Düğün Malzemeleri Listesi Nelerden Oluşur? Düğün Malzemeleri Nelerdir?

819

Düğün hazırlıkları yapılırken her ayrıntıyı düşünmeniz mümkün değil. Ne kadar mükemmel bir düğün hedeflersek hedefleyelim bazı şeyleri unutabiliyoruz. İşte düğün malzemeleri listenizde bulunması gerekenler!

Düğün Malzemeleri Listenizde Mutlaka Bulunması Gerekenler

Düğün malzemeleri denince akla ilk gelenler davetiye, gelinlik, damatlık olsa da aslında düğün günü düğün salonundan çok hazırlık yaparken vakit geçirilir. Unutulmaması gereken malzemelerden bazıları şöyle;

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel İki Katlı Pasta Modelleri

1Evden Çıkış Elbisesi

Evden çıkış elbisesi genelde hafife alınan ancak sıra seçmeye gelindiğinde en çok zorlanılan konulardan biridir. Hem rahat hem şık olmalıdır. Düğün planınıza göre evden gelinliğinizle de çıkabilirsiniz.

2Hava Nasıl?

Eğer ki evden çıkarken hava bozuk ise yağmurun azizliğine uğramamak için gelinler için özel olarak hazırlanan şemsiyelerden faydalanabilirsiniz.

3Taç Seçimi

Ama gelinliğinizle çıkmıyor ve kuaföre ya da hazırlanmaya gidiyorsanız saçınız henüz yapılı olmadığı için şık bir taç takabilirsiniz. Çiçek veya boncuklardan oluşan bir taç sizi zarif gösterecektir.

Mutlaka incele:  Düğününü Nasıl Planlarsın?: Düğüne 2 Ay Kala Yapılması Gerekenler

4Kuaföre Giderken

Kuaföre giderken giymeniz gereken elbise mutlaka sırttan açılır olmalıdır. Gelinliğinizi giyerken saçınızın ve makyajınızın bozulmaması için mutlaka alttan giyilen bir elbise tercih edin.

5Nedimeleri Unutmayın

Düğün malzemeleri arasında unutulmaması gerekenlerden biri de bütün hazırlık aşamalarınızda size destek olacak, yeri geldiğinde sizi yatıştırıp bütün sorunları çözümleyecek nedimeleriniz için yaptıracağınız tişörtlerdir. Bu tişörtler ile ileride düğün fotoğraflarınıza baktığınızda nasıl da iyi bir takım olduğunuzu hatırlayacaksınız.

6Otelde Hazırlananlar

Saç ve makyaj için düğününüzü yapacağınız oteldeki bir odayı ayarladınız ise çok daha rahat davranabilirsiniz. Gelinler için özel yapılan saten sabahlıklar ile kendinizi özel hissedeceksiniz. Hem de giy-çıkar işlemleriniz çok kolaylaşacak.

Mutlaka incele:  Düğününü Nasıl Planlarsın?: Düğüne 3 Ay Kala Yapılması Gerekenler

7Terlik Deyip Geçmeyin

Bütün gün o kargaşanın içinde ayakkabılarınız ile koşturup duracağınızı düşünmediniz herhalde. Düğün malzemeleri arasında en çok ihtiyaç duyulan ve hep unutulanlar arasında gelin terliği yer alır. Sabahlığınız ile uyumlu bir terlik seçimi ile hazırlık aşamalarını rahatlık içinde geçirebilirsiniz.

Gelin hamamı için gereken malzemeler nelerdir?

Gelin hamamınızı planladınız mı? Eğer cevabınız hayır ise gerekli ve unutulmaması gereken malzemeleri listelediğimiz yazımızı inceleyebilir, gelin hamamınızda her bir detayı ince ince düşünebilirsiniz. Yazımızı okumak için, Gelin Hamamı Malzemeleri ve Gelin Hamamı Hediyeleri Nelerdir?

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!