Düğün Ayakkabıları İçin Harika Modeller

688

Düğün ayakkabıları, gözükmeseler dahi, gelin adayları tarafından üzerinde durulan en önemli konulardan biridir. Damatların ise düğün ayakkabıları hususunda genel anlamda modelleri belirginleşmiş fakat ufak tefek detaylarda farklı düşüncelerle yeni konseptler oluşturulmuştur.

En Şık Düğün Ayakkabıları

Düğün ayakkabıları, kişiler için şıklığın yanı sırada, rahatlığı ön planda olduğu aksesuarlardır. Düğün dansına göre gelinlik ve damatlık seçiminin yanı sıra aslında, düğün gününde yapacağınız hareketlere göre düğün ayakkabıları seçimi yapılmalıdır.

Mutlaka incele:  En Güzel Kına Gecesi Süsleme Fikirleri ve Önerileri

1Düğün ayakkabıları öncelikle sizi rahat ettirmelidir

Her düğünün sonunda ya da en başında hissedilen düğün  ayakkabıları seçiminde yaşanan olumsuzluklar bir çoğumuz ile yüz yüze gelmektedir. Ayak şişmesi, rahat yürüyememe, ayakkabının vurması ve diğer ayak rahatsızlıklarımızdan ötürü alerjik durumlar vs gibi.

2Ayak sağlığınızı göz ardı etmemelisiniz

Bundan ötürü düğün ayakkabımızı seçerken kesinlikle ayak sağlığımız ve düğünümüzün gerçekleşeceği mekana, fotoğraf çekiminin yapılacağı stüdyo ortamı ya da dış çekim alanlarının yürüyüş parkurlarına göre hareket etmek gerekir.

3Gelinler için düğün ayakkabıları nasıl olmalıdır?

Gelin adayları için önerimiz kesinlikle yüksek topuksuz, hatta mümkünse tüm Avrupa’da olduğu gibi daha sade ve rahat düğün ayakkabı seçenekleri tercih etmeleridir.

4Aşırı yüksek topuklu düğün ayakkabıları rahatsız edici olabilir

Her gelin için güzel ve şık olmak önem arz eder.  İlk heyecanla ne kadar sıra dışı olursak o kadar güzel olur düşüncesiyle, en güzel gelin ben olacağım fikriyle de şıklık ve rahatlığı birbirinden ayırırız. Aslında hata burada başlar. Gerçi hata yoktur değişen doğrular vardır derim hep ama emin olun ki doğrularınız düğün gününüzün akabinde değişecek ve etrafınızda ki gelin adaylarına bizim anlattıklarımızı anlatmaya başlayacaksınız. Gün içerisinde düğün ayakkabılarını çıkaran gelin adayı sayısı ile Türkiye birinci sırada.  Unutmamanız gereken en önemli husus budur.

Mutlaka incele:  Nikah İşlemleri Nasıl Başlatılır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

5Dantel detaylı gelin ayakkabıları

Romantik gelinlerin tercihi olacak dantel işlemeli modeller, günün anlamına ve gelinliğinize uyum sağlayacaktır mutlaka.

6Kim demiş gelin ayakkabıları beyaz olmalı diye?

Beyaz gelinliğinizle kontrast yaratan iddialı renkleri de gelin ayakkabınızda tercih edebilirsiniz. Özellikle mavi, mor ve yeşil renkler gelinliklerin altında hoş bir görünüme sebep olmaktadır.

Mutlaka incele:  Kına Gecesi Önerileri İçin En İyi Fikirler

7Pembe düğün ayakkabıları

Renkli düğün ayakkabısı tercih etmek isteyen gelinler için pembe, gül kurusu ve pudra rengi tonlarındaki gelin ayakkabıları fikir verebilir.

8Işıltılı ayakkabılar ile göz alıcı görünmek mümkün

Metalik renkli ayakkabıların yanı sıra sezonun gözde renki rose goldu tercih edip ne kadar cesur olduğunuzu gözler önüne serebilirsiniz.

9Rahatlığından ödün vermeyen gelinler için dolgu topuklu gelin ayakkabıları

Gelin ayakkabılarında rahatlık söz konusu olunca akla ilk babetler ve spor ayakkabılar gelir. Fakat gelinlik topuklu ayakkabılar ile daha güzel göründüğünden seçim yapmakta zorlanırız. Neyse ki dolgu topuklu gelin ayakkabıları hem rahatlığı hem de şık görünümü bir arada sunuyor.

10Damatları unutmadık

Damat adaylarımıza salında çok fazla önerimiz bulunmayacaktır. Fakat en önemli önerimiz malum genel olarak kösele bir ayakkabı tercih edecekleri için öncelikli olarak ayakkabılarını düğün öncesinde kalıpçıya vermeleri olacaktır. Gerçi bu durum gelin adayları içinde geçerlidir. Ayakkabılarınız yeni olduğu için arka kısımdan sıkma yapacak ve bu durum sizi gün boyu rahatsız edecektir. Bundan ötürü ayakkabılarınızı sahip olduğu numaradan bir yarım numara yukarısında kalıba bırakmak oldukça faydalı olacaktır. En azından ayakkabınız rahat bir model olmasa dahi pamuk kullanmanıza ya da ayağınızı sürekli içinden çıkarmanıza gerek kalmayacaktır.3407_p_g20296 Damaris-Mia-Photography-Couple

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!