Piyano Kursu İstanbul Önerileri

En iyi İstanbul fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1395

Hoş sesi ve müziğe verdiği harikulade tınıların dışında piyano çalmak kas, müzik el koordinasyonu ve zihinsel gelişimi de arttırıcı etki göstermektedir. Hayatın can sıkıcı yönleri ve yaşadığınız tüm zorluklara rağmen yine de müzik ve piyano diyenler için piyano kursu İstanbul seçeneklerini sunuyoruz.

En İyi Piyano Kursu İstanbul Tavsiyeleri

Piyano öğrenimi çocukluk çağlarından bu yana her yaş döneminde öğrenilebilecek bir müzik enstrümanıdır. Ancak piyano öğrenmek için ne kadar küçük yaşta kurs alınırsa parmaklar o kadar eğitimli olmakta ve başarı şansı artmaktadır. İstanbul’da piyano kursu arayanlar için bu yazımızda en iyi piyano kursu İstanbul seçeneklerini derledik.

1Beşiktaş Sanat Merkezi

İstanbul piyano kursları – Beşiktaş Sanat Merkezi

İstanbul Beşiktaş’taki en iyi kurs merkezleri arasında yer alan Beşiktaş Sanat Merkezi’nde 5 yaşından başlayarak her yaşa yönelik ayrı ayrı oluşturduğu sınıflarda yaşa uygun etkili öğrenme metodlarını uygulayarak eğitim vermektedir.

Mutlaka incele:  İstanbul Modern Müzesi Hakkında Bilgiler

2Piyano Kursu Beşiktaş

Sanat merkezinin piyano eğitmenleri bu anlamda pedogojik formasyon eğitimlidir. Kurum MEB onaylı olduğu için piyano alanında sertifika almak için kurslar da düzenlenmektedir. Piyano kursu İstanbul anlamında Beşiktaş Sanat Merkezi’nde piyano ve caz piyano olmak üzere iki çeşit kurs düzenlenmektedir.

Adres: Çırağan Caddesi Tokatlı Apartmanı No.73/1 Beşiktaş 34349 İstanbul

Telefon: 0 (212) 258 87 09

besiktassanatmerkezi.com

3Bolero Bale Dans ve Müzik Kursu

İstanbul Piyano Kursları – Bolero Müzik Kursu

Royal Academy of Music isimli dünyaca ünlü sertifikanın İstanbul yetkili merkezi olan Bolero Müzik Kursu, MEB onaylı piyano kursu İstanbul merkezlerindendir.

4Piyano Kursu Anadolu Yakası

Piyano kursu İstanbul listesinde bulunan ve Anadolu yakasında yer alan Bolero’dan alınan kurslar sayesinde hem müzik okuryazarlığı sağlanmakta hem de kursiyerlere kulaktan duydukları dahi çalma yeteneği kazandırılmaktadır. Kurslar farklı yaş grubundan kişilere göre düzenlenmektedir.

Adres: Kozyatağı Baytur Konutları, Şakacı Sokak No:16,C Blok, D:1, 34742, Kadıköy/İstanbul

Telefon: 0 (216) 445 47 70

bolerodans.net

Mutlaka incele:  Bakırköy Restaurantları İçin Harika Öneriler

5Piyano Kursu Avrupa Yakası

İstanbul piyano kursları – Taksim Sanat

Kurs Beyoğlu’nda yer alan piyano kursu İstanbul seçeneklerinden olup konusunda uzman eğitmenleriyle farklı yaş gruplarına piyano eğitimi vermektedir. Çocuk yaştaki kursiyerler ve öğrenciler için ücret indirimi de yapmaktadır. Taksim Sanat katılımcılarına el kol kordinasyon derslerinden en son aşamada repertuar oluşturmaya kadar çok geniş bir eğitim vermektedir.

Adres: Meşrutiyet Cad. No: 31/C Kat:1 Beyoğlu/İstanbul

Telefon: 0 (212) 251 07 14

taksimsanat.com

6Piyano Kursu Kadıköy

İstanbul piyano kursları – Kadıköy Güzel Sanatlar

Piyano eğitiminin çocuk yaşta başlayacağına inanan bir piyano kursu İstanbul Kadıköy’deki en iyi kurslardır. Piyano kursu ücretleri ile eğitim merkezinin düzenlediği piyano kursları 4-6 yaş, 7 yaş ve üzeri olmak üzere iki farklı eğitim yöntemiyle uygulanmaktadır. 7 yaş ve üzerinde ise yaş grubuna göre sınıf düzenlemesi yapılmaktadır. Kurs sonunda öğrenciler duyduğunu çalabilen hale getirilmektedir. Piyano kursu İstanbul seçenekleri arasında yer alan bu öneriyi de değerlendirebilirsiniz.

Adres: Caferağa Mah. Albay Faik Sözdener Cad. Çetintaş İş Merkezi No: 13 /1 Kadıköy – İSTANBUL

Telefon: 0 (216) 418 64 90

kadikoyguzelsanatlar.com

7Metronom Kültür Sanat

İstanbul piyano kursları – Metronom Kültür Sanat

Sancaktepe’de hizmet veren Metronom, Eğitim ve Konservatuar mezunu hocalarla üst düzey piyano eğitimi vermektedir. Üstelik profesyonel eğitmenleri pedogojik formasyon eğitimi aldığı için çocuk guruplarına da etkili öğrenme yöntemlerini kullanarak üst düzey piyano öğrenme imkanı sağlamaktadır.

Mutlaka incele:  İstanbul Paintball Mekanları

Adres: Meclis Mah. Teraziler Cad. Derviş Sok. Dadaş İş Merkezi B Blok Kat:2 Da:4 Sancaktepe / İstanbul

Telefon: 0 (216) 365 55 35

metronomkultursanat.com

8Kuğu Sanat Piyano Kursu

İstanbul piyano kursları – Kuğu Sanat

Ataşehir’de bulunan ve piyano kursu İstanbul seçenekleri arasında yer alan Kuğu Sanat, en iyi piyano kursu İstanbul seçeneklerindendir. Diğer tanıttığımız kurslarda olduğu gibi 4-6 ve 7 yaş üzeri iki ana gurup olmak üzere farklı eğitim yöntemleri kullanılarak yaşa göre kurslar verilmektedir. Haftada 1 saat olmak üzere 1 gün verilen derslerle piyano öğrenebilirsiniz.

Adres: Ataşehir Bulvarı 36 Ada Ata 2/1 No: 60 Ataşehir 34758 İstanbul

Telefon: 0 (216) 455 51 46

kugusanat.com

İstanbul İçin Farklı Kurs Önerileri

Piyano kursu İstanbul önerilerinin yanı sıra piyano dışında farklı bir müzik aleti çalmak istediğinizde de İstanbul’da en iyi hizmet veren kursları araştırmanız gerekmektedir. Müzik dışında opera, tiyatro gibi entelektüel kurslar da kişisel gelişimi arttırmakta, estetik duygularınızı geliştirmektedir. Bu anlamda piyano kursu İstanbul seçenekleri dışında ‘İstanbul Tiyatro Kursları’ başlıklı yazımızı da okumalısınız.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!