Düğününü Nasıl Planlarsın?: Düğüne 2 Ay Kala Yapılması Gerekenler

Birbirinden güzel düğün hazırlıkları fikirleri için yazının sonunda mutlaka göz atın!

574

Düğüne 2 ay kala listeler hazırlansın!

Artık geri sayım çok daha kısa sürede geçecek ve düğün gününe nasıl geldiğinizi anlamayacaksınız bile. Bu son iki ayı verimli değerlendirmek ve unutulan, atlanan şeylerin ya da küçük çaplı krizlerin düzeninizi bozmasına izin vermemek için kesinlikle bir liste yapmalısınız. En ufak düğün hazırlıkları detayları bile eklemek ve teker teker tamamlamak sizi çok rahatlatacak.

Düğüne 2 ay kala aklınızda olması ve asla unutulmaması gereken detaylara gelecek olursak işte şu şekilde…

Düğüne 2 ay kala saç rengi seçimi

Eğer düğünde düğün saç modelleri için bir farklılık arıyorsanız bunu son günlere bırakmak hiç de iyi bir fikir olmayacaktır. Son günlerde yapılan ve hoşunuza gitmeyen değişikliklerin telafi edilmesi gerçekten çok zor.

Düğüne 2 ay kala, hem maddi hem de manevi bir zarardan kaçınmak için mutlaka saçınızda yapacağınız değişikliklere düğünden belli bir süre önce karar verin ve bir süre deneyin. Örneğin farklı bir saç rengi denemek istiyorsanız iki ay kadar önce uygulayıp hoşunuza gidip gitmeyeceğine karar verebilirsiniz. Aynı zamanda hem çevrenizdeki insanların da tavsiyesini alarak doğru bir karar vermiş olacaksınız. Eğer hoşlanmazsanız sorun değil, çünkü önünüzde değiştirmek için yeteri kadar vakit olacak.

Mutlaka incele:  Söz Çikolatası Modelleri

Kuaföre karar verdiniz mi?

Düğüne 2 ay kala, saçlardan bahsetmişken düğün günü kullanacağınız saç modelini konuşmazsak olmaz, üstelik zamanı da gelmişken. Düğünden yaklaşık iki ay önce kendinize bir kuaför listesi oluşturabilirsiniz. Böylelikle hepsi için yeteri kadar araştırma yapma ve yorum okuma fırsatı kazanmış olacaksınız. Daha sonra yapmanız gereken elemeleri yapıp düğünde saçlarınızı teslim edeceğiniz kuaförü seçmiş olacaksınız!

Kuaföre karar verdikten sonra yapmanız gereken şeylerden bir diğeri ise saç modelleri araştırmak. Karar verirken mutlaka kuaförünüzün de görüşlerini almalısınız. Dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli konu ise düğünden önce mutlaka bir ya da iki kez prova yaptırmak. Fotoğraflarda görüp beğenilen modeller her zaman bize yakışmayabilir ya da hayal ettiğimiz gibi gözükmeyebilir. Düğün günü böyle bir talihsizlik yaşamamak adına mutlaka provalarınızı planlayın.

Mutlaka incele:  En Güzel Damat Havlusu Modelleri ve Yapılışları

Peki ya makyöz?

Düğüne 2 ay kala, düğünde provalara gidip hazırlattığınız saçlarınızın tamamlayıcısı tabii ki de makyajınız olacak. Makyajın da en az saçlarınız kadar önemli olduğunu unutmayın. İyi makyaj sanatçıları programlarını haftalar öncesinden doldurur. Bu yüzden düğüne iki ay kalmışken makyaj sanatçınızı aramaya başlamak doğru bir karar olacak. Araştırma yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden biri tıpkı kuaför seçiminde olduğu gibi prova yapılması. Düğün günü yapılmış ve istediğiniz gibi olmayan bir makyaj sizi üzebilir. Bu yüzden düğünden önce bir iki kez makyaj provası alıp dilediğiniz makyajın yüzünüzde nasıl durduğuna ya da istediğinizin o olup olmadığına karar verebilirsiniz. Makyaj sanatçısı araştırmanızı yaparken mutlaka gigbi.com’daki makyöz kategorisine de göz atmalısınız. Üstelik ücretsiz olarak fiyat teklifleri alabilir ve bütçenize uygun bir makyaj sanatçısıyla kolayca iletişime geçip detayları konuşabilirsiniz.

Mutlaka incele:  2017 Nişan Giriş Müzikleri Listesi

Oturma düzeni nasıl olmalı?

Davetli listenize karar verdiniz, davetiyelerinizi hazırlayıp gönderdiniz. Daha sonra geri dönüş aldınız ve artık düğününüze kimin katılacağı genel haliyle belli. Bu demek oluyor ki sırada yapılması gereken ve bir an önce başlanması gereken şeylerden biri bir oturma düzeni oluşturmak. Çünkü düğüne daha az zaman kaldıkça düşünmeniz gereken şeyler artacak ve oturma planı hazırlamak size bir o kadar zor gelecek.

Düğün alanını ve masaların kaç kişilik olduğu bilgisine ulaştıktan sonra, davetlilerinizi masalara yerleştirmeye başlayabilirsiniz. Yakın arkadaş ve akrabalara öncelik tanınacak şekilde en uygun düzeni oluşturmak biraz zor olsa da, son dakika aksilikleri için hep bir ekstra insanı düşünmek gerek. Aynı zamanda eğer düğününüze şehir ya da yurt dışından katılacak dost ya da akrabalarınız varsa onlar için kalacak bir yer ayarlamanız gerek. Eğer otel rezervasyonu yapılacaksa şimdiden düğün yerine yakın bir yer ayarlamak gerekecektir.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!