Düğün Orkestrası Seçimi Nasıl Yapılır?

485

Doğru bir düğün orkestrası seçimi düğünün tarzına göre yapılır. Yani öncelikle düğününüzü hangi tarzda yapacağınıza karar vermeniz gerek. Bir kır düğünüyle mi, yoksa salonda mı, ya da daha samimi bir parti havasında mı evlenmek istiyorsunuz? Vereceğiniz cevap, seçeceğiniz orkestrayı da belirleyecek!

İşte, düğün orkestrası seçiminize yardımcı olacak fikirler

Tarzınızın ve düğün temanızın doğrudan etkilediği düğün orkestrası seçimi için muhteşem seçenekler bulunuyor. Düğün orkestrası seçimi yaparken güzel bir karşılama müziği ve üçlü trio müzik grubu hakkında konuşmanızı öneririz.

Mutlaka incele:  Gelin Arabası Süsleri

1Vintage tarzı bir düğün için: Tango

tango düğün orkestrası

Düğününüzün eski İstanbul havasında seyretmesini, yiyecek içecek sunumundan dekorasyona kadar vintage esintiler barındırmasını istiyorsanız orkestranız da belli: Tango orkestrası… Hafif ritmli, lirik müzikler eşliğinde unutulmaz danslar için tango düğün orkestrası tüm gün sizinle olsun.

2Küçük bir parti bizimkisi

oda düğün orkestrası

Bir tekne partisi ile mutluluğa yelken açmak niyetindeyseniz sizin orkestranız şık bir oda orkestrası olmalı. Uyumlu kıyafetler, muhteşem melodiler ile denizde salına salına bir gün geçirebilir ve misafirlerinize unutulmaz kareler sunabilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Halay Mendili Modelleri

3Geleneklerin modern yansıması

Türk örf ve adetlerine uygun ama modern bir yaklaşımla evlenmek isteyenler için ritm davul ağırlıklı orkestralar birebir. Gece ve açık havada yapacağınız düğüne bir davul grubu ile muhteşem bir renk katabilirsiniz.

4Salon iyidir, derli-topludur

Salon düğünü tercihinde bulunanlar için genellikle salonların kendi düğün orkestrası çözümleri sunuyor. Ama daha afili bir orkestra tutup salonda konumlandırmak da mümkün. Burada en çok dikkat etmeniz gereken detay orkestranın çok sesliliği olmalı. Malum salon düğünlerinde horon tepilir, halay çekilir… Kimsenin gönlü kalmamalı…

5Alaturka candır

“Haydi kollar havaya” tarzı bir düğünle evlenmek istiyorsanız Roman ağırlıklı, oyun hava repertuvarı zengin bir orkestra ile tüm gün tüm misafirlerinizin kurtlarını dökmesini, “Düğününde de amma oynadık yahu” diye sizi uzun süre hatırlamalarını sağlayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Evlenme Ehliyet Belgesi Nasıl Alınır?

6Sazlı sözlü düğün

Orta Anadolu ve özellikle Ankara dolaylarında yaşıyor ve misketsiz düğün olmaz diyorsanız sizi uygun bir salona alalım ve “Ankara’nın Bağları” ile açılışı yapalım.

7Ooo, Mahmut beyler de gelmiş!

Ümit Besen ile büyümüş, Nejat Alp ile piste davet edilmiş bir neslin çocukları olarak piyanist şantöz eşliğinde eğlenceli bir düğün gecesi için bir piyano ve bir şantöz ile tüm geceyi kurtarabilirsiniz.

8Orkestra da neymiş, damat çalsın söylesin işte

Bonus olarak size bir teklifimiz var. Kız almak kolay iş değil! Söyleyin damat beye açılış şarkısını o söylesin. Tamam çalsın demiyoruz ama illa o söylesin. Unutulmaz bir düğün anınız olsun. Sonrasını düğün orkestrası halleder zaten…

İstanbul Düğün Orkestraları

Düğün orkestrası seçimi hakkında fikirlerimizden sonra, İstanbul düğün orkestralarını incelediğimiz En İyi İstanbul Düğün Orkestraları başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Umarız, doğru seçim ile harika bir düğün gecesi geçirirsiniz.

Mutluluklar…

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!