En Güzel Damat Havlusu Modelleri ve Yapılışları

1340

Damat bohçası genellikle nişandan sonra damadın evine götürülür. Bu bohçanın içinde damadın kullanabileceği birçok malzeme olur. Bohçanın içine havlu da koymak adettendir. Damat bohçası hazırlarken, damadın kullanabileceği bir yüz havlusu koyabilirsiniz. Damat havlusu modelleri arasından hoşunuza giden havluyu tercih edebilirsiniz.

Birbirinden Güzel Damat Havlusu Modelleri

Damat havlusu modelleri denince aklınıza sadece bohça için özel olarak hazırlanmış havlular gelmesin. Annenizin ya da sizin el emeği göz nuru süslediğiniz havlular ya da şık, kullanışlı havluları bohçaya koyabilirsiniz. İşte harika önerilerle damat havlusu modelleri.

Mutlaka incele:  Düğünlerde Eskimeyen 11 Nostaljik Düğün Dans Şarkısı

1Güpürlü, Saten Havlular

Damat havlusu olarak güpürlü, saten havluları tercih edebilirsiniz. Yumuşacık bir havlu alıp üstüne ya da ucuna güpür ekleyebilirsiniz. Eğer isterseniz güpürlerin üstüne küçük boncuklar da ekleyerek daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

2İğne Oyalı Damat Havlusu Modelleri

Satın aldığınız düz bir havluyu iğne oyasıyla çok şık bir hale getirebilirsiniz. İğne oyası yapmayı biliyorsanız kendi çeyizinizi hazırlarken damat bohçası için de şık bir havlu yapabilirsiniz. Damat bohçası diye pembe renk kullanamazsınız gibi bir kural yok. İstediğiniz renkleri ve desenleri kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Düğün Topuz Modelleri İçin Harika Öneriler

3İşlemeli Şık Havlu

Havluyu damat bohçasına koyacağınız için abartılı havlular absürt görünmez. Aksine biraz gösteriş herkesin hoşuna gidecektir. Damat havlusu olduğu içi çok renkli bir havlu belki şık durmaz ama havluyla uyumlu işlemeler havluya ayrı bir hava katacaktır.

4Kalpli Damat Havlusu

Damat bohçası için hazırladığınız havlunun üzerine ve ucuna iğne oyasından kalpler yapabilirsiniz. Pembe ve kırmızı kalpler havlunun ucunda çok sevimli görünecektir. Havlunun biraz daha süslü olmasını istiyorsanız boncuk da ekleyebilirsiniz. Havlunun üzerindeki renklerle uyumlu boncuklar kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Düğün Hazırlıkları İhtiyaç Listesi ve Zaman Planı

5Kurdele Nakışı Damat Havlusu

Kurdele nakışı da havlulara bambaşka bir hava katıyor. Bu havlulardan damat bohçasına koyarsanız beğenilmeme gibi bir imkan olmayacaktır. Havlunun kendi rengiyle uyumlu renkler kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Koyu pembe, gül kurusu, mor gibi renkler çok daha uygun olacaktır.

Birbirinden Güzel Damat Bohçası Süsleme Örnekleri

Damat için hazırladığınız eşyaları koyacağınız bohçayı süsleyebilirsiniz. En güzel damat bohçası süsleme örnekleri için Birbirinden Güzel Damat Bohçası Süsleme Örnekleri isimli yazımızı incelemeyi unutmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!