Çeyiz Yemek Takımı Seçiminde Püf Noktaları

En güzel çeyiz yemek takımı önerileri için yazının sonunda bulunan galeriye de göz atabilirsiniz..

1918

Düğün hazırlıkları arasında en uzun ve yorucu kısım olan çeyiz hazırlıkları, gelin adayları için kısmen heyecanlı kısmen ise sancılı bir süreçtir. Evlenmeden önce hazırlanacak olan ev eşyaları evlendikten sonra hayatınızı geçireceğiniz eviniz için son derece önemlidir. En çok özen gerektiren ve çok fazla detaylı alışveriş isteyen kısım ise hiç şüphesiz mutfak eşyalarıdır. Çeyiz yemek takımı için mutfak çeyizi hazırlanırken de seçim konusunda ikilemler yaşayabileceğiniz ve hem sizin kullanabileceğiniz hem de konuklarınıza yemek daveti verirken şık bir sunum yapabileceğiniz yemek takımını seçmek işin en eğlenceli kısmıdır.

Çeyiz Yemek Takımı

çeyiz yemek takımı

Yemek takımı seçerken o dönemin trendlerine ayak uydurabilir, seçiminizi zamansız klasiklerden yana yapabilir ya da tamamen kendi zevkinize göre bir tercih yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Düğününü Nasıl Planlarsın?: Düğüne 3 Ay Kala Yapılması Gerekenler

çeyiz yemek takımı-1

Yemek takımları genellikle konuklar için ve kendiniz için olmak üzere iki çeşit şekilde alınır. Evlenecek çiftlerin çeyiz hazırlığı konusunda rahat etmesi için hazırlanan yemek takımları içerisinde tüm gerekli olan servis ihtiyaçlarını barındırır. Bu tür büyük yemek takımlarını misafirlerinize yemek ikram ederken kullanabilirsiniz. Yemek takımı dendiğinde akla ilk gelen porselen takımlardır. Çünkü porselen yemek takımları hem çok kaliteli hem de görünüm açısından son derece şıktır.

Mutfak Yemek Takımı Seçimi

çeyiz yemek takımı-1

12 kişilik 84 parça yemek takımları çeyiz hazırlığı için en ideal takımlar arasında yer alır. Bu tür takımlar içerisinde servis tabağı, çorba kasesi, pasta tabağı, kayık tabak, çukur tabak, sosluk, tuzluk, biberlik ve fincan barındırır. Hayalinizdeki yemek takımını alırken dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktası da vardır. Bunlardan ilki alacağınız yemek takımının mutlaka garantisinin olup olmadığına dikkat etmektir. Çünkü tıpkı elektronik eşyalar gibi büyük yemek takımlarının da garantisi bulunmaktadır. Takımınızdan bir parçanın kırılması halinde takımı tekrar tamamlamak açısından önemlidir.

Mutlaka incele:  Nikah Kurabiyesi Nasıl Yapılır? Nikah Kurabiyesi Malzemeleri

çeyiz yemek takımı-3

Yemek takımı seçimi yaparken dönemin modasına çok fazla takılmamalısınız. Eğer sık sık yeni yemek takımları alabilecek durumda değilseniz, büyük yemek takımını modası geçmeyen klasik modellerden seçmeniz çok daha mantıklı bir hareket olur. Kırık beyaz ya da beyaz, minimal tasarımlı yemek takımları seneler geçmiş olsa bile şıklığını korur. Porselen yemek takımı alırken mutlaka 1200 derecede fırınlanıp fırınlanmadığını öğrenmelisiniz. Çünkü desenlerin sabit kalabilmesi ve yıkama gibi durumlarda solmaması için bu adım şart.

Çeyiz Yemek Takımı Kullanımı

çeyiz yemek takımı-4

Genellikle yemek takımları çok sık kullanılmaz. Çok önemli misafir gelmedikçe kullanmadığınız yemek takımlarını bir süre sonra yeni model takımlardan biriyle değiştirmek isteme gibi bir duruma karşı değişim garantisi olan ürünleri tercih etmenizde fayda var. Elbette alacağınız yemek takımının markasını bilinen, kaliteli markalardan seçerseniz çok daha uzun ömürlü olmasını sağlamış olursunuz.

Mutlaka incele:  2017 Nişan Dans Müzikleri Listesi

çeyiz yemek takımı-5

Porselen yemek takımlarınızın uzun süre sağlam kalabilmesi için onları doğrudan ateşe maruz bırakmamalısınız. Ancak mikro dalga fırınlarda porselenler kullanılabilir. Kireçli su ile porselen tabaklarınızı temizlemekten kaçınmalısınız. Kendi kullanım şeklinizi iyice belirledikten sonra bir yemek takımı edinmenizde fayda var.

Son olarak düğün hazırlığınız nasıl gidiyor onu merak ettik. Eğer düğün hazırlığında, hangi aşamada olduğunuzu merak ediyorsanız ve de unuttuğum bir şey kaldı mı acaba diye sürekli sorguluyorsanız sizin için gigbi.com olarak hazırladığımız “Düğün Hazırlıkları İhtiyaç Listesi ve Zaman Planı” yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!