Bebek Şekeri Yapımı ve Modelleri

Birbirinden güzel bebek şekerleri fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

1659

Bebek şekeri, baby shower partileri, yeni doğum davetleri, diş partileri ya da mevlitlerde dağıtılır. Nikah şekeri mantığına sahip olan bebek şekerleri davetlilerin hem ağızlarını tatlandırmak hem de bir anı bırakmak amacı taşır. Bebek şekerleri çok farklı modelleriyle birçok yerde bulunabilir ve satın alabilir. Ancak kendi imkanlarınızla evde de yapabileceğiniz bir çok model bulunmaktadır. İşte sizler için derlediğimiz bebek şekeri yapımı ve modelleri.

Mutlaka incele:  Kutulu Bebek Şekeri Yapımı ve Modelleri

1Keçe ile yapılan bebek şekeri yapımı ve modelleri oldukça popüler.

Keçeden bebek şekeri yapımı

Keçe kullanılarak pek çok farklı figür yapabilirsiniz. Kullanımı ve yapımı en kolay malzemelerden biri olan keçe özellikle bebek şekeri yapımı için en çok kullanılan malzemedir. Alacağınız rengarenk keçelerle harika bebek şekerleri yapabilirsiniz. Öncesinde bir figür belirledikten sonra birkaç basit dikiş ile harika tasarımlar ortaya koyabilirsiniz. Bebek, kalp, emzik gibi figürler en çok kullanılan figürlerdendir.

2Kutu bebek şekeri yapımı da harika bir ikram niteliği taşıyor.

Kutu bebek şekeri yapımı

Kartondan külah şeklinde yapılan bu kutuların içerisine dilerseniz lokum, badem şekeri ya da lavanta koyabilirsiniz. Üzerinde partinin teması ile ilgili yazılar ya da resimler barındıran bu külahlar, en sevilen bebek şekeri modelleri arasında yer alıyor. Eğer amacınız davetlilerinizin ağzını tatlandırmaksa bu bebek şekeri kesinlikle kullanışlı olacaktır. Bu kartonların farklı tasarımlarını parti dükkanlarında bulabilir ve parti temanıza uygun olan modeli ile şık bir bebek şekerine ulaşabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Bebek Şekeri Malzemeleri ve Fikirleri

3Bebek şekeri modelleri arasında en popüler olanı biberon şeklindeki bu magnetler.

Minik biberonlar şeklindeki bu bebek şekerleri arkasına yapıştıracağınız mıknatıs ile magnete dönüşebilir. Pek çok parti dükkanlarında bulabileceğiniz bu minik biberonları renkli tüller ve boncuklar ile kendi zevkinize göre süsleyebilirsiniz. Dilerseniz üzerine bebeğinizin ismini de doğum tarihini de iliştirebilirsiniz. Bu davetlilerinize güzel bir anı olarak kalacaktır. Elbette davetlilerinizin ağızlarını tatlandırmak için bu biberonların içerisine badem şekeri koymayı da unutmayın.

Mutlaka incele:  Biberon Bebek Şekeri Yapımı ve Modelleri

4Çerçeve şeklindeki bebek şekerleri de hem kullanışlı hem de şık.

Çerçeve magnet şeklinde olan bu bebek şekeri yapımı ve modeli, içerisine fotoğraf koyularak dolaba asılabilecek harika bir tasarım. Farklı çerçeve modelleri ile yaptırabileceğiniz bu bebek şekerini yine tül ya da boncuklarla süsleyebilirsiniz. Dilerseniz boş olarak dilerseniz de bebeğinizin fotoğrafını içine koyarak davetlilerinize dağıtabilirsiniz.

5Biblo bebek şekeri modeli ise son derece dekoratif.

Davetlilerinizin evinde bir anıya dönüşsün istiyorsanız bu tarz bir bebek şekeri yapımı da tercih edilebilir. Farklı bebek figürlerinin yer aldığı bu biblolar sevdiklerinizin evini süslerken, sizi ve birlikte geçirdiğiniz mutlu anı hatırlatacaktır. İsterseniz sadece biblo olarak yaptırabileceğiniz bu bebek şekerini yine badem şekeri ile tatlandırabilir ve kenarına iliştireceğiniz bir kart ile partinin tarihini ve bebeğinizin ismini de yazdırabilirsiniz.

8 7 6 5

SONY DSC
SONY DSC

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!