Gül Sultan Yalısı Düğün Fiyatları 2017

966

Herkesin hayalinde bir düğün vardır. Bazı gelin adayları düğün salonlarında düğün yapmak yerine tarihi bir mekanda düğün yapmayı tercih ederler. Eğer tarihi mekanda düğün yapma hayaliniz varsa Gül Sultan Yalısı düğün için uygun bir yer.

Gül Sultan Yalısı Düğün Organizasyonu

Gül Sultan Yalısı düğün organizasyonu yapmaya oldukça müsait. Boğaz manzarasına hakim terasında ya da yalının bahçesinde bulunan asırlık ağaçların arasındaki yüksek tavanlı salonunda düğün yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Avrupa Yakası Düğün Orkestrası Fiyatları

1Gül Sultan Yalısı’nın Tarihçesi

Gül Sultan Yalısı, 1904 yılında saray faytoncusunun yeri olarak bilinirken 1920’li yıllarda mimar Kemalettin Bey tarafından inşa edilmiş. Hüseyin Kazım Kadri Bey için inşa edilen yalı, Hüseyin Kazım Kadri Bey’in vefatı üzerine bir süre Alman misafirhanesi olarak kullanılmış. Ardından Ay Turizm bünyesinde hizmet vermeye başlamış.

2Yalının Konumu

Yalı, Beylerbeyi’nde Yalıboyu Caddesi üzerinde yer alıyor. Denize sıfır bir konumda olması, yalının değerini daha da arttırıyor. Gül Sultan Yalısı’nın kendine ait iskelesi ve teknesi de var. Ulaşım konusunda size destek sağlayabiliyorlar.

Mutlaka incele:  Mihrabat Korusu Düğün Organizasyon Fiyatları, Düğün Fotoğrafı Fikirleri

3Gül Sultan Yalısı’nda Hangi Etkinlikler Yapılıyor?

Gül Sultan Yalısı’nda sadece düğün yapılmıyor. Yalı, toplantı, nişan, kına gecesi, sünnet düğünü ve mezuniyet gibi organizasyonlar için de kiralanabilir yani eğer isterseniz nişanınızı ve kına gecenizi de burada yapabilirsiniz.

4Gül Sultan Yalısı’nın Kapasitesi Nedir?

Gül Sultan Yalısı düğün organizasyon için 350 kişilik ziyafet bahçesi, 110 kişilik terası ve 150 kişilik salonu bulunuyor. En az 150 kişiye organizasyon yapılıyor. Yani misafir sayınız 150 kişiden azsa sizden yine de 150 kişilik bir ücret talep edebilirler.

Mutlaka incele:  Zeytinburnu Düğün Salonları

5Gül Sultan Yalısı Düğün Nasıl Yapılıyor?

Düğün öncelikle boğaz manzarası eşliğinde fotoğraflarınızın çekilmesiyle başlıyor. Ardından misafirleriniz kokteyl menüsüyle ağırlanırken nikahınız kıyılıyor. Nikahtan sonra siz gelin-damat odanıza giderken misafirleriniz de yalı bahçesine gidiyorlar. Misafirler yerlerine oturduktan sonra gelin ve damat ilk danslarını yapmak üzere giriş yapıyorlar. Yemekler ve müzik eşliğinde eğlencenin ardından pastalar yeniliyor ve eğlence devam ediyor.

6Gül Sultan Yalısı Düğün Fiyatları

Gül Sultan Yalısı’nda düğün yapmak istiyorsanız kişi başı fiyat ödemelisiniz. Kişi başı 150-200 TL ücret ödüyorsunuz.

Esma Sultan Yalısı Düğün Organizasyon Fiyatları

Esma Sultan Yalsıı da, Gül Sultan Yalısı gibi düğün yapmaya elverişli bir mekan. Düğününüzde daha fazla misafiriniz olacaksa Esma Sultan Yalısı’nı tercih edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve fiyatlar için Esma Sultan Yalısı Düğün Organizasyon Fiyatları isimli yazımıza göz atmayı unutmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!