Birbirinden Güzel Damat Bohçası Süsleme Örnekleri

En güzel damat bohçası ve havlusu modelleri ve fiyatları için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Düğün ile ilgili ilham veren içerikler için en sonda bulunan ilgili içeriklere göz atabilirsiniz!

8320

Damat bohçasını, gelin tarafı hazırlayarak damat evine götürür. Bohçayı farklı yöntemlerle süsleyerek şık ve gösterişli bir hale getirmeniz uygun olacaktır. Damat bohçası süsleme modelleri kolay bir iştir. Çok fazla renkli ve çiçekli bir bohça, damatlar için uygun olmaz. Bu yüzden biraz farklı bir süsleme yöntemi kullanabilirsiniz.

En Güzel Damat Bohçası Süsleme Örnekleri

Tüllerle, kurdelelerle, farklı kumaşlarla ve keçe gibi malzemelerle damat bohçası süsleme yapılabilir. Damat bohçası için süsleme malzemelerini düğün ve nişanla ilgili malzemeler satan yerlerden bulabilirsiniz. Damat bohçasını aldığınız yerden de süslemeyle ilgili malzeme temin edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Şapkalı Gelinlik Modelleri

1Papyonlu Damat Bohçası Süsleme

Damat bohçalarını papyonla süslemek çok sık kullanılan bir süsleme yöntemi. Siz de damat bohçasını bu şekilde süsleyebilirsiniz. Eğer evinizde kullanmadığınız bir papyon varsa bunu kullanabilirsiniz. Düğme görünümünü vermek için de kumaş ya da gerçek büyük düğmeler kullanabilirsiniz.

2Mor Tüller ve Kurdeleyle Damat Bohçası Örnekleri

Valizli bohçaları süslemek için değişik renkte tüller kullanabilirsiniz. Damat bohçası olduğu için pembe, kırmızı renkler pek uygun olmaz. Bunun yerine mor renkte tüller ve şeffaf ya da beyaz renkte kurdeleler kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Arnavut Kına Gecesi Kıyafetleri, Bindallı Modelleri

3Beyaz Tüller ve Papyonla Damat Bavulu Süsleme

Damat bohçanız siyah renkteyse ona bir damatlık görünümü verebilirsiniz. Damat bohçanıza beyaz tüllerle bir gömlek görünümü verebilirsiniz. Yine evde kullanmadığınız bir papyon varsa onu kullanabilir ya da siyah kumaşla papyon yapabilirsiniz. Tülün üzerine siyah düğmeler dikerek damatlık görünümünü tamamlayabilirsiniz.

4Beyaz Kumaş ve Kırmızı Kurdeleyle Bohça Süsleme Tülleri

Damat bohçasına neler konulur diyorsanız kullanabileceğiniz en güzel renk beyaz ya da krem rengidir. Eğer isterseniz bu görseldeki gibi dantelli ve boncuklu, saten bir kumaş kullanabilirsiniz. Bu bohçayı süslemek için kırmızı kurdele ve beyaz çiçekler tercih edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Nişan Yeri Süsleme Malzemeleri, Örnekleri ve Fikirleri

5Mor-Beyaz Kurdeleler ve Mor Çiçekle Damat Bohçası Süsleme

Damat bohçası kutusu örneklerinde isterseniz mor ve beyaz kurdeleler kullanabilirsiniz. Hatta yeşil yapraklar işleyerek daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Kurdeleler dışında da daha koyu mor renkteki bir yapay çiçek yapıştırabilirsiniz. Bu görünümü tamamlamak için de kırmızı kurdele kullanabilirsiniz.

Damat Bohçası Modelleri ve Fiyatları

Damatlar için hazırlanan damat bohçası modelleri ve fiyatları içindeki malzeme listesine göre değişkenlik gösterecektir. Damat traş seti 100-150 TL aralığında değişirken, ünlü giyim markalarının damat bohçaları 250-300 TL’ye kadar çıkmaktadır. Damatlar için hazırlanan çeyizler bir sandığa konulabilir. En güzel damat sandıkları ve önerileri için Damat Sandığı Modelleri İçin Harika Öneriler isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

damat havlusu modelleri

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!