En Trend Düğün Konseptleri

Birbirinden güzel düğün hazırlık fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın.

2269

Yaz geldikçe farklı düğün konseptleri karşımıza çıkar oldu. Bu mevsimlerde artık kapalı mekanlardan açık mekanlara doğru çıktı düğünler. Deniz kenarında, kırlarda hatta müzelerde ilginç düğün konseptleri yapılıyor. Değişik düğün konseptleri yaratmak için hem kendiniz fikir yürütebilir hem de çeşitli firmalardan bu konuda yardım alabilirsiniz. Siz nasıl bir düğün istediğinizi anlatırsınız, kalan detayları da onlar tamamlayabilir. Bu kararı serüvenin henüz başındayken vermek diğer işlemleri daha kolay yapmak açısından oldukça önemli. Gelinliğinizden damatlığa, masa süslemelerinden müziklere kadar her şey bu konsepte göre ayarlanacak. Sizlere fikir vermesi için çeşitli düğün konseptleri derlemesi hazırladık.

Vintage Düğün Konsepti

Vintage etkisi hayatımızın her alanına girmiş durumda şu an. Modadan, mimariye kadar pek çok alanda etkisini gösteriyor. Bu kadar etkisi büyümüşken düğünlere yansıtmamak olmaz. Eğer böyle bir konsept yapmak istiyorsanız ilk olarak mekanı bu şekilde ayarlayarak başlayabilirsiniz. Eski tarihi bir bina ya da klasik otomobillerin sergilendiği bir müze çok güzel atmosfer yaratacaktır. Ancak, bu tarz bir mekan ayarlama imkanınız yoksa küçük nüanslarla aynı havayı verebilirsiniz. Vintage aksesuar satan mağazalardan çeşitli objeler almanız ve salonu bu şekilde süslemelisiniz. Duvarlar için çerçeveler, çeşitli yerlere koyulan vazolar gibi objeler işinizi görecektir. Tabi sadece mekan değil damatlığı, gelinliği, davetiyeleri hatta düğün çekimlerinizi dahi bu konsepte göre ayarlayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Gelinlikle Nasıl Rahat Edilir?

Kır Düğün Konseptleri

Yaz ve bahar aylarının vazgeçilmez konsepti kır düğünleri. Rengarenk, doğa ile iç içe bir düğün dizayn edebilirsiniz. Düğünü organize ederken özellikle her şeyin doğa iyi uyumlu olmasına dikkat etmek gerekli. Masaları ve sandalyeleri ahşap seçebilirsiniz. Nedimeler ve sağdıçlar bu temaya uygun kıyafetler seçebilir. Tabi ki gelin ve damat da kıyafetlerini daha salaş seçme özgürlüğünde olacaklar. Mevsimi yansıtan bir renk tonu seçip kalan tüm detayları doğa ve bu renk tonuna uygun olarak yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  El Yapımı Düğün Davetiyesi Modelleri

Deniz Temalı Düğünler

Eğer düğünü yapacağınız şehirde deniz bulunuyorsa ve düğününüz yaz aylarına denk geliyorsa denizi düğünün bir parçası yapmamak için hiç bir sebep yok. Abartıdan uzak, gün batımında gerçekleştirebileceğiniz harika bir düğün olabilir. Gelinliğinizin rüzgarda süzüldüğünü düşünün. Oldukça harika! Çok yoğun bir hazırlık yapmanıza da gerek kalmayacaktır. Denizin ve gökyüzünün mavisi bütün atmosfer için yeterli. Davetiyelerinize ve nikah şekerlerinize de bu temayı yansıtabilirsiniz. Deniz kabuklarını ve çapaları kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Düğün Topuz Modelleri İçin Harika Öneriler

Kağıttan Düğün Konsepti

Davetiyelerden, nikah şekerlerine hatta çiçeklere kadar her şeyin kağıttan yapıldığını düşünün. Olağanüstü ve farklı bir tema kurmak istiyorsanız tam size göre bir konsept! Düğünün gerçekleşeceği mekanda ki süslemelerin tamamını, sağdıçların yaka çiçeklerini, gelin buketini ve aklınıza gelebilecek diğer tüm detayları kağıttan hazırlayabilirsiniz.

Ahşap Düğün Konsepti

Hazır yaz gelmişken tamamen doğal bir atmosfer yaratmak için başarılı bir konsept. Kır düğünleri ile birleştirip hazırlayabilirsiniz. Düğün davetiyelerinizi ahşap görünümlü yaptırabilir, mekanda ki tüm süsleri ahşaptan hazırlatabilirsiniz. Anı defterinizin dışını ahşap kaplatıp üzerine gelin ve damadın baş harflerini kazıtmakta mümkün.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!