Sünnet Mevlüdü Malzemeleri Nelerdir?

2942

Şüphesiz ki aileler için en anlamlı törenlerden biride sünnettir. Geleneklerimize göre sünnet çocuğu için bir gece kına, ertesi gün ise mevlüd yapılır. Mevlüdünüzün kusursuz geçmesi için de gerekli Sünnet Mevlüdü Malzemeleri eksiksiz olmalıdır.?

Sünnet Mevlüdü Malzemeleri Nelerden Oluşur?

Kınaydı, konvoydu, mevlüdtü derken oldukça yorgun ama bir o kadarda gururlu geçecek olan cemiyetiniz için her hazırlığınız tam mı? Peki! Ya Sünnet Mevlüdü Malzemeleri? Sünnet törenlerinin en önemli dini ritüellerinden biri olan sünnet mevlüdünüz için gerekli tüm malzemeleri gelin bir kez daha kontrol edelim.

1En Önemli Hazırlık, Sünnet Yatağı Süsleri

Sünnet yatağı süslemek, sünnet töreninden birkaç gün önce yakın akraba ve komşular ile birlikte gerçekleştirilir. Süsleme marketlerinden alabileceğiniz şık sünnet süsleri ile modern bir sünnet yatağı süsleyebileceğiniz gibi, dilerseniz çeyizinizde bulunan rengarenk oyalı tülbentlere çeşitli şekiller vererek, kurulan cibinliğin tüllerine asabilir ve nostaljik bir sünnet yatağı süsleyebilirsiniz. Ve, tabi ki sünnetlerin olmazsa olmazı maşallahımızı da astık mı yatağımız hazır.

2Gelen Misafirlerinizi En Güzel Kapı Süsü İle Karşılayın

Sünnet yatağının bulunduğu oda kapısını süsleyebileceğiniz gibi, misafirlerinizi karşılayacağınız evinizin giriş kapısını mavi beyaz tüllerle süsleyerek üstüne sünnetimize hoş geldiniz yazısı ekleyebilirsiniz.

3Mevlüd Lokumu

Mevlüdlerin olmazsa olmaz ikramıdır şeker ve lokum. Şık kutular alarak kendinizde yapabileceğiniz gibi, çok şık kutularda hazırlanmış şeker ve lokumlarda yaptırtabilirsiniz.

4Sünnet Mevlüdü Hatırası

Yapmış olduğunuz sünnet mevlüdünüzden bir hatıra kalmasını istiyorsanız, tespih, kokulu su, magnet, buzdolabı süsü ve çerçeve gibi çeşitli objelerden birer küçük hatıra hediyesi seçebilir ve misafirlerinize dağıtabilirsiniz.

5Mevlüd Yemeği Malzemeleri

Eğer yemekli bir mevlüd yapmak istiyorsanız öncelikli olarak menünüzü hazır etmeli ve sünnet mevlüdü malzemeleri önceden almalısınız. Yemeklerinizi kendiniz pişirmeyecekseniz pişirici aşçı ile önceden görüşmeli mutlaka teyid etmelisiniz. Dilerseniz bir yemek şirketi ile anlaşarak istediğiniz menüyü pişirtebilir ve servisini yaptırabilirsiniz.

6Sünnet Sadıçlarını da Unutmamalı

Sünnet çocuğunun arkadaşları için, içinde şeker, çikolata, balon gibi çocukların sevdiği şeyler olan küçük keseler hazırlayarak çocukları sevindirebilirsiniz.

7İkramlarınız İçin Sepet

Tabi bu kadar mevlüd ikramı söz konusu olunca, sünnet mevlüdü malzemeleri içinde ikram sepeti hazırlamakta kaçınılmaz olur. Yine mavi ve beyaz konseptli olan sepetimizi hazır alabileceğiniz gibi kendinizde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

8Sünnet Anı Defteri

Son yılların sünnet mevlüdü malzemeleri trendleri arasında yer alan, törenler için anı defteri mevlüdünüz içinde güzel bir detay olabilir. Gelen konuklarınızın çocuğunuz için dileklerini paylaştığı defter yıllar sonra sizler için harika bir anı olabilir. Dilerseniz, Sünnet Anı Defteri Yazıları, Modelleri ve Yapılışları başlıklı yazımızdan daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Artık Mevlüdünüz İçin Hazırsınız

Oğlunuzun erkekliğe ilk adımı olan sünnet töreninin bir parçası olan mevlüdünüze artık hazırsınız. Mevlüdünüz için hazırlamanız gereken Sünnet Mevlüdü Malzemeleri bu kadar.. Artık geriye sadece mevlüdünüzü okuyacak billur sesli bir hoca ve konuklarınıza vereceğiniz ilahi ziyafeti için bir ilahi grubu hazırlamak kaldı.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!