Duvak Seçimi Kumsal Düğünü İçin Nasıl Yapılır?

1032

Son yıllarda birçok çift yaz aylarında kapalı mekanda düğün yapmak yerine kumsal düğünlerini tercih ediyor. Deniz manzarası ve kumsalın sıcacık havası ile birlikte dünya evine girmek son derece cazip görünüyor. Elbette düğün mekanı değişince gelinlikten ayakkabıya, damatlıktan duvağa kadar pek çok kısım da değişime uğruyor. Yani salon düğününde giyilecek bir gelinliği kumsal düğününde giymek artık pek de kabul görmüyor. Eğer siz de yaz aylarında mis gibi açık havada, deniz eşliğinde bir kumsal düğünü yapmayı planlıyorsanız duvağınızı da bu temaya uygun seçmenizde fayda var. İşte size fikir verebilecek duvak seçimi kumsal düğünü önerileri

Mutlaka incele:  Salon Düğünü Duvak Modelleri

Duvak Seçimi Kumsal Düğünü Önerileri

Gelin duvağınız düğün temasını tamamlayan unsurların başında gelir. Tüm düğün fotoğraflarında ve düğün anında sizin etkileyici görünümünüzü bir adım üste taşıyacak duvak seçimi oldukça önem taşımaktadır.

Duvak seçimi kumsal düğünü için sade modellerden yapabilirsiniz.

duvak seçimi kumsal düğünü

Kumsalın doğal ve sade havasına uygun sade duvaklar seçerek harika görünebilirsiniz. Uzun duvaklar her ne kadar ihtişamlı görünse de kumsalda rahat hareket edemeyeceğiniz için yerlere kadar uzanan duvakları tercih etmemenizde fayda var. Bunun yerine belinize kadar uzanan, hacimli duvaklarla da ihtişamlı görünebilirsiniz. Görseldeki iki duvak da çok sade ve minimal bir tasarıma sahip olmasına rağmen son derece asil görünüyor.

Mutlaka incele:  Gelin Duvağı İçin Kır Düğünü Önerileri

1Kısa duvaklar, kumsal düğünleri için en ideal duvak modellerinden biri.

Hem rahat edebileceğiniz hem de çok şık görünen kısa duvaklar tam da kumsal düğünü için tercih edilebilecek cinsten. Kumsal düğünü için bir de sade ve düz formlu bir gelinlik tercih ettiyseniz bu kısa duvaklarla harika görünebilirsiniz. Kısa duvağı dilerseniz topuzunuzun üzerine takabilir, dilerseniz de yüzünüzü kapatacak şekilde tokalayabilirsiniz. Üzerinde puantiye ya da inci boncuklar bulunan duvaklar da kumsalın ruhuna uygundur.

2Kumsal düğünleri her ne kadar doğal olsa da taşlı taçlar tercih edebilirsiniz.

Her zaman salaş ya da doğal olunması gerektiği ile ilgili bir kural elbette yok. Kumsal düğününde de tıpkı salon düğünlerinde olduğu gibi taşlı taçlar ve gösterişli duvak modelleri tercih edebilirsiniz. Uçları işlemeleri şık bir duvak ile taşlı taç uyum sağlayacaktır. Bunun yanı sıra alnınızın üzerinde duracak gösterişli bir taç ile düz tül bir duvak kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Uzun Duvak Modelleri İçin Büyüleyici Öneriler

3Çiçek tacı, kumsalın ruhuna son derece uygun.

Zarif çiçeklerden yapılmış bir taç ile duvağınız harika görünecektir. Duvağınızı sizi rahatsız etmeyecek şekilde tacınızın arkasından aşağı doğru takarsanız çok daha doğru olur. Hem de bu görünüm kumsal düğününün salaşlığına harika bir şekilde uyum sağlar.

4Kafes duvak modelleri ile harika görünebilirsiniz.

Uzun ya da kısa tül şeklindeki duvakları tercih etmek istemiyorsanız kafes duvakları da tercih edebilirsiniz. Yandan ya da tam ortadan gelecek filelere sahip olan bu duvak hem vintage hem bohem bir tarz taşıyabilir. Böylece duvak seçimi kumsal düğünü için seçmiş olduğunuz harika gelinliğe uyum sağlayan bir duvak seçmiş olabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!