İlginç Düğün Fikirleri ve Önerileri

985

Çift olarak farklı ve eğlenceli bir kişiliğe sahipseniz, düğününüz klasik bir şekilde başlayıp bitmesine de gönlünüz el vermez. Keyifli detayların, eğlenceli planların ve ilginç fikirlerin olduğu bir düğün yaparak, düğün gününüzü her hatırladığınızda tebessüm oluşmasını sağlayabilirsiniz. İşte hem sizin hem de davetlilerin hafızasından silinmeyecek bir düğün için en ilginç düğün fikirleri.

Düğün Pastası Yerine Lezzetli Pancake
b201f95be7a09f5011efeeb2321ce606

Klasik bir düğün pastasını herkes yapar. Ancak çift olarak her ikiniz de pancake tutkunuysanız, neden düğün pastanız da lezzetli pancakelerden oluşmasın? Hem farklı, hem ilginç hem de lezzetli bir düğün pastası olan bu fikir ile davetlileriniz parmaklarını yiyecek. İlginç düğün fikirleri, damat tadına da hitap etmeli.

Mutlaka incele:  Omuz Detaylı Gelinlik Modelleri

Kır Düğünleri İçin Güneş Gözlüğü İlginç Düğün Fikirleri
cool7

Kır ya da kumsal düğünlerini gündüz saatlerinde yapacaksanız güneş biraz rahatsız edici olabilir. Bunun için düğünün girişinde bu tarz gözlükler dağıtarak davetlilerinize harika bir jest yapabilirsiniz. Bu fikrin eğlenceli ve esprili olmasını sağlayan en önemli şey ise, gözlüklerin yanına yazılmış olan “Aşkımız sizi kör etmesin, lütfen gözlük alın” yazısı.

Çeşme Şeklinde Bar İlginç Düğün Fikirleri
Homemade-Lemonade-in-glazen-kannen.1439824636-van-Bruiloftinspiratie

Davetlilerinizin her istediğinde gidip içecek alacağı bu çeşme şeklindeki bar, harika bir fikir olabilir. Limonata ya da alkollü içecekleri bu tarz bir bar ile sunabilirsiniz. Böylece düğün boyunca bir şeyler içmek isteyen herkes çekinmeden içeceğini alabilir. İlginç düğün fikirleri arasında en kullanışlı olan fikir hiç kuşkusuz bu self-servis bar fikri.

Mutlaka incele:  Gelinlik İç Giyim Önerileri, Modelleri ve Fikirleri

İlginç Düğün Fikirleri İçin Eğlenceli Çark
nezaboravno-vencanje-7

Düğün mekanında yer alacak bu çark ile eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz. Davetlileriniz bu çarkı döndürür ve “en iyi dans figürünü yap”, “gelin ve damatı öp” gibi komutları yerine getirir. Hem eğlenceli hem de ilginç bir düğün oyunu fikri olabilir.

Alkollü Düğünler İçin İlginç Düğün Fikirleri
3569a6a3b45f57aa5ac9b521e7109d5f

Alkollü bir düğün yaptıysanız gece boyu alkol alan davetlileriniz ertesi günü kötü geçirmesin diye onlara alkol sonrası iyi gecelek besin ve ilaçların bulunduğu küçük bir kese hediye edebilirsiniz. Bu şekilde hem onlara harika bir jest yapmış olursunuz hem de ilginç bir düğün fikri ile hafızalara kazınırsınız.

Mutlaka incele:  Nikah Sonrası Yemeği Nasıl Olmalı?

Meyve Köşesi

Davetlilere sunulan ikramların ve atıştırmalıkların sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız hem lezzetli hem de ilginç bir fikre ne dersiniz? Bu çubuklara batırılmış elmaları çikolata ya da fıstık ezmesine batırıp sonrasında fındık, şekerlerme gibi kaselere daldırarak harika bir atıştırmalık elde edebilirsiniz. Davetlileriniz bu fikre bayılacak.

Düğün Pastası İçin İlginç Düğün Fikirleri
02

Düğün pastasını ilginç bir fikirle yaptırmak isteyenler için bu içinden çiçekler fışkıran pasta tasarımı oldukça ideal. Özellikle çiçek temalı bir kır düğünü planlıyorsanız bu pasta ile son noktayı koyabilirsiniz. Düğün sonrasında herkesin sizin düğün pastanızı konuşacağından emin olabilirsiniz.
baldes-bacias-e-cestos-de-zinco-760924

Düğün öncesinde davetlilerinize dağıtacağınız bu maytaplarla, nikahınız kıyıldıktan sonra ya da ilk dansınızı ederken harika dakikalar yaşayabilirsiniz. Önüne hangi saatte maytabı yakmaları gerektiği ile ilgili bir not bırakarak dağıtacağınız bu maytapları, davetlileriniz aynı anda yaktığında ortaya müthiş bir görüntü çıkacaktır.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!