Sünnet Takı Kurdelesi Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri

3068

Çocuğunuz sünnet olacaksa ve çocuğunuzun sünneti için bir sünnet düğünü yapacaksanız bu sünnet düğünü esnasında takı töreni de mutlaka olacaktır. Normal düğünlerde takı töreninde takı kurdelesi kullanılır. Sünnet düğünlerinde de sünnet düğünlerine özgü sünnet takı kurdelesi kullanabilirsiniz.

En Güzel Sünnet Takı Kurdelesi Örnekleri

Çocuğunuzun sünneti için bir sünnet takı kurdelesi arıyorsanız onun yaşının küçük olduğunu göz önüne alarak sevimli bir kurdele kullanabilirsiniz. Eğer kafanızda nasıl bir takı kurdelesi seçeceğinizi oluşturamadıysanız yazımızın geri kalanından fikir edinebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Sünnet Anı Defteri Yazıları, Modelleri ve Yapılışları

1Nazar Boncuklu Sünnet Takı Kurdelesi

Sünnetinizde bütün gözler oğlunuzun üzerinde olacak. Eğer nazara inanıyorsanız onu nazardan korumak için kurdeleye bir nazar boncuğu ekleyebilirsiniz. Büyük bir nazar boncuğu kullanacaksanız bu nazar boncuğu ağır gelebilir ve çocuğunuzu yorabilir. Bu nedenle keçeden yapılma bir nazar boncuğu ekleyebilirsiniz. Eğer isterseniz yine keçeden harflerle çocuğunuzun ismini yazabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Sünnet Süsleri İçin En Güzel Örnekler

2Taştan Harflerle Yapılan Sünnet Takı Kurdelesi

Takı kurdelenize biraz daha farklı bir hava katmak isterseniz taşlarla çocuğunuzun adını yazabilirsiniz. Takı kurdelenizin rengine uygun renkler kullanabilirsiniz. Örneğin bu örnekte olduğu gibi altın ve beyaz renklerle isim yazabilirsiniz. Altın renkler kurdelenizi daha gösterişli bir hale getirecektir. Bu kurdelenin zarafetini bozmamak için ince bir kurdele yapıştırıp ortasına küçük bir nazar boncuğu ekleyebilirsiniz.

3Tuğralı Takı Kurdelesi

Sünnetle ilgili aksesuarlar ve objelerde Osmanlı tuğralarını çok sık görüyoruz. Bunun sebebi hem biraz çocukları şehzadeye benzetmek hem de bu geleneği yaşatmaya devam etmek. Eğer siz de isterseniz kurdelenize bir Osmanlı tuğrası ekleyebilirsiniz. Bu tuğranın biraz daha dikkat çekici görünmesi için altın renk kullanabilirsiniz. Eğer çocuğunuzun ismini yazacaksanız, isimle uygun renkte bir tüyle de süsleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Sünnet Kınasında Söylenen Şarkılar Listesi

4Bebek Figürlü Sünnet Takı Kurdelesi

Yukarıdaki görseller size fazla ciddi geldiyse ve biraz daha sevimli bir takı kurdelesi arıyorsanız size bu tarz bir takı kurdelesi önerebiliriz. Eğer isterseniz bu kurdelenin aksesuarlarını kendiniz keçeden de hazırlayabilirsiniz. Nazara inanıyorsanız minik bir nazar boncuğu eklemeyi de unutmayın.

Sünnet Şekeri Malzemeleri Nelerdir?

Çocuğunuzun sünneti için bir hediye dağıtmak istiyorsanız sünnet şekeri en uygun olanıdır. Sünnet için uygun bir sünnet şekeri arıyorsanız Sünnet Şekeri Malzemeleri Nelerdir? isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!