Gelin Ayakkabısı Seçimi İçin Püf Noktalar

Gelin ayakkabısı seçimi için en güzel modelleri yazının sonunda görebilirsiniz.

421

Hayatınızın en mutlu günü olan düğün gününüzde harika görünmek ve dünya evine girerken atacağınız adımları sağlam atmak için seçeceğiniz ayakkabı modeli son derece önemlidir. İşte düğün gününüzü harika bir şekilde sonlandırmanızı sağlayacak gelin ayakkabısı seçimi için kritik noktalar.

Gelin Ayakkabısı Seçimi İçin Harika Fikirler

Güzel olması, gelinliğinize uyması, mekana uygun olması gibi birçok farklı unsuru düşünerek verilmesi gereken bir karar olan ayakkabı seçimi için ince eleyip sık dokumalısınız.

Gelin Ayakkabısı Seçimi İçin Hava Durumu Önemli
gelin ayakkabısı

Düğününüzün gerçekleşeceği günün hava durumu sizin için son derece önemlidir. Belki günler hatta aylar öncesinden hazırlanıyor olsanız da hava faktörünü göz önüne almanızda fayda var. Eğer yağmur yağma olasılığının yüksek olduğu sonbahar ya da kış mevsiminde düğün yapacaksanız saten ya da süet ayakkabı modelleri sizin için uygun değildir. Suya dayanıklı olabilecek ve saatlerce yürümeniz gerekmese bile mekana girerken ve çıkarken sizi olumsuz bir durumla karşılaştırmayacak ayakkabılar tercih etmelisiniz. Eğer düğününüz kapalı mekanda olacaksa ayakkabı seçeneği konusunda da şanslısınız demektir. Ama eğer kır ya da sahil düğünü yapacaksanız ince topuklu ayakkabı modelleri sizin için kesinlikle uygun olmayacaktır. Çimen ya da toprak zeminde tercih edilebilecek ayakkabı modelleri dolgu topuk ya da babetlerdir. Bu açıdan yaz gelinleri ayakkabı konusunu çok iyi düşünmelidir.

Mutlaka incele:  Evlilik Teklifi Ederken Verilecek En Güzel 10 Yüzük Modeli

Zemin ya ada hava koşulları dışında dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise ayakkabı modelidir. Ayakkabı seçiminizi saç, makyaj, gelinlik modeli ve düğün temasını düşünerek yapmanız çok doğru bir karar olacaktır. Eğer abartılı ve gösterişli bir gelinlik tercih ettiyseniz ayakkabınızı mümkün olduğunca sade bir modelden seçmelisiniz. Bunun tam tersine gelinliğiniz minimal tarzdaysa ışıltılı ya da taşlı ayakkabı modelleri sizin için uygun olabilir. Aradaki dengeyi sağlayarak son derece şık görünebilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Damat Havlusu Modelleri ve Yapılışları

Gelinliğinizin Detayları

Elbette gelinliğinizin detayları da gelin ayakkabısı seçiminde büyük rol oynar. Örneğin kırık beyaz bir gelinlik giydiyseniz bembeyaz bir ayakkabı kesinlikle kötü bir görüntü oluşturacaktır. Bu açıdan gelinliğinizin rengine göre de seçim yapmalısınız. Son dönemlerde renkli ayakkabı modelleri de gelinlerin en sık tercih ettiği ayakkabı modelleri arasında yer alır. Kırık beyaz bir gelinlik seçtiyseniz koyu yeşil bir ayakkabı ile vintage bir görünüm yaratabilirsiniz. Elbette seçeceğiniz ayakkabının rengini mekanı süslediğiniz çiçeklere uygun seçerseniz çok daha güzel bir kombin yaratmış olursunuz.
gelin ayakkabısı

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Düğün Karşılama Panosu Fikirleri

Şıklık Önemli ama Rahatlık?

Tüm gün ayakta olacağınız ve kimi zaman da dans edeceğiniz düğün gününüzde şıklığa olduğu kadar rahatlığa da önem vermelisiniz. Çok yüksek topuklu ya da ince burunlu gelin ayakkabısı seçimi modelleri sizi rahatsız etmekten başka bir işe yaramaz. Unutmayın, ayaklarınız rahatsız olduğu sürece aylardır planladığınız düğününüzden hiçbir tat alamazsınız. Eğer kesinlikle gösterişli ve yüksek topuklu ayakkabı giymekte ısrarcıysanız yanınıza mutlaka beyaz renkte bir babet almalısınız. Düğün mekanına girerken görünecek gösterişli ayakkabınızı, dans ederken ya da yorulduğunuzda babetlerinizle değiştirebilirsiniz.

Düğün Hazırlıkları

Gelin ayakkabısı seçimi fikirlerinden sonra son olarak düğün hazırlığınız nasıl gidiyor onu merak ettik. Eğer düğün hazırlığında, hangi aşamada olduğunuzu merak ediyorsanız ve de unuttuğum bir şey kaldı mı acaba diye sürekli sorguluyorsanız sizin için gigbi.com olarak hazırladığımız “Düğün Hazırlıkları İhtiyaç Listesi ve Zaman Planı” yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!