Gelin Çeyizi Modelleri İçin Harika Öneriler

En güzel gelin çeyizi modeller için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Daha fazla ilham veren düğün içeriğine ilgili içerikler bölümünden ulaşabilirsiniz.

1531

Evlilik öncesi yapılan hazırlıkların en özeli gelin çeyizi modelleri arasından seçim yapıp gönlünüzde iyi bir çeyiz serilmiş evler ortaya çıkarmaktır. Ünlü markaların yaptığı indirim ve kampanyalar sayesinde yeni gelin çeyizi listenizde hem uygun fiyata, hem de zevkinize göre gelin çeyizi modelleri bulmanız mümkün.

Zevkinize Göre En Güzel Gelin Çeyizi Modelleri

Çeyiz nasıl süslenir konusunda en önemli önceliğiniz kullanmaktan keyif alacağınız ve evinizle uyumlu gelin çeyizi modelleri arasından seçim yapmak olmalı. Tabi bir de son modaya uygun olursa keyfinize de keyif katarsınız. Çeyiz serme teknikleri konusunda anneniz de yardımcı olsa, siz kendiniz de alsanız önceliğiniz uzun vadeli kullanabileceğiniz parçalara yer vermeye çalışın.

Mutlaka incele:  Gelin Evi Dekorasyonları: Mutfak, Oturma Odası, Salon

1Mutfak çeyiz listesinde dikkat etmeniz gerekenler

Yeni evli çiftlerin evlerinde verdikleri yemekli davetler sebebiyle çatal-bıçak ve yemek takımları çok sayıda misafiri ağırlayabilecek kadar olmalı. Set halinde satın yemek takımları, tencere setleri, vb. önceden satın alınabilecek gelin çeyizi modelleri parçalarındandır. Bu nedenle evinizi kurmaya başladığınız ilk andan itibaren uygun kampanyaları takip edin deriz.

2Yeni gelin çeyiz listesi için küçük ev aletleri daha da küçük

Mutfakta kadınların en büyük yardımcılarından biri de küçük ev aletleri. Soğan doğramaktan portakal suyu sıkmaya, sebze çorbası yapmaktan kek hamuru karıştırmaya kadar birçok işte yardımcı olarak kadının en büyük destekçilerindendir. Fakat evlerin de giderek küçülmesi küçük ev aletlerinin tezgahlarda daha az yer kaplaması konusunu gündeme getirdi. Çeyiz nasıl paketlenir konusunda da büyük bir avantaj sağlayan küçük ev aletleri ile ünlü markaların küçülttüğü ev aletlerini görmeden karar vermeyin.

Mutlaka incele:  Çeyizlik Yatak Örtüsü Modelleri ve Fiyatları 2016-2017

3Ev işlerinde olmazsa olmaz çeyiz ihtiyaç listesi

Çeyiz ihtiyaç listesi için kadınların evde en çok vaktini alan işlerin başında ütü, çamaşır, temizlik gibi işler gelir. Bu işlerin süresi ne kadar kısalırsa, ne kadar daha pratik olursa kadınların evde harcadığı zamanın verimi de bir o kadar artar. Küçük bir elektrikli süpürge, pratik bir ütü masası ve kolay açılıp kapanan çamaşır askısı işinizi çok daha kolay hale getirecektir.

4El emeği göz nuru gelin çeyizi modelleri

Sehpa örtüleri, dantelleri, havlu işlemeleri gibi el emeği parçalar için ayrı bir yer ayırın deriz. Zira özellikle aile çevresinden mutlaka birkaç özel parça gelecektir. Hem özel günlerde kullanmak için, hem de hatıra olarak saklamak için bu kıymetli parçalara gelin çeyizi modelleri içinde özel yer ayırmalısınız.

Mutlaka incele:  Çeyiz Sandığı Nasıl Hazırlanır?

5Mutfak Eşyaları Çeyiz Listesi

Çeyiziniz için mutfak eşyası seçerken görünüme olduğu kadar işlevselliğine ve kalitesine de önem vermeye çalışmalısınız. Çeyizlik mutfak araç gereçleri uzun süre kullanacağınız ve en çok kullanacağınız eşyalar olacaktır. O nedenle çeyizde olması gerekenler listesinde her zaman ince düşünülmesi gereken bir konudur. Dilerseniz, konu ile ilgili yazdığımız Çeyizlik Mutfak Eşyaları Nelerdir? Çeyizlik Mutfak Araç Gereçleri Listesi başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

6Şık Sunumlar İçin Kristal Bardak Takımları

Kristal bardak takımları ile sofralarınızı şık bir hale getirebilirsiniz. Özel günlerinizde kullanacağınız bu takımları yemek takımınıza uygun renkte seçmenizde fayda var.

7Eksiklikleri Sorun Etmeyin!

Evinize ilk adımınızı attıktan sonra elbette birkaç ufak eksiğiniz olacaktır, dert etmeyin. Zamanla en içinize sinen parçalarla çeyizinizi tamamlamak ayrı bir keyif verecektir.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!