Ünlülerin Gelinlikleri İlham Veren Modeller

1179

Düğün hazırlıkları gelip çattığında en çok kafa kurcalayan ve zaman isteyen kısım gelinlik seçimi aşamasıdır. Aklında bir gelinlik oluşturanlar şanslı olsa da sayısız gelinlik modeli arasından seçim yapmak bir hayli zordur. İşte tam da bu aşamada size harika fikirler verebilecek dünyaca ünlülerin gelinlikleri.

Ünlülerin Gelinlikleri

Ünlülerin gelinlikleri seçimi genellikle o dönemin en trend moda akımını yansıtmaktadır, bu nedenle ilham alacağınız ve kafanızdaki gelinlik modelini netleştirmeniz için oldukça önemlidir.

Kate Moss’un Gelinliği
kate moss gelinlik

Dünyaca ünlü güzel model Kate Moss, günlük hayatında da stil sahibi olmasıyla biliniyordu. 2011 yılında gerçekleşen düğününde John Galliano imzası taşıyan bir elbise giymeyi tercih ederek stilini kanıtlamayı başardı. Giydiği gelinlikte dore ve krem rengi detaylar dikkat çekiyordu.

Mutlaka incele:  Prenses Gelinlik Modelleri

Katie Holmes’un Gelinliği
katie holmes gelinlik

Tom Cruise ile evlenirken Armani imzası taşıyan bir gelinlik giymeyi tercih eden Katie Holmes, masum güzelliğini omuzları açık ve taşlarla süslü gelinlik ile tamamlamıştı. Gelinliğin en güzel yanlarından biri yere kadar uzanan bir duvağa sahip olmasıydı.

Hilary Duff’ın Gelinliği
hillary duff gelinlik

2010 yılında gerçekleşen düğününde vücut hatlarını ortaya çıkaran, balık formlu bir gelinlik giymeyi tercih eden ünlü şarkıcı Hilary Duff’ın gelinliği Vera Wang imzalıydı.

Kate Middleton’ın Gelinliği
Kate middleton gelinlik

Alexander McQueen imzalı gelinliği ile tüm dünya tarafından çok beğenilen Cambridge düşesi Kate Middleton, o kadar zarif ve güzel görünüyordu ki 2011’de gerçekleşen bu düğünün ardından bu tarz gelinlikler trend halini aldı. Ünlülerin gelinlikleri dendiğinde hala akla ilk gelen modellerden biri olan bu gelinlikte kullanılan Fransız danteli gelinliğin en güzel detaylarından biriydi.

Mutlaka incele:  Gelinlik ve Duvak Uyumu Nasıl Olmalı?

Megan Fox
megan fox gelinlik

Güzeller güzeli Megan Fox 2010’daki düğününde Armani Prive imzalı bir gelinlik giydi. Hawaii sahilinde olan düğününde çıplak ayaklar ve ipek şifon gelinliği ile harika görünüyordu.

Gwen Stefani
gwen stefani gelinlik

Farklı stiliyle bilinen başarılı sanatçı Gwen Stefani, bu stilini gelinliğine de yansıtmadan edemedi ve etek kısımları pembe olan John Galliano imzalı Dior bir gelinlik tercih etti. Punk stiline oldukça yakışan bu gelinlik ile çok konuşulmayı da başarmıştı.

Nicole Kidman

Nicole Kidman gelinlik

Güzelliğiyle bilinen, dünyaca ünlü oyuncu Nicole Kidman, Balenciaga imzalı gelinliğiyle son derece zarif görünmeyi başarmıştı. İpek şifondan oluşan şık gelinliğini elmas ve de inci küpelerle bütünleyerek görünümüne zarafet katmayı ihmal etmemişti. Ünlülerin gelinlikleri içinde en zarif tasarımlardan birisidir.

Salma Hayek

Salma Hayek gelinlik

2009 yılının Sevgililer gününde evlenmeyi seçen Salma Hayek, bu çok özel günde Balenciaga imzalı bir gelinlik giymişti.

Anne Hathaway

Anne Hathaway gelinlik

Başarılı oyuncu Anne Hathaway, Valentino tasarımlı ünlülerin gelinlikleri ile doğanın kucağında bir düğün yapmıştı. İpek kumaşı ve tülü ile harika görünen gelinliğin en güzel kısmı ise kayık yakasıydı. Hathaway bu gelinliği, dantel bir saç bandı ile tamamlamayı tercih etmişti.

Mutlaka incele:  Gelinlik Provası Nasıl Yapılır?

Victoria Beckham

victoria-beckham-s-wedding-dress-3

Spice Girls grubundaki performansıyla tanınan ve 99 yılında ünlü ve yakışıklı futbolcu David Beckham ile evlenen Victoria Beckham, düğününde Vera Wang imzalı bir gelinlik giymeyi tercih etti. Söylentilere göre Victoria’nın giydiği bu gelinlik ile birlikte ünlülerin gelinlikleri dünyasında straplez gelinlik trendi oluşmuş.

Türk ünlülerin gelinlikleri ; Sinem Kobalunlulerin-gelinlikleri-16

Sinem Kobal da gelinlik ve saç modeli ile oldukça konuşulan ünlülerdendi. Zarif bir gelinlik modeli seçen Sinem Kobal sizin için de ilham kaynağı olabilir.

Bergüzar Korel unlulerin-gelinlikleri-8

Güzeller güzeli Bergüzar Korel, Halit Ergenç ile dünya evine girerken üzerinde bu özel gelinliği taşımıştı.

Doğa Rutkayunlulerin-gelinlikleri-13

Doğa Rutkay ise oldukça uzun bir duvak modeli, omuzlarında göz alıcı detaylar bulunan bu gelinlik modelini tercih etti.

Gelinlik Seçimi

Ünlülerin gelinlikleri ve moda trendinin yanı sıra, vücut tipinize göre uygun gelinlik modeli seçmeniz oldukça kritiktir. Bacak boyunuz, omuz yapınız gibi faktörlere göre gelinlik seçimi de oldukça değiştirmektedir. Sizin için bu konuda hazırladığımız rehbere Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi Rehberi başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!