Duvak Modelleri için Büyüleyici Öneriler

1754

Hayatınızın en önemli günü olan düğün gününüzde hem gelinliğiniz hem de duvağınız kusursuz olduğunda kendinizi harika hissedebilirsiniz. Bir gelinliği tamamlayan en önemli şey olan duvak, doğru seçildiğinde harikalar yaratabilir. Uzun, kısa, kabarık, sade, taşlı, dantelli ve daha birçok duvak modelleri arasından en büyüleyici modelleri sizin için derledik.

En Büyüleyici Duvak Modelleri

Uzun duvak modelleri her zaman büyüleyici ve etkileyici durmaktadır. Sizin adeta bir melek gibi gösteren bu duvaklarda, işlemeler, gelinlik uyumu gibi detaylar oldukça önemlidir.

Mutlaka incele:  Salon Düğünü Duvak Modelleri

1Uzun duvaklar her zaman etkileyicidir.

Birçok gelin adayı uzun duvak konusunda heyecanlanır. Çünkü gelinliğin daha havalı bir şekilde taşınması ve büyüleyici görünmek için uzun duvaktan daha iyisi yoktur. Ancak uzun duvağın kendine ait birkaç detayının bulunması da şarttır. Elbette eğer gelinliğiniz çok hareketliyse dümdüz bir duvak tercih edebilirsiniz. Ama yine de dantelli, işlemeli duvaklardan geri kalmamanızda fayda var. Saçlarınızdan aşağı doğru salınacak kusursuz bir tül ile muhteşem görüneceksiniz.

2Duvakları büyüleyici yapan şey, işlemeleridir.

Düğün modası içerisinde sayısız duvak çeşidi var. Bu duvakları birbirinden ayıran en önemli şey ise kendine özgü detayları. Kimisinde puantiye, kimisinde altın işlemeler, kimisinde ise dantel işlemeler yer alıyor. İşte bu detaylarla duvak çok daha güzel bir görünüm kazanıyor. Sol görseldeki duvağın uçlarında yer alan parlak işlemeler tam bir peri kızı görünümü yaratıyor. Aynı şekilde sağ görseldeki uzanan dallar romantik bir stilin kapılarını aralıyor.

Mutlaka incele:  Gelin Duvak Modelleri Yüz Tipine Göre Nasıl Seçilir?

3Duvakta abartıya kaçmaktan asla korkmayın.

Göz alıcı ve gösterişli bir gelin olmak istiyorsanız bunu en iyi abartılı duvak modelleri ile yapabilirsiniz. Üç boyutlu çiçek işlemeleri son zamanlarda en popüler detaylar arasında yer alıyor. Bu ince tül üzerine işlenen iri çiçeklerle tüm gözler üzerinizde olabilir. Üstelik böyle bir duvağı hem salon düğünlerinde hem de kır düğünlerinde tercih edebilirsiniz. Elbette bu tarz göz alıcı bir duvak tercih ettiyseniz gelinliğinizin biraz daha sade olmasına dikkat etmenizde de fayda var. Duvağınızın mı yoksa gelinliğinizin mi büyüleyici olması gerektiğine önceden karar vererek seçim yapmalısınız.

4Gelinlikle bütünleşen duvaklar her zaman en iyisidir.

En büyüleyici duvak, hiç kuşkusuz gelinliği kusursuz bir şekilde tamamlayan duvaktır. Bu yüzden birçok gelinlik tasarımcısı koleksiyonlarında duvak tasarımlarına da yer verir. Gelinliğinizde yer alan dantel işlemelerinin aynısının duvağınızın uçlarında bulunması sizi kusursuz bir görünüme kavuşturur. İşlemelerin ön planda olması için tülün çok ince olması da önemli bir detay.

Mutlaka incele:  Düğün Saç Modelleri ile Gelin Duvağı Uyumu

5Gösterişli duvaklar ile yüzünüz de mükemmel görünür.

Saç modeliniz ve makyajınıza uygun bir duvak ile kesinlikle tüm düğün fotoğraflarında harika görünebilirsiniz. Kafanın üstünden başlayan katlı ve kabarık duvaklar oldukça büyüleyici görünüyor. Bir de taşlı, incili ya da çiçekli taç ile birleştiğinde ortaya çok daha kusursuz bir görünüm çıkabiliyor. Büyüleyici görünmek istiyorsanız, gelinliğin de önüne geçecek, kabarık ve göz alıcı bir duvak tercih edebilirsiniz.

Duvak Modelleri Fikirleri

Gün geçtikçe duvak modelleri de çeşitli akımlardan etkilenmekte ve farklı farklı duvak modelleri ortaya çıkmaktadır. Bu noktada dilerseniz, duvak seçimi ile ilgili detayları açıkladığımız Duvak Seçimi İçin Altın Değerinde Öneriler yazımızı okuyabilirsiniz. Diğer yandan size daha fazla fikir vermek amacıyla oluşturduğumuz duvak modelleri galerimiz de hemen altta.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!