En Güzel Elbise Tarzında Gelinlik Modelleri, Fikirleri ve Önerileri

2018 gelinlik modelleri hakkında detaylı bilgi için ilgili yazılarımıza göz atabilirsiniz.

1980

Gelin olacak birini düşündüğümüz zaman ilk akla gelen şeyler gösterişli makyaj, kabarık büyük gelinlikler ve saatlerce uğraşılıp topuz yapılmış saçlar. Ancak, artık bu alışkanlıkların yanında büyük bir kesim daha az gösterişli düğünler, sade elbise ve makyajlar tercih etmeye başladı. Hal böyle olunca markalar ve tasarımcılarda bu yönde ürünler tasarlamaya başladılar. Yavaş yavaş kabarık gelinliklerin yerini uzun elbiseler almaya başladı. Eğer siz de bu trende sıcak bakıyorsanız, sizler için elbise tarzında gelinlik modelleri listesi hazırlamak istedik. Özellikle bahar veya yaz gelini olacaksanız kır düğünlerinde, deniz kenarı düğünlerinde bu tarz gelinlikler çok güzel birer alternatif olacaktır.

Mutlaka incele:  En Güzel Gelinlik Modelleri 2018

Elbise gelinlikler nasıl oluyor peki? Öncelikle bundan bahsedelim. Özellikle Türkiye’de Beren Saat’in bu tarz bir gelinlik tercihinden sonra popüler hale gelen elbise gelinlikler, işlemelerinin çoğunu üst bölgesinde barındırır. Etek kısmı ise sadece kumaştan veya tülden oluşur. Piyasada bulunan gelinlikleri tarlatan kullanmadan giyerseniz eğer bu sonucu rahatlıkla alabilirsiniz. Ancak, siz özel olarak elbise şeklinde tasarlanmış gelinlikleri de tercih edebilirsiniz. Bu gelinliklerin üst bölgesinde özellikle ince dantel işlemeler oldukça şık durmaktadır.

2018 Gelinlik Modelleri

Bu tarz modeller son dönemde oldukça popüler. 2018 yılı gelinlik modasına baktığımız zaman transparan kısımların çok fazla kullanıldığını görmekteyiz. Özellikle üst bölümde transparan tül üzerine küçük dantel işlemeleri ile oldukça zarif bir görüntü sağlanıyor.

Mutlaka incele:  En Çok Tercih Edilen Gelinlikler

elbise tarzında gelinlik modelleri

Bu tarz gelinliklerle beraber gelen moda da saçların yapısı da değişiyor. Daha salaş bir görünüm verebilirsiniz. Burada ki gibi açık bırakabilir ya da örgü modellerinden yapabilirsiniz. Yaz aylarında rüzgarla beraber hem gelinliğinizin hem de saçlarınızın uçuşması harika bir görüntü olacaktır.

elbise tarzında gelinlik modelleri

Elbise tarzında gelinlik modelleri, hiç bir işleme olmadan tamamen elbise olarak tasarlanmış bir gelinlik. Omuzlarında bulunan küçük taşlar ve derin yırtmacı ile oldukça şık bir görünüm sağlıyor. Gösterişten uzak ama aynı zamanda da iddialı bir gelinlik istiyorsanız tam size göre. Saçlarınızı açık bırakırsanız ve uyumlu bir ayakkabı giyerseniz hiç biri geri planda kalmadan tüm gözler sizin üzerinizde olacaktır.

Mutlaka incele:  Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri

elbise tarzında gelinlik modelleri

Elbise tarzında gelinlik modelleri için yine transparan detayları bulunan bir model daha. Transparan askılar üzerine işlenen dantel detayları üst bölgenin tamamına benzer şekilde uygulanmış. Oldukça vintage bir görünüm sağlayan bu gelinlik, kır düğünleri için mükemmel bir seçim olabilir. Eğer konseptinizin içerisinde vintage detaylar da varsa harika bir uyum olacaktır

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!