Damat Adayları İçin En İyi Damatlık Modelleri

Birbirinden güzel damatlık fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

2039

Damatlık modelleri hayatınızın en önemli günlerinden biri olan düğün gününüz için özenle seçmeniz gereken bir kıyafettir. Hem gelin ile hem düğün teması ile hem de sizin tarzınızla uyuşacak bir damatlık modeli ile kusursuz görünmeli ve yıllar boyunca bu özel gününüzü hatırlarken kendinizi de şık görmelisiniz. İşte bunun için düğün hazırlığı içerisinde büyük öneme sahip damatlığınızı seçmeniz için size fikir verebilecek damatlık modelleri.

En İyi Damatlık Modelleri

Klasik Damatlık Modelleri

klasik damatlık modelleri

Düğün gününüzde riske girmemek için klasik damatlıklar arasından seçim yapabilirsiniz. Beyaz gömlek, siyah takım, kuşak ve papyon aksesuarları ile birlikte klasik bir görünüm oluşturan bu modelleri salon düğünleri için tercih edebilirsiniz. Hemen her mevsim için ideal olan bu damatlıklar, modası geçmeyen ve her dönemde şık görünmenizi sağlayacak en zahmetsiz damatlık modellerinden biridir.

Mutlaka incele:  Düğününü Nasıl Planlarsın?: Düğüne 1 Ay Kala Yapılması Gerekenler

Mavi Damatlık Modelleri

mavi damatlık modelleri

Farklı bir damatlık modeli arayanlar veya şık ve stil sahibi bir damat olarak görünmek isteyenler son dönemlerin en trend damatlıklarından biri olan mavi takımları tercih edebilir. Harika mavi rengiyle uyum sağlayacak şık bir kahverengi ayakkabı ve yine renk katacak bir kravat ile harika görünebilirsiniz. Mavi damatlık modellerini salon düğünlerinden kır düğünlerine kadar her türlü düğün teması için kullanma şansına da sahipsiniz.

Gri Damatlık Modelleri

gri damatlık modelleri

Yine modası asla geçmeyen damatlık modellerinden biri olan gri damatlıkları, klasik siyah takımlardan sıkılanlar ve biraz olsun farklılık arayanlar tercih edebilir. Gri kış rengi olsa da bahar ve yaz düğünleri için de uygun olabilir. Gri rengi bir çok renkle uyum sağladığından ayakkabı ve kravat konusunda da sayısız seçeneğe sahipsiniz. Düğün temanıza da uyuyorsa gri damatlık modelleri arasından seçim yapmamanız için hiçbir sebep yok.

Mutlaka incele:  Düğün Malzemeleri Listesi Nelerden Oluşur? Düğün Malzemeleri Nelerdir?

Kareli Damatlık Modelleri

kareli damatlık modelleri

Stil sahibi bir damat görünümüne ulaşmak için kareli damatlık modelleri de son derece uygundur. Düz bir takım tercih etmek yerine bu şekilde bir desene sahip takımlarla harika görünebilirsiniz.Farklılık yaratmak adına bu damatlığı tamamen siyah ya da tamamen gri parçalardan da seçebilirsiniz. Son dönemde özellikle moda olan aynı renkte ceket, gömlek ve kravat seçimi düğün modasına da yansıyan trendlerden biri. Kareli takımın görünümünü dengelemek için siz de diğer parçaları aynı renkte seçebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Özel Günlerinize Masa Süsleme Malzemeleri Listesi

Smokin Modelleri

smokin modelleri şık ve elegan görünmek için önemli

Şıklığınızdan ödün vermemek ve düğün gününüzde elegan bir görünüm yaratmak için smokin modelleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle balo salonu düğünleri için ideal olan smokin modelleri birçok damadın tercihleri arasında yer alıyor.

Farklı Damatlık Modelleri

ilginç damatlık modelleri
Farklı damatlık modelleri, özellikle kır düğünleri için idealdir.

Kır ya da kumsal düğünü yapacaksanız klasik siyah damatlıklar sizin için hiç de uygun değildir. Bunun yerine keten damatlık modelleri tercih edebilir ve ceket yerine yelek giyerek farklı bir görünüm yaratabilirsiniz. Bohem tarzda bir düğün planlıyorsanız yalnızca gömlek ve pantolon giyerek pantolon askıları ile kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Son olarak düğün hazırlığınız nasıl gidiyor onu merak ettik. Eğer düğün hazırlığında, hangi aşamada olduğunuzu merak ediyorsanız ve de unuttuğum bir şey kaldı mı acaba diye sürekli sorguluyorsanız sizin için gigbi.com olarak hazırladığımız “Düğün Hazırlıkları İhtiyaç Listesi ve Zaman Planı” yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!