En Çok Tercih Edilen Gelinlikler

1297

İki kişinin hayatını birleştirdiği ve bunu sevdikleriyle beraber kutladığı bir tören olan düğün, her ne kadar bu iki kişi için çok önemli olsa da, herkes bilir ki düğünün baş rolü her zaman gelindir. İşte bu noktada kimi zamana en çok tercih edilen gelinlikler size yardımcı olabilir.

En Çok Tercih Edilen Gelinlikler

Gelinlik modellerinin çok tercih edilmesinin yanında sizinle uyumluluğu da çok önemlidir. İşte bu noktada yapacağınız düğün dansından, vücut tipine kadar birçok etken devreye girer ancak bu süreci hızlandırabilirsiniz! İşte doğru gelinliği bulma sürecini hızlandırmak ve hiç riske girmeden düğününüzde güzel olmak için göz atabileceğiniz tüm zamanların en çok beğenilen ve en çok tercih edilen gelinlik modelleri.

Mutlaka incele:  Burca Göre Gelinlik Seçimi Rehberi

1Straplez Gelinlik Modelleri

Straplez gelinlik modelleri, gelinlik modası ne kadar değişirse değişsin en çok tercih edilen gelinlikler arasında popülerliğini kaybetmeyen bir model. Omuzları ön plana çıkaran ve son derece zarif bir görünüm sunan bu gelinlik modeli, genellikle belden aşağı kabarık şekilde inen tasarımlardan oluşur. Kendinizi prenses gibi hissedeceğiniz bu gelinlik modelleri en risksiz gelinlik seçimi olabilir.

2Elbise Şeklinde Gelinlik Modelleri

Elbise şeklindeki gelinlik modelleri, zarafeti ön plana çıkarmak isteyenlerin tercihidir. Kabarık modeller yerine abartıya kaçmadan çok daha sade bir gelinlik giymek için bu model son derece idealdir. Düz bir şekilde inen bu gelinlik modeli vücut hatlarını ön plana çıkarır. Bu açıdan çekici ve güzel görünmek için en yerinde modellerden biridir. İşlemeler ya da dantellerle zenginleştirilen bu model, yıllardan beri en çok tercih edilen gelinlikler arasında yer almaktadır.

Mutlaka incele:  En Güzel Gelinlik Modelleri 2018

3Düşük Omuzlu Gelinlik Modelleri

Gösterişi ve ihtişamı sevenlerin tercih ettiği bir model olan omzu düşük gelinlik modelleri, özellikle gençlerin en sık tercih ettiği gelinliklerden biridir. Bu model omuzları ve göğüs bölgesini ön plana çıkararak hoş bir görünüm kazandırır. İşlemeler ve taşlarla süslenmiş üst bölgesi gelinliğin en göz alıcı kısmıdır. Etek kısmının tamamı tüllerden oluşan bu gelinlik modeli ile düğün gününüzde bir kuğuyu andırabilirsiniz.

4Kır Düğünü Gelinleri İçin

Yıllardan beri süregelen kır düğünü sevdası, popülerliğini hiç kaybetmeden ilerliyor. Özellikle son yıllarda moda dünyasına da hakim olan bohem stili, kumsal düğünlerini de etkiliyor. Bu açıdan çiçek temalı gelinlik modelleri de kır düğünlerinin vazgeçilmezlerinden biri haline geliyor. Sırt dekolteli ve çiçek şeklinde işlemeleri bulunan bu harika gelinlik modelini çiçeklerden oluşan bir taçla tamamlayarak harika bir kır düğünü gelini olabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kuyruklu Gelinlik Modelleri

5Uzun Kollu Gelinlik Modelleri

Uzun kollu gelinlik modelleri hemen her mevsimde gelinlerin tercih ettiği modellerden biridir. Özellikle dantel ya da boncuklu işlemlerle süslenmiş kol bölümleriyle zarif ve şık görünmek için tercih edilebilir. V yakalı ve düz bir şekilde inen bu gelinlik modeli şık salon düğünleri için idealdir.

6Kraliyet tipi gelinlik

Kraliyet tipi gelinliklerin etek kısmı A şeklinde gelir ve genelde yüksek bellidir. Bu nedenle kısa boylu gelin adayları için oldukça uygundur.

7Sütun tipi gelinlik

Tüm vücudu saran ve hatlarınızı ortaya çıkaran bu gelinlik geniş omuzlara ve belirgin köprücük kemiklerine sahip gelin adayları tarafından tercih edilebilir.

Gelinlik Seçimi ve Düğün Hazırlıkları

Gelinlik seçiminde daha fazla fikir sahibi olmak ve seçim aşaması hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi Rehberi yazımızı da okuyabilirsiniz.

Son olarak düğün hazırlığınız nasıl gidiyor onu merak ettik. Eğer düğün hazırlığında, hangi aşamada olduğunuzu merak ediyorsanız ve de unuttuğum bir şey kaldı mı acaba diye sürekli sorguluyorsanız sizin için gigbi.com olarak hazırladığımız “Düğün Hazırlıkları İhtiyaç Listesi ve Zaman Planı” yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!