En Güzel Düğün Davetiye Balonları

1736

Düğün davetiye balonları da düğün hazırlığı sürecinde hoş detaylardan birisi. Davetiyeyi alan kişi, düğün bilgilerini görebilmek için balonu şişirmek zorunda. İşte görür görmez sizin de uygulamak isteyeceğiniz düğün davetiye balonlarına birkaç örnek..

Düğün Davetiye Balonları

Çok ilginç ve farklı tasarımlara rastlayabileceğiniz davetiye dünyası son günlerde bir başka trendi de çiftlerin beğenisine sundu. Düğün davetiye balonları, davetiye seçimini farklılıktan yana yapmak isteyen çiftlere ilaç gibi geliyor.

Mutlaka incele:  Düğününüz İçin Yaratıcı Düğün Davetiyesi Önerileri

1Balonun Üzerine Düğün Bilgileri

Bu şekilde balonun üzerinde eğlenceli yazı stilleriyle yazılmış “evleniyoruz” yazısı ve düğün bilgileri görünüyor. Balonun üzerine ne yazacağınıza da elbette siz karar veriyorsunuz.

2Minik Sevimli Kutular

Bu balonları sevdiklerinize ulaştırırken minik ve sevimli kutular tercih edebilirsiniz. Davetiyeyi alan kişi kutunun içinde bir balon bulacak ve “lütfen şişir” yazılı notu okuyarak balonu şişirdiğinde bu bilgilerle karşılaşacak.

3Kutu Yerine Karton

Kutu yerine renkli bir karton üzerine de ip ya da kurdele yardımıyla balonu sabitleyebilirsiniz. Balonda yer alacak bilgilerin yanı sıra bu kartonun üzerine de istediğiniz şeyi yazabilirsiniz. İsterseniz karton üzerinde iyi dileklerinizi ve gönderdiğiniz kişiyi düğününüzde görmek istediğinizi belirten birkaç cümle yazıp balonun üzerinde yalnızca düğünün hangi mekanda, hangi tarihte ve saat kaçta olduğu ile ilgili bilgileri bulundurabilirsiniz. Böylece düğüne davet edildiğinizi anlayan kişi ancak balonu şişirirse düğün bilgilerine ulaşabilir.

Mutlaka incele:  Düğün Anı Defteri Modelleri ve Fikirleri

4Balonun İçine Konfeti

Düğün davetiye balonları yalnızca balonun şişirilip yazının okunmasından ibaret olmayabiliyor. Aynı zamanda balonun içine konfeti koyarak, kartın üzerine “önce şişirin sonra patlatın” notu iliştirebilirsiniz. Böylece davetiyeyi alan kişi balonu şişirerek düğün bilgilerine ulaştıktan sonra balonu patlattığında üzerine konfeti yağacaktır. Minik bir kutlama anı yaşatabileceğiniz gibi hem şaşırtıcı hem de eğlenceli bir davetiye oluşturmuş olursunuz. Elbette balondan korkan davetlileriniz varsa onlardan kötü yorumlar alabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Evde Nikah Şekeri Nasıl Yapılır? El Yapımı Nikah Şekeri Modelleri

5Yazı Tipi ve Renk

Balonun rengini, üzerindeki yazıyı ve yazı tipini tamamen kendi zevkinize göre seçebilirsiniz. Bu balonlar genellikle pembe, yeşil, sarı gibi canlı renklerden seçilse de siyah balon üzerine beyaz yazı tercih edenler de var. Bu balonlu davetiyelerle, sevdiklerinizi oldukça eğlenceli ve de keyifli bir şekilde düğününüze davet edebilirsiniz.

Düğün Davetiyesi Modelleri

Düğün modası her geçen gün farklı trendlerle birlikte zenginleşiyor. Düğün hazırlıkları içerisinde yer alan mekan seçiminden gelinliğe, davetiyelerden düğün arabasına kadar hemen her detay, çok farklı şekillere bürünerek çiftlerin seçeneklerinin artmasını sağlıyor. Düğün hazırlıkları dendiğinde akla ilk gelen aşamalardan biri olan düğün davetiyesi seçimi de bu zenginleşmeden payını alıyor. Artık sadece bir kağıt ve zarf ile düğün davetiyesi hazırlama devri geride kaldı.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!