Sünnet Odası Nasıl Süslenir?

9155

Aileler için sünnet, apayrı bir önem taşır. İnsanlar bu özel günü sevdikleriyle birlikte özel bir törenle kutlamayı tercih eder. Sünnet odası nasıl süslenir konusunda farklı alternatifler ve malzemeler bulunmaktadır.

En önemli kısım sünnet odası nasıl süslenir?

Tören için mekan süslemeleri arasında en önem verilmesi gereken kısım, hiç kuşkusuz sünnet çocuğunun bulunacağı sünnet odasıdır. İşte harika bir tören için sünnet odası nasıl süslenir konusunda birkaç ipucu..

Mutlaka incele:  Sünnet Dolap Süsleri

1Kapı süsleri

Sünnet odası nasıl süslenir diyenler için odanın girişinde mutlaka sünnet törenine özel bir süs bulunmalı. Üzerinde genellikle “maaşallah” yazan bu süsler, mavi ve beyaz renklerde seçilir. Dilerseniz keçe gibi malzemelerle evde kendiniz harika kapı süsleri yapabilirsiniz. Tül, süslü boncuklar ve kurdelelerle kapı süsünü harika bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

2Duvar süsleri ile sünnet odası nasıl süslenir?

Sünnet odasını süslerken duvarlara asılan süslemeler de tercih edilebilir. Yine beyaz ve mavi renklerin yoğun olarak kullanıldığı sevimli süsler tercih edilebilir. Harflerle ve sünnet çocuğu figürleriyle hazırlanmış bu zincir şeklindeki süs, buna en güzel örneklerden sayılabilir.

Mutlaka incele:  En Güzel Sünnet Kurabiyeleri

3Yastık ve nevresim süslemeleri

Odanın daha hoş bir görünüme kavuşması için yatak için de çeşitli süslemeler yapabilirsiniz. Üzerinde çocuğunuzun isminin yer aldığı nevresim ve yastık kılıfları bunun en güzel yolu olabilir. Bu nevresim ve kılıfları kendiniz evde kolaylıkla dikebilirsiniz.

4Hazır süsler ile sünnet odası nasıl süslenir?

Birçok tuhafiyede ve kırtasiyede satılan oda süslemeleri, sünnet odası için de oldukça uygundur. Odanın çeşitli bölgelerine asabileceğiniz bu hazır süsler ile odanın süslemesini çok daha hareketli hale getirebilirsiniz. Elbette renkli kağıtlar ile evde kendiniz de bu flama tarzındaki süslemeleri yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Sünnet Sepeti Nasıl Süslenir? Sünnet Sepeti Süsleme Örnekleri

5İkram Masası

Sünnet odasında yer alacak bir ikram masası da oda süslemesine büyük bir katkı yapar. Şık bir masa örtüsü ile hazırlayacağınız bu masadaki ikramlar da genel olarak mavi ve beyaz renklerde olursa odanın süslemesine harika bir şekilde uyum sağlar.

6Hediyelikler

İkram masasının yanı sıra sünnet törenine gelenler için hediyelik vermeyi düşünüyorsanız bu hediyelikleri sunarken de süslü bir tarz tercih edebilirsiniz. Bir çam ağacı gibi bir süs yaptırıp bu hediyelikleri üzerine asarak odanın süslemesine katkıda bulunabilirsiniz.

Sünnet odası nasıl süslenir?

Bu örneklerden yola çıkarak sünnet odası süslemesini en iyi şekilde yapabilirsiniz. Eğer daha farklı fikirler istiyorsanız Sünnet Süsleri İçin En Güzel Örnekler adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!