Uçan Balon Nasıl Yapılır? Uçan Balon Yapımı ve Örnekleri

1042

Uçan balon, büyük-küçük herkesin çok sevdiği bir balon türüdür. Normalde uçan balonlar helyum gazıyla yapılır ancak helyum gazı hem pahalı bir maddedir hem de bulması ve saklaması zordur. Evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle uçan balon yapabilirsiniz. Uçan balon nasıl yapılır öğrenmek için yazımızın devamını okuyun.

Uçan Balon Nasıl Yapılır? 

Helyum gazı kullanmadan uçan balon nasıl yapılır bilmiyorsanız doğru yere geldiniz. Bu yazımızda sizin için uçan balonun nasıl yapıldığını ve nerelerde kullanılabileceğini araştırdık. Siz de yaptığınız uçan balonları farklı yerlerde kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Düğün Ayakkabıları İçin Harika Modeller

1Uçan Balon İle Gelin Arabası Süsleme

Gelin arabanızda abartılı çiçekler kullanmak yerine sade ve sevimli bir süsleme kullanmak istiyorsanız uçan balonlar kullanabilirsiniz. Kullandığınız uçan balonların üstünde alakasız baskılar olmamalı. Sade ve renkli balonlar kullanabilirsiniz ya da isterseniz balonların üstüne baskı yaptırabilirsiniz. Arabanızın arkasına bağlayacağınız balonlar çok güzel bir görüntü oluşturacaktır.

2Uçan Balonlar İle Düğün Mekanı Süsleme

Düğün mekanınızı süslemek için fazla para harcamak istemiyorsanız ancak düğün mekanının rengarenk ve ilgi çekici olmasını istiyorsanız uçan balonların sihrinden faydalanabilirsiniz. Uçan balon nasıl yapılır ve süslemelerde nasıl kullanılır diyorsanız; balonları, sandalyelerin demirlerine bağlayabilirsiniz. Eğer açık alanda düğün yapacaksanız balonları sandalyelere iyice bağlamalısınız. Aksi takdirde rüzgardan açılıp uçabilirler.

Mutlaka incele:  Nişan Gelinlikleri İçin Öneriler

3Romantik Sürprizler İçin Uçan Balon Kullanma

Sevgililer günü ya da evlilik yıl dönümü gibi özel günlerde evinizi süslemek için uçan balonlardan yardım alabilirsiniz. Yatak odanızı ya da yemek yiyeceğiniz odayı balonlarla süsleyebilirsiniz. Eğer biraz daha romantik bir fikir istiyorsanız balonların içine küçük notlar yazıp atabilir ve balonları şişirebilirsiniz. Sonra sevgilinizden ya da eşinizden balonları patlatmasını ve notları okumasını isteyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Düğün İlahileri Listesi

4Uçan Balon Nasıl Yapılır?

Uçan balonları nerede kullanıldığından bahsettik. Şimdi nasıl yapıldığına gelelim. Karbonat, sirke, huni, yarım litrelik su şişesi ve renk renk balonlara ihtiyacınız var. Şişenin üçte birini sirkeyle doldurun. Sonra balonun yarısını karbonatla doldurun. Balonun ağzını dikkatlice şişeye geçirin ama dikkat edin karbonatlar erkenden dökülmesin. Balonu kaldırın ve karbonatların şişenin içine dökülmesine izin verin. Karbonatla sirke tepkimeye girdiğinde yavaş yavaş şişmeye başlayacaktır. Bu yöntemle birçok balonu nefesinizi kullanmadan şişirebilirsiniz.

İstanbul Uçan Balon Fiyatları

Yapacağınız etkinliklerde uçan balon kullanmak istiyorsanız ve balonları kendiniz şişirmekle uğraşmak istemiyorsanız İstanbul Uçan Balon Fiyatları hakkında bilgi alarak şirketlerle görüşmeye başlayabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!