Gelin Duvağı İçin Kır Düğünü Önerileri

Gelin duvağı seçiminde, düğün teması, yüz tipiniz ve gelinlik uyumu çok önemlidir. Gelin duvağı seçerken diğer seçimlerinize göre yapmanız ve büyüleyici bir gelin olmanız için..

1677

Düğün teması belirlemek, düğün hazırlığı boyunca size büyük anlamda kolaylık sağlayacaktır. Çünkü gelinlikten ayakkabıya, mekan seçiminden duvağa kadar pek çok detay bu temaya göre belirlenir. Son zamanların en popüler düğün teması ise hiç kuşkusuz kır düğünleridir. Bahçe ya da kırda yapılan açık hava düğünleri salon düğünlerine göre hem oldukça mütevazi hem de sadedir. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında yapılan bu düğünlerde, gelinlik, damatlık ve hatta saç-makyaj gibi detaylar da önem taşır. Eğer siz de kır düğünü yapma kararı verdiyseniz gelinlikten sonra gelin duvağı da bu temaya uygun seçilmelidir. İşte karar verme aşamasında işinize yarayacak birbirinden güzel kır düğünü duvak modelleri.

Mutlaka incele:  Gelin Duvak Modelleri Yüz Tipine Göre Nasıl Seçilir?

Kır Düğünü Gelin Duvağı Seçimi

Kır düğünlerinde, düğünün doğası gereği çiçekler yine gelin duvağı seçiminde büyük rol oynamaktadır. Özellikle bohem gelinler için harika seçenekler varken, ince tüller ile de harikalar yaratabilirsiniz.

1Çiçekli taç ve sade duvak, kır düğünlerinin vazgeçilmezidir

Çiçekli taç ile gelin duvağı uyumu

Kır düğünlerine genellikle bir çiçek havası hakim olur. Kır çiçeklerinden oluşan mekan süslemesi, gelin çiçeği ve gelin tacı harika bir hava kazandırır. Çiçeklerden yapılmış bir taç, kır düğünü yapacak bir gelin için neredeyse olmazsa olmazdır. Eğer siz de çiçek tacı kullanmayı tercih ediyorsanız duvağınızı sade tutmanızda fayda var. Duvağınız tacınızın altında gelişigüzel bir şekilde durmalı ve sizi doğal bir görünüme kavuşturmalı.

Mutlaka incele:  Duvak Seçimi Kumsal Düğünü İçin Nasıl Yapılır?

2Kafaya bağlanan işlemeli duvaklarla son derece bohem görünebilirsiniz

bohem gelinler için gelin duvağı

Kır düğünleri genellikle bohem stilin hakim olduğu düğünlerdir. Siz de bohem stili üzerinizde taşımak için taç yerine işlemeli bir duvağı kafanıza bağlayarak harika bir sonuç elde edebilirsiniz. Böyle bir görünüm hem çok daha doğal hem de sade bir stil kazandırır. Dilerseniz bu görünümü yapay çiçek süslemeleri ile biraz daha gösterişli hale getirebilirsiniz.

3Taşlı, zarif taçlar ve zarif tüller, kır düğünleri için ideal

Kır düğünlerinde yalnızca çiçek taçlar kullanılır diye bir kural elbette yok. Zarifi, ince ve taşlı bir taç da kullanabilirsiniz. Ve ince tülden yapılmış duvağınızı tacınızın altından aşağı doğru bırakarak muhteşem görünebilirsiniz. Bu tarz bir taç tercih ettiyseniz duvağınızın zarif olmasına gözen göstermelisiniz. Kalın tülden ya da kat kat tül görünümünden uzak durmanızda fayda var.

Mutlaka incele:  Vintage Duvak Modelleri İçin Fikirler

4İnce taçları tülün üzerine takarak muhteşem görünmek mümkün

Son zamanların kır düğünü trendleri arasında yer alan tül üzerine taç takma trendi son derece hoş görünüyor. Seçeceğiniz incecik, zarif bir tacı dümdüz ve ince bir tülün üzerine takabilirsiniz. Böylece gelişigüzel bir şekilde kafanızdan aşağı bıraktığınız tül sizi doğal ve büyüleyici gösterecektir.

5Kafaya bağlanan duvaklar da son dönemin trendlerinden biri.

Farklı bir tarz yakalamak ve kır düğününün hakkın vermek istiyorsanuz bu vintage izler taşıyan duvak modelini de tercih edebilirsiniz. Alnınızın üzerinde gelişigüzel bağlayacağınız duvağınızla hem çok asil hem de iddialı görünebilirsiniz. Bu görünümü büyük bir çiçek süslemesi ile desteklemeyi de ihmal etmeyin.

Gelin Duvağı Modelleri

Gelin duvağı modelleri kır düğünü için fikir sahibi oldunuz, sanıyoruz ki gelin aksesuarları içerisinde gelin duvağının ne kadar önemli olduğunu da anlamışsındır. Gelin duvağı seçiminde daha fazla fikir sahibi olmak ve ilham almak istiyorsanız, Duvak Seçimi İçin Altın Değerinde Öneriler yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!