Gelin Arabası Süsleri

1638

Gelin konvoylarının vazgeçilmezi süslü gelin arabalarıdır. Gelini düğüne taşıyan araba elbette ki, çok özel şekilde süslenmiş ve şık olmalıdır. Bu nedenle de birçok faktör göz önünde bulunarak hoş bir süsleme planı çıkarmak çok önemlidir. Gelin arabası süsleri genelde tül, çiçek, ponpon ve kurdelelerden oluşmaktadır.

Gelin Arabası Süsleri İçin Dikkat Edilecekler

Konsepte, mevsime ve kişilerin zevklerine uygun onları mutlu edeceği gibi katılımcıların da estetik duygularını okşayacak şık bir süsleme yapmak için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi düğününüz için belirlediğiniz konsepttir. Örneğin havuz başında yapılacak bir düğün için limuzin kiralayabilirken, kır düğünü için minik çiçeklerle süslenmiş eski model arabalar daha hoş duracaktır. Bunun dışında mevsim de göz önünde bulundurularak gelin arabası süsleri yapılmalıdır. Örneğin kışın yağmurlu döneme gelen düğünlerde üstü açık araç tercih edilmemelidir. Gelin arabası süsleri için fikir vermesi açısından birkaç farklı modeli sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Mutlaka incele:  Düğün Hazırlıkları İhtiyaç Listesi ve Zaman Planı

1Renkli çiçekler ve tüllerle yapılmış gelin arabası süsleri

Beyaz bir arabanın üzerine pembe ve beyaz tonlarında çiçekler ve pembe tüllerle yapılmış tasarımlar tam kır düğünü havası taşıyan süslemelerdir. Üstelik pembe tonları masumiyeti de simgelediğinden çok şık olmaktadır.

2Gül ve kalbin ahenginin yaşandığı süslemeler

Evlilik aşkın en çok gidebileceği hali, çiftlerin en mutlu olduğu gün olduğu için bu durumu en iyi temsil eden simgeler gül ve kalptir. Gelin arabası süsleri için gülden oluşturulmuş kalplerin kullanıldığı süslemeler çok şık olmaktadır. Genelde beyaz ve kırmızı güller aşkın sembolü olarak düşünülüp kullanılmaktadır.

Mutlaka incele:  Söz Kıyafetleri Önerileri

3Papatya süslemelerin sade şıklığı

Sade bir şıklık istiyorsanız gelin arabası süsleri için papatya tercih etmenizi öneririz. Papatya yerine sarı ve beyaz çiçekler ve tüllerle süslemek de aynı etkiyi yaratmaktadır.

4Ponponlarla yapılan haylaz gelin arabası süsleri

İlla gelin arabası çiçeklerle klasik olarak süslenecek diye bir şey yok. Farklılık ve marjinallikten hoşlananlar için farklı tasarım örnekleri de mevcut. Örneğin renkli ponponların ipe asılmasıyla elde edilen şeritlerle çok hoş süslemeler yapılabiliyor.

Mutlaka incele:  Evlilik Yüzüğü Modelleri İçin Farklı Öneriler

5Fayton arabası süsleme örnekleri

Yine farklı bir konsept bulmak arzusundaysanız araba yerine fayton kiralayıp süslemeye ne dersiniz. Hem şıklık hem de romantizmi dorukta yaşamak için gelin arabası süsleri fikri olarak faytonu bir düşünün derim.

6Kraliçeye dönüşen gelin arabaları

Çiçekle süslemeden farklı olarak son yıllarda çok daha farklı tasarımlar yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi de dudak, kaş göz ve taç ile arabaların kraliçeye benzer şekilde süslenmesidir. Kraliçeler kraliçe gelin arabasına biner diyorsanız bu tasarım tam size göre.

Düğün Arabası Nasıl Seçilir?

Gelin arabası süsleri için öneriler kadar düğün arabasının nasıl seçileceği de önem taşımaktadır. Kendi arabanızı süsleyebileceğiniz gibi bazı çiftler konseptlerine uygun araçları kiralama yoluna da gitmektedir. Bu nedenle gelin arabası nasıl seçilir konusu çiftlerin aklına sıkça gelmektedir. Bu yazımızda da araba seçiminden bahsetmiş olsak da detaylı bilgi için ‘Düğün Arabası Seçimi İçin Alternatifler’ başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

dugun-arabasi-susleme-modelleri-1 dugun-arabasi-susleme-modelleri-2 dugun-arabasi-susleme-modelleri-3 dugun-arabasi-susleme-modelleri-4 dugun-arabasi-susleme-modelleri-5 dugun-arabasi-susleme-modelleri-6 dugun-arabasi-susleme-modelleri-7 dugun-arabasi-susleme-modelleri-8

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!