken bu durumda bir ikilem yaşamaktadır.  Çünkü piyasada sünnet ile ilgili kına şarkısı yok denecek kadar azdır.

Mutlaka incele:  Sünnet Süsleri İçin En Güzel Örnekler

1Gelin alayı

Bu şarkının sözlerini değiştirerek sünnete uygun hale getirebilirsiniz.

Geldi sünnet kınası
Oynasın oğlan anası
Oğlan bizim Kız Bizim
Çatlasın kaynanası

Geliyor Sünnet Alayı
Büyükleri çeksin Halayı

3Oğlan oğlan kalk gidelim

Genelde kına gelirken çalıyoruz kına tepsisi önde diğer misafirler arkada olarak halay çekerek piste giriliyor ve mendiller sallanarak dönülüyor.

4Tuttuğu takımın marşı

Sünnet düğününde özellikle pastası kesilirken sünnet çocuğumuzun tuttuğu takımın marşını çalmak onu daha da mutlu edebilir. Takım marşları da sünnet kınasında söylenen şarkılar arasındadır.

5Ankaralı Namık

Ankaralı Namık gibi eğlenceli şarkıcıların eğlenceli parçalarını çalabilir, ortamı şenlendirebilirsiniz.

7Kolbastı

Kolbastı artık sadece Karadeniz’e özgü olmamasından dolayı bütün düğün, kına vb. organizasyonlarda kolbastı çalınır.

8Halay

Her türlü organizasyonun vazgeçilmez ögesi halay şarkıları, sünnet kınasında söylenen şarkılar arasında yer alıyor.

9Yöresel Türküler

Memleketinize göre, sizin yörenize ait şarkıları, türküleri de şarkı listenize ekleyebilirsiniz. En sevdiğiniz türküleri seçerek yöresel bir ortam oluşturabilirsiniz.

10Pop şarkılar

Tabiki çocukların olduğu ortamlarda onları eğlendirebilecek hareketli pop müziklere de yer vermelisiniz. Çocukların en sevdiği pop müzik sanatçılarından parçalar koyarak dilediklerince dans etmelerini sağlayabilirsiniz.

Sünnet organizasyonunuzu nasıl süsleyeceksiniz?

Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi için “Sünnet Yatağı Süsleme Modelleri için Güzel Fikirler” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!