Düğününü Nasıl Planlarsın?: Düğüne 3 Ay Kala Yapılması Gerekenler

Birbirinden güzel düğün hazırlıkları bilgileri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

433

Günler su gibi geçip giderken takvimlere baktığınızda gördüklerinize inanamadınız belki ama evet, üç ay sonra evleniyorsunuz! Düğüne 3 ay kala yorucu ve yoğum günler geçiriyor olmak size zamanın geçtiğini hissettirmemiş olabilir, büyük ihtimalle gözlerinizi kapatıp açtığınızda da kendinizi nikah masasında göreceksiniz. Ama durun! Ondan önce hala yapılması gerekenler var. Düğün planlamak kolay bir iş değil ama yine de telaşın sadece tatlı olanlarına kapılarak kendinizi hırpalamadan keyifli bir şekilde hazırlıklara devam etmeniz gerekiyor.

Şimdiye dek verilmesi gereken önemli kararlar verilmiş olmalı. Düğün yeri, düğün tarihi, davetli listesi… Sırada neler varmış görelim.

Damatlık Seçimi

düğüne 3 ay kala

Gelinlik araştırmaları düğüne 3 ay kala çoktan yapılmış olmalı. Hatta terziyle konuşulmuş ve belki birkaç provaya dahi gidilmiştir. Siz provaları hiç aksatmadan devam ederken, Damat Bey’in de bir damatlığa ihtiyacı olacak. Erkekler işi ertelemek son dakikalara bırakmak isteyebilir ama felaketlerle karşılaşmak istemiyorsanız damatlık için araştırmalara başlamak gerekli. Damatlık dünyası da neredeyse gelinlik dünyası kadar geniş olduğu için seçim yapmak çok kolay olmayacaktır. Yine düğünün temasını ve yapılacağı mekânı göz önünde bulundurarak model seçimi ve renk seçimi yapabilirsiniz. Bir diğer unsur da Damadın kendini damatlığı içinde rahat hissetmesidir. Çünkü bütün gece şarkılar türküler eşliğinde rahatsız bir kıyafetle eğlenmek onun keyfini kaçırabilir.

Mutlaka incele:  Nikah Kurabiyesi Nasıl Yapılır? Nikah Kurabiyesi Malzemeleri

Yalnızca damatlıkla bitmediğini biliyorsunuz. Kravat, ayakkabı seçimi, gömlek ve hatta kol düğmeleri gibi detaylar Damadın şıklığına şıklık katacak, düşünülmesi gereken detaylardan. En güzel damatlık modelleri için fikir almak isterseniz sizi Damatlık Modelleri 2018 Trendleri ve Tavsiyeleri başlıklı yazımıza alalım.

Düğüne 3 Ay Kala Davetiye Seçimi

Düğüne 3 ay kala davetli listesine karar vermenizin ardından bir an önce harekete geçerek davetiye seçme işine koyulmanız gerekli. Davetiye seçimi konusunda yine zevkinize göre karar vereceksiniz elbette. Ancak karar verirken düğün teması gibi ayrıntıları düşünüp temaya uyum sağlayacak bir model seçebilirsiniz. Yine zevkinize bağlı olarak belki esprili belki klâs bir yazıyla davetiyeyi tamamlayabilirsiniz. Davetiyelerin erkenden tamamlanıp davetlilere teslim edilmesi bir sonraki adımları planlamanız açısından önemli. Bu yüzden bir an önce teslim edip davetlilerden düğüne katılım durumlarıyla ilgili bilgi almalısınız.

Mutlaka incele:  En Güzel Damat Havlusu Modelleri ve Yapılışları

Pasta

Düğüne 3 ay kala çok mu erken demeden vakit sağlayabildiğinizde de pasta tadımlarına başlamak gerek. Özellikle kalabalık bir düğün planlıyorsanız ve pastanızın göz kamaştırıcı olmasını diliyorsanız, tadılmamalara ve seçiminize bir an önce karar vermek iyi bir tercih olacaktır. Ve en iyi pastaya ancak aylar öncesinden sipariş ederek ulaşabilirsiniz, elinizi çabuk tutun.

Müzik

Umarım orkestranızı ayarlamışsınızdır! Ancak orkestranın tamam olması da ne yazık ki güzel bir düğünün tüm müzik ihtiyacını tamamen karşılamıyor. Girişlerde ve kritik anlarda çalacak müzikleri kendi zevkinize göre seçmeli ve belirlemelisiniz. Bunun yanında son yıllarda düğünlerde çok tercih edilen ve canlı müzikten hoşlanıyorsanız sizin de kesinlikle çok seveceğiniz trio müzik grupları, düğünler başlamadan yapılan kokteyllerde davetlilerin çok hoşuna gidiyor. Trio müzik gruplarından ücretsiz fiyat teklifi almak için gigbi.com trio müzik grupları kategorisini inceleyebilirsiniz. Dilediğiniz müzik grubundan teklif alarak karar vermeye bir adım daha yaklaşın!

Mutlaka incele:  Gelin Çantası Hazırlığı Nasıl Olmalı?

İlk Dans

Eğer karı koca olarak edeceğiniz ilk dansınızın doğaçlamadan çok planlı ve hazırlıklı bir gösteriye dönüşmesini istiyorsanız, şimdi işe koyulmanın tam zamanı. İlk dans son zamanlarda birçok çift için çok önemli bir detay haline gelmiş durumda. Eğer ilginiz ve biraz da beceriniz varsa düğünden önce yeterli zamanınız varken bir dans kursuna yazılabilirsiniz. Böylelikle biraz da eğlenerek hem düğün öncesi stresten uzaklaşmış hem de düğüne kendiniz ve davetlileriniz için güzel bir hazırlık yapmış olacaksınız.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!