Düğününü Nasıl Planlarsın?: Düğüne 1 Ay Kala Yapılması Gerekenler

751

Zamanı geldi! Bir ay sonra düğününüz var. Düğüne 1 ay kala aylar öncesinde hiç gelmeyecekmiş gibi gözüken o gün şimdi yalnızca dört hafta uzağınızda. Artık hazırlıkların büyük bir kısmı tamamlanmış olmalı.

Düğün mekânı hazır, davetliler belirlendi, oturma planları hazırlandı, pasta ve yemek tadımları sona erdi, gelinliğinize son dokunuşlar yapılıyor… Aileler, arkadaşlar ve herkes için heyecan dorukta. Umarız şu zamana kadar her şey yolunda gitmiştir. Ama bir ay kalmış olması hazırlıkların tamamlandığı anlamına gelmiyor ne yazık ki. Son haftalarınızı stressiz ve yolunda geçirmeniz için sizinle aşağıda hatırlanması gereken birkaç ufak ayrıntı ve tavsiyeyi paylaşmaktan onur duyarız.

Nikâh Şekerleri

Düğüne 1 ay kala, düğünden önce unutulmaya en müsait konulardan biri nikâh şekerleri. Yaklaşık bir ay kala sipariş vermek sizin için yeterli olacaktır. Eğer çok kalabalık bir düğün planlıyorsanız yetişmesi açısından ve riske atmamak için daha önceden de harekete geçebilirsiniz. Ancak şekerlerin bayatlamaması için düğüne az ve yetiştirilebilecek bir zaman kaldığında sipariş vermek önemli. Nikâh şekeri dünyası artık inanılmaz şekilde genişledi ve birçok seçenek arasından karar vermek çok zor olacak. Bizim size yine naçizane tavsiyemiz, tıpkı davetinizde olduğu gibi düğün temasını göz önünde bulundurarak karar vermeniz. Düğün teması davetiyeler ve nikah şekerlerinin bir bütünlük içinde olması düğününüze profesyonel bir hava katacaktır.

Mutlaka incele:  Şeker Büfesi Malzemeleri ve Şeker Masası Hazırlama Tavsiyeleri

Düğüne 1 Ay Kala Küçüklere Küçük Bir Sürpriz

Düğünlerdeki en sevimli detaylardan biri de şüphesiz etrafta koşuşturan çocuklar! Kimileri küçük smokinlerle kimileri minicik rengârenk elbiselerle davetlilerin yüzlerini güldürmeye yetiyor. Ancak bazen erkenden uykusu gelen, annesini ve babasını düğün boyu rahat bırakmayan ve ufak tefek huysuzluklar yapan minik canavarlara da dönüşebiliyorlar ne yazık ki… Onlar için de bir fikrimiz var: Palyaçolar!

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Renkli Gelin Ayakkabısı Modelleri ve Fiyatları

Son zamanların trendlerinden biri de düğünlerde küçükler masası hazırlamak. Bu masalar minik sandalyelerle çevriliyor ve çocukları etkinlik boyunca keyifli tutmak için üzerine vakit geçirebilecekleri birçok oyuncak yerleştiriliyor. Aynı zamanda çocukları eğlendirmesi ve çeşitli etkinlikler düzenlemesi için yanlarına bir palyaço kiralanıyor. Çocukları eğlendirecek ebeveynleri de bir yükten kurtaracak palyaço kiralama için gigbi.com palyaço kategorisini inceleyebilirsiniz. Ücretsiz fiyat teklifleri alarak kısa zaman içinde işinizi halletmeniz çok kolay olacaktır.

Acil Durum Kiti

Nedir bu acil durum kiti? Düğün günü başınıza gelebilecek türlü aksaklıklar ve şanssızlıklar için hazırlamanız gereken küçük bir kit. İçinde neler bulunduğuna ya da bulunması gerektiğine geçecek olursak, elbette sizin ihtiyaçlarınıza göre şekillenebilir. Bize soracak olursanız acil durumlarda ihtiyaç duyabilecekleriniz hakkında birkaç fikir verebiliriz. Örneğin iğne ve beyaz iplik olası bir sökük vakasında hemen yardımınıza koşabilir. Ya da şeffaf renkli bir oje kaçan çoraplara derhal müdahale edebilir. Ağrı kesici, tarak, tel tokalar, nane şekeri ve aklınıza gelebilecek size yardımcı eşyalar bu küçük kutunun içinde bulunabilir. Belki de ihtiyacınız olmayacak (umarız olmaz) ama varlığı bile sizi rahatlatacaktır.

Mutlaka incele:  Düğün Ojesi İçin Gelin Adaylarına Fikirler

Sevgilinizle Güzel Vakit Geçirin

Düğüne 1 ay kala, düğün telaşı ve tüm hazırlık süreci sizi ve eşinizi çok yormuş olabilir. Hatta belki o kadar meşgul hale geldiniz ki birbirinizi zar zor görüyorsunuz. Böyle durumlarda kalan her şeyin derdinden biraz uzaklaşıp birbirinize destek olmakta ve birbirinizle vakit geçirmenizde çok fayda var. Bazen insanlar birbirlerine yakınken bile birbirlerini özleyebilir. Güzel bir öğle yemeği yemek, birlikte sinemaya gitmek gibi küçük aktivitelerle aranızdaki iletişimi yeniden sağlayabilirsiniz. Böylelikle yoğun ve stresli geçme olasılığı yüksek günlerde karşılıklı desteğinizi almış olacaksınız.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!