Adile Sultan Sarayı Düğün Fiyatları 2020

3466

Tarihi mekanlarda düğün yapmak son yılların trendlerinden. Özellikle tarihle ilgilenen çiftler bu mekanları düğün için tercih ediyorlar. Tabii ki her tarihi mekanda düğün yapmaya izin verilmiyor. Adile Sultan Sarayı, düğün yapmaya izin veren tarihi yerlerden biri. Eğer Adile Sultan Sarayı düğün fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

Adile Sultan Sarayı Düğün Fiyatları

Adile Sultan Sarayı düğün fiyatları, düğününüze katılacak kişi sayısına göre değişiyor. Eğer burada düğün yapmak istiyorsanız öncelikle tahmini bir misafir sayısı belirlemelisiniz.

Mutlaka incele:  Harbiye Orduevi Düğün Fiyatları

1Adile Sultan Sarayı’nın Tarihçesi

Adile Sultan Sarayı, Sultan Abdülmecit’in kız kardeşi olan Adile Sultan’ın yazlık ikamet yeridir. 1856’da satın alınıp 1861 yılında yeniden yaptırılmıştır. Saray, 1899 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na kiralanmış ve lise olarak kullanılmıştır. Ardından 1986 yılında Sakıp Sabancı tarafından restore edilmiştir.

2Adile Sultan Sarayı’nda Düğün Seçenekleri

Adile Sultan Sarayı’nda kır düğünü yapabilir ya da isterseniz sarayın içindeki salonda düğün yaparak saray atmosferini daha iyi hissedebilirsiniz. Anadolu yakası’nda her iki köprüye ve boğaza hakim bir konumda yer alan saray, tarihi mekanları sevenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Mutlaka incele:  Sabancı Öğretmenevi Düğün

3Adile Sultan Sarayı’nın Kapasitesi

Adile Sultan Sarayı’nın 500 kişilik ziyafet ve toplantı amaçlı kullanılan Oval Salonu, 200 kişilik toplantı salonu, 1300 metrekarelik kokteyl ve sergi alanı, 1000 kişi kapasiteli Saray Bahçesi bulunuyor. Misafir sayınız fazlaysa Saray Bahçesi’ni tercih edebilirsiniz ancak Saray Bahçesi kış düğünü için pek uygun bir mekan değil.

4Düğün Paketinde Neler Var?

Adile Sultan Sarayı’nda düğün yapan gelin ve damada, manzaralı bir hazırlık odası veriliyor. Bu odada çifte gün boyu yardımcı olacak servis yetkilileri bulunuyor. Davet gününde gelin ve damada hazırlık odasında yemek ikramı da yapılıyor. Ayrıca hazırlık odalarından birer adet gelin ve damadın ailelerine de tahsis ediliyor. Anlaşmalı oldukları otellerden birinde bir gece konaklama ve kahvaltı da paketin içeriğinde yer alıyor. Fiyata 1 saatlik karşılama kokteyli, dört course davet yemeği, limitsiz yerli içki, gece çorbası, davet sonrası çay- kahve ve çeşitli imkanlar da dahil.

Mutlaka incele:  Gül Sultan Yalısı Düğün Fiyatları 2020

5Adile Sultan Sarayı Düğün Fiyatları

Adile Sultan Sarayı’nın davet menüleri, menünün içeriğine göre değişiyor. Kişi başı fiyatlar 100 Euro + KDV’den başlıyor. Ayrıntılı fiyat için düğün yetkilileriyle görüşebilirsiniz.

Esma Sultan Yalısı Düğün Organizasyon Fiyatları

Düğün yapmak için eğer isterseniz Esma Sultan Yalısı’nı da tercih edebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız Esma Sultan Yalısı Düğün Organizasyon Fiyatları hakkında bilgi alabilir ve Esma Sultan Yalısı ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!