En Güzel Yeni Doğan Fotoğraf Çekimi Önerileri ve Tavsiyeleri

En iyi yeni doğan bebek fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1348

Bebekler çok hızlı büyürler. Zamanın hızına yetişmek ne yazık ki mümkün değil. Bebeğiniz doğduğunda onun fotoğraflarını profesyonel bir fotoğrafçıya çektirerek ömür boyu saklayabilirsiniz. Yeni doğan fotoğraf çekimi biraz zorlu bir çekimdir ancak ortaya çok güzel sonuçlar çıkar.

En İyi Yeni Doğan Fotoğraf Çekimi Konseptleri

Yenidoğan fotoğraf çekimi bebeğiniz doğduktan sonra 10 gün içerisinde yapılırsa daha verimli sonuç alır. Yeni doğan bir bebeğin vücudu daha esnek olduğu için poz verdirirken de daha iyi sonuç alınır.

Mutlaka incele:  Yeni Doğan Bebek Süsleri

1Evde Yeni Doğan Çekimi Yapılır Mı?

Yeni doğan çekimi evde yapılabilir. Hatta evde yapılan çekim daha iyi sonuç verir. Evde çekim yaptıracaksanız gündüz saatlerinde yaptırmalısınız. Akşam yapay ışıklar kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Gündüz, doğal ışıklarla yapılan çekim çok daha iyi olacaktır. Ayrıca siz ve bebeğiniz evinizin konforunda rahat edebilirsiniz.

2Yeni Doğan Fotoğraf Çekimi Kostümleri

Yeni doğan fotoğraf çekimi yapan fotoğrafçılarda kostümler bulunur ancak sizin bebeğinize giydirmek istediğiniz kostüm ya da kostümler varsa bunları da satın alarak fotoğraf çekiminde kullanabilirsiniz. Bebeğinize kolay giydirip, kolay çıkartabileceğiniz kostümler satın almaya özen gösterin.

Mutlaka incele:  Yeni Doğan Bebek Sepeti Modelleri

3Yenidoğan Fotoğraf Çekimi Fiyatları

Yenidoğan fotoğraf çekimi fiyatları fotoğrafçıya, çekimin süresine, pozlara ve albüm isteyip istemediğinize göre değişir. Fiyatlar ortalama 750-1000 TL arasındadır ancak çekimin niteliğine göre fiyat artabilir.

4Yeni Doğan Bebek Pozları

Bebeğiniz poz vermeyi bilmediği için fotoğrafçı ona istediği pozları verdirebilir. Bebeğiniz bu sırada uyuyorsa işiniz çok daha kolay olur. Çekimi özellikle bebeğinizin uyuduğu anlarda yapmanız çok önemli. Uyanıkken rahatsız olabilir, korkabilir ve ağlamaya başlayabilir. O uyuduğunda ise çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. İşiniz de daha kolay olur. Bebek fotoğraf çekimi için aksesuarlar kullanarak bu pozları daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kanguru Modelleri Bebek Taşıma Fikirleri

5Yenidogan Cekimleri Kaç Saat Sürer?

Fotoğraf çekiminizin süresi biraz da bebeğinize bağlı. Bebeğiniz güzelce uyursa çekimler daha çabuk biter. Yenidoğan fotoğraf çekimi ortalama 3-4 saat sürecektir.

Yeni Doğan Bebek Malzemeleri Listesi Nelerden Oluşur?

Yeni doğan bebeğinize bakarken birçok malzemeye ihtiyaç duyarsınız. Bu malzemelerin neler olduğunu öğrenmek ve tavsiyelerimizi okumak için Yeni Doğan Bebek Malzemeleri Listesi Nelerden Oluşur? isimli yazımıza göz atmayı unutmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!