Gelin Buketi İçin 5 Güzel Model

Birbirinden güzel gelin çiçeği modelleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

1721

Çiçekler, hem düğün temasına hem de trendlere uygun seçildiğinde ortaya harika bir görünüm çıkabiliyor. İşte çiçek konusunun en önemli kısmı olan gelin buketi de bu temaya ve elbette gelinin isteklerine uygun seçilmeli.

Gelin Buketi Seçimi Nasıl Olmalı?

Kır düğünü, tarihi mekan ya da balo salonu düğününe göre seçilecek çiçeklerin renkleri ya da türleri de farklılık gösterir. İşte size gelin buketi seçme konusunda fikir verebilecek en güzel 5 gelin buketi.

1Beyaz Güller

Saflığı ve masumiyeti simgeleyen beyaz güller, düğün için en uygun gelin çiçeği sayılabilir. Beyaz gelinliği ve gelin saflığını en iyi şekilde tamamlayacak olan beyaz gülleri taşırken kendinizi çok özel hissedebilirsiniz. Birçok rivayete göre ilk gül beyazdır ve diğer renkteki güller de beyaz renkten türemiştir. İlkleri de simgeleyen bu harika anlamlı buket ile anlamlı bir düğün gününe imza atma şansına da erişebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Mavi Gelin Çiçeği Modelleri

2Lale Gelin Buketi

İlkbahar mevsiminin en güzel çiçeklerinden biri olan lale, gelin çiçeği konusunda daha farklı bir seçim yapmak isteyenler için son derece ideal. Zarafeti ve asilliği temsil eden lale buketi ile harika bir görünüm yakalayabilirsiniz. Sevgiyi temsil eden sarı lale ve sadakati temsil eden pembe lale ile karışık bir buket oluşturarak gelinliğinizle harika bir düğün geçirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kırmızı Gelin Çiçeği Yapımı Malzemeleri ve Modelleri

3Karışık Çiçekler

Gelin çiçeği seçiminde tek bir çiçek yerine birçok farklı çiçek kullanmak isteyenler de renkli bir buket tercih edebilirler. Farklı renkleri barındıran birbirinden güzel çiçeklerden oluşan bu tarz bir gelin buketi ile neşe dolu bir düğün günü geçirebilirsiniz. Özellikle kır düğünü için tercih edebileceğiniz bu tarz buketler çiçeklerin verdiği pozitif enerji ve güzel duygularla birlikte düğün gününüzü iyi bir şekilde etkileyebilir.

4Kırmızı Güller Gelin Buketi

Aşkı ve de tutkuyu simgeleyen kırmızı gül en çok tercih edilen gelin buketleri arasında yer alır. Beyaz gelinlikle harika bir görünüm yaratacak olan bu harika gelin çiçeği ile romantik bir düğüne imza atabilirsiniz. Tarihi bir mekanda, dantelli ve kırık beyaz bir gelinliğin içerisindeyken elinize alacağınız kırmızı gül buketi ile son derece asil ve zarif görünebilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel İsteme Çiçeği Modelleri

5Papatya

Temiz sevgiyi simgeleyen papatya, kır ya da kumsal düğünü için en ideal gelin buketidir. Özellikle bohem tarzdaki gelinliklerle harika bir görünüm oluşturacak olan papatya gelin buketi, bir de şık bir papatya tacıyla bir araya gelirse muazzam bir gelin olmanızı sağlar. Saflığı ve de temizliği en güzel temsil eden çiçeklerden biri olan papatya, sarı ve beyaz renkleriyle gelinliklere de en çok yakışan görünüme sahipler. Siz de düğün gününüzde abartı ya da gösterişin yerine minimalizmi ve sadeliği tercih ediyorsanız bu gelin buketi tam da size göre. Gelin çiçeği konusun daha fazla fikir almak için aşağıdaki görsellere göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!