Düğününü Nasıl Planlarsın?: Düğüne 5-6 Ay Kala Yapılması Gerekenler

Birbirinden güzel düğün hazırlıkları fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

749

Düğüne 5-6 ay kala nasıl yetişecek bunca şey diye kendinizi bunaltmadan önce, durun. Düğünün nerede ve ne zaman yapılacağına dair iki önemli sorunun cevabını biliyorsanız eğer meraklanmayın; geriye kalan ve gözünüze çok işmiş gibi gözüken her şey çözümlenecek demektir bu.

Aksilikler ve son dakika krizleri siz ne kadar uğraşırsanız uğraşın hep yaşanacak. Ama günün keyfini çıkarırsanız aslında sorun gibi gözüken şeyler ileride size komik tatlı hatıralar olarak geri dönecek. Mesela ağustosun ortasında kır düğünü planlamışsınızdır ve o gün yağmur yağmıştır. Olsun! Yağmurun ortasında dans ederek size eşlik edecek arkadaşlarınız ve akrabalarınız varsa artık anlatacak güzel bir hikâyeniz de vardır. Düğün planlamak da bu şekilde, sevdiklerinizle geçireceğiniz güzel bir gece planlıyor olmak eminim sizi stresten uzak tutmaya yetecektir.

Mutlaka incele:  Halk Oyunu Türleri ve İsimleri

Düğüne 5-6 ay kala artık düğünün çerçevesi hakkında belli şeylere karar verdiniz ve sırada bazı detayları şekillendirmek var. Hemen önerilere geçelim.

Düğün teması ve dekorasyon

Düğünün hangi mekânda yapılacağına karar verdikten sonra sırada verilecek kararlardan biri de dekorasyon ve tema. Eğer bu konu üzerinde çok fazla düşünmek ve uğraşmak istemiyorsanız bir organizasyon şirketiyle anlaşarak işin bu kısmını kolayca halledebilirsiniz. Dilediğiniz renkte ve temada hazırlanmış masa ve mekân dekorasyonuna, ışıklandırmaya, süslemeye ulaşmak bu yolla oldukça az zaman alacaktır. Ama diyorsanız ki biz kendi düğünümüzün dekorasyonuyla baştan aşağıya uğraşmak istiyoruz, zamanınızın ve enerjinizin bir kısmını bu konu için harcamaya hazır olun.

Düğün teması tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış bir şey. Eşinizle ortak ilgi alanlarınızı düşünüp, fikir alışverişi yaparak biricik bir tema bulmanız mümkün. Tabii bunu yaparken düğün mekânını göz önünde bulundurmayı unutmamak gerekiyor. Örneğin şık bir otelde yapmayı planladığınız düğüne vintage bir tema çok yakışabilir ya da sahil kenarında yapacağınız düğününüze bir karnaval teması renk katabilir.

Mutlaka incele:  İlginç Düğün Fikirleri ve Önerileri

Düğüne 5-6 ay kala düğün fotoğrafçısı seçimi

Aylar öncesinden planlamaya ve hazırlanmaya başladığınız, her detayını özenle düşündüğünüz ve zevkle seçtiğiniz bu büyük gün kesinlikle hafızalardan silinmeyecek. Ancak yine de mükemmel bir düğün, düğün fotoğrafçısı olmadan olmaz.

Düğün sabahında hazırlık aşamasındaki tatlı telaşlar ve koşuşturmacalar, düğündeki mutluluğunuz, evet dediğiniz o ilk an, ilk dansınız, arkadaşlarınız ve akrabalarınızla yarın yokmuşçasına eğlendiğiniz saatler, annelerin ağladığı duygusal dakikalar ve diğer her anın mutlaka kayıt altında olması gerekmez mi? Yıldönümlerinizde en sevdiğiniz kısımları başa sarıp sarıp tekrar izleyebilmeniz kesinlikle gerekir.

Bütün bunlar için tüm isteklerinizi karşılayacak bir düğün fotoğrafçısıyla anlaşmak şart. Araştırmalara erken başlamak gerek çünkü istenilen fotoğrafçının o gün dolu olduğunu son dakikada öğrenmek kimsenin hoşuna gitmeyecektir. Bunun için hiç fırsat kaybetmeden gigbi.com düğün fotoğrafçıları kategorisine göz atmalısınız. Müşteri yorumlarıyla ve sanatçıların önceki işlerini inceleyebileceğiniz örneklerle, dilediğiniz profesyonelden ücretsiz fiyat teklifi alarak planlamalara başlayabilirsiniz. Üstelik 12 aya varan taksit imkanıyla ödemek de çok kolay.

Mutlaka incele:  Dekolteli, Transparan, Modern Gelinlik Modelleri

Gelinliğe karar verdiğiniz mi?

Düğüne 5-6 ay kala, gel gelelim gelin adayları için en önemli konulardan biri olan gelinlik seçimine. Gelinlik konusunda hazır kesimlerden yanaysanız, şimdiden gezinip kendinize en çok yakıştıracağınız modeli aramakta fayda var. Eğer gelinliğinizi diktirmek istiyorsanız, kesinlikle araştırmalara başlamanız gerekli. Çünkü model seçmek, uygun terziyi bulmak ve gelinliğin dikilme süreci tahmin ettiğinizden uzun sürecektir. Bu noktada artık gelinlik katalogları karıştırmaktan biraz daha öteye gidip, yakın arkadaşlarınızı yanınıza alıp onların görüşlerinden de faydalanarak denemeler yapmalısınız. Gelinlikler hakkında daha ayrıntılı fikirler paylaştığımız En Güzel 2018 Gelinlik Modelleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Peki ya balayı?

Düğüne 5-6 ay kala, düğünden hemen sonra balayınızı yapmayı düşünüyorsanız eğer bununla ilgili detayları düşünmenin zamanı geldi. Erken rezervasyon fırsatlarından faydalanarak hem balayınızı daha uyguna getirmiş olacaksınız hem de araştırdığınız otellerde yer kalmama olasılığını en aza indireceksiniz. Böylelikle vaktiniz varken geçireceğiniz o müthiş günleri dilediğiniz gibi planlayabilirsiniz!

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!