En Güzel Düğün Davetiyesi Hazırlama Örnekleri ve Fikirleri

Birbirinden güzel düğün davetiyesi fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

681

Düğünlerin en önemli habercileri davetiyelerdir. Son yıllarda sosyal medya hesapları üzerinden etkinlik açmak yaygın bir hale gelse de hala yakın çevreye davetiye dağıtılmaktadır. Gelin ve damat adayları davetiyelere çok önem veriyorlar. Düğününüz için düğün davetiyesi hazırlama telaşı içerisindeyseniz yazımızın devamını mutlaka okumalısınız.

Düğün Davetiyesi Hazırlama İçin Harika Fikirler

Düğün davetiyesi hazırlama zevkli ve biraz telaşlı bir iştir. Düğün davetiyelerinizi hazırlarken işinize yarayacak fikir ve en güzel örnekler için yazımızın devamına mutlaka göz atmalısınız.

Mutlaka incele:  En Komik Düğün Davetiyeleri

1Zarif Davetiyeler

Düğün davetiyenizi çok kolay bulunan eşyalarla zarif bir şekilde süsleyebilirsiniz. Davetiyenizin genel renkleriyle uyumlu, biraz kalın bir iple davetiyenizin etrafını sararak fiyonk atabilirsiniz. Yalnız bunu yaparken düğüm atmamaya özen gösterin. Aksi takdirde insanlar düğümü açmaya çalışırken istemeden de olsa davetiyenize zarar verebilirler.

2Zarfa Mühür Basmak

Zarfların üzerine yazılan yazılar genellikle birbirlerini tutmaz. Zarfların üzerini de kişiselleştirmek istiyorsanız bir mühür yaptırabilirsiniz. Güzel bir fontla hazırlanmış mühürü istediğiniz renkte mürekkebe batırarak zarfların üzerine bastırabilirsiniz. Zarfların rengi ile mürekkebin rengine dikkat edin. Mürekkep zarfın üzerinde rahatlıkla okunabilmeli. Ayrıca bazı zarflar boya tutmuyor ve üzerine basılan mühürler kolayca siliniyor. Bu nedenle zarflarınızı seçerken dikkatli olmalısınız.

Mutlaka incele:  Düğün Kartları Modelleri, En Güzel Örnekleri ve Fiyatları

3Davetiye Temasına Göre Süsleme

Davetiyenizin bir teması varsa, davetiyenizin sunumunu hazırlarken de bu temaya bağlı kalmaya özen gösterin. Sonbaharda yapacağınız bir tören için “Sonbahar” temalı bir davetiye hazırladıysanız davetiyenin zarfının üzerine solmuş bir yaprak ekleyebilirsiniz.

4Kaligrafi

Davetiyelerin zarfları genellikle çöpe atılır. Davetiyeyi çıkarttıktan sonra zarflara pek önem verilmez. Misafirlerinize verdiğiniz değeri daha zarfı aldıkları andan itibaren onlara hissettirmek istiyorsanız, isimlerini bir kaligraf ustasına yazdırabilirsiniz. Böylece davetiyenizin zarfını bile asla atmaya kıyamayacaklar. Ayrıca bu davetiye zarfı sayesinde kendilerini çok daha özel hissedecekler. Bir kaligraf ile anlaşarak şıklığıyla göz dolduran, güzel bir davetiye hazırlayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Resimli Düğün Davetiyesi Modelleri

En Güzel Düğün Davetiyeleri Modelleri

Düğün davetiyelerinin modası asla geçmiyor. İnsanlar hala sevdiklerini düğünlerine çağırmak için bir sürü davetiye arasından en güzelini bulmak için çaba sarfediyorlar. Eğer düğününüz yaklaşıyorsa ve güzel bir davetiye arıyorsanız En Güzel Düğün Davetiyeleri Modelleri isimli yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!