Gelin Beline Kırmızı Gelin Kurdele Modelleri

1355

Gelinlikler artık çok çeşitli aksesuarlarla kullanılabilir olarak tasarlanıyor. Örneğin gelin kurdele modelleri kırmızı kurdele takmayı tercih eden tüm gelinler için merak konusu. Hangi gelinlik modeline hangi kırmızı kurdele yakışır, hangi kurdele ne zaman ve nasıl takılmalı; hepsi birer araştırma konusu.

Gelinlik Modeline Uygun Kırmızı Gelin Kurdele Modelleri

Kimi inanışlar artık birer gelenek, birer adet halini almıştır. Gelin beline takılan kırmızı kurdele modelleri de bu adetlerden biri olarak sayılır. Gelinlerin bellerine taktıkları bu kırmızı kurdele, temsil ettiği şeye göre farklılık gösterir. Nedeni ne olursa olsun farklı modellerde tercih edilebilecek bu kırmızı kurdeleler, ailelerin de öncelikli olarak tamamladıkları hazırlıklardandır.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Renkli Gelin Babetleri ve Gelin Babeti Süsleme Örnekleri

1Taşlı gelin kurdele modelleri

Kırmızı kurdele modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden biri de taşlı kırmızı kurdele modelleridir. Özellikle sade bir gelinliğiniz varsa tercih edebileceğiniz modeller arasında olan bu model, çeşitli figürlerle süslenir ve gelinin istediği tarza uyum sağlayacak bir biçimde şekillendirilir.

2Dantel ile süslü modeller

Kırmızı kurdelenin beyaz dantel ile uyumu, gelinliğinizin beyazı ile ahengi ile yumuşak bir geçiş olmasını sağlayacaktır. Bu dantel modelli kırmızı gelin kurdele modelleri, hem biraz kamuflaj sağlayıp, hem de zarif bir şekilde belinizde kendini gösterecektir.

Mutlaka incele:  Yaza Özel Gelinlik Aksesuarları

3Kırmızı kurdeleler üzerinde isimleriniz

İster takılar için boynunuza takın, isterseniz belinizde taşımaya devam edin; bu gelin kurdele modelleri sayesinde kendinizi özel hissetmemeniz mümkün değil. Bu modelde damadın da kullanacağı bir kırmızı kurdele olması sebebiyle uyumlu bir çift olarak görünmeniz de mümkün.

4İnci gibi bir gelin kurdele modelleri

Eğer gelinliğinizi sade bir modelden yana tercih ettiyseniz, duvağınız dahî çok fazla detaya sahip değilse, belinize takacağınız kırmızı kurdelenizin oldukça dikkat çekici olmasına izin verebilirsiniz. Tüm dikkatleri üzerinde toplaması mümkün olan kırmızı kurdelenizi birkaç gerçek inci ile süsleyebilir, bu süsleri kendi içinde ördüğünüz kırmızı kurdelelerin ortalarına yerleştirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Gelin Tacı Çiçeği

5Şansınız bol olsun diye

Kullanacağınız kırmızı gelin kurdele modelleri üzerinde bulunacak desene göre anlam kazanacaktır. Üzerinde şık bir dört yapraklı yonca bulunan kırmızı kurdeleniz düğün boyunca size şans getirmesi için yanı başınızda bulunacaktır. Dilerseniz sizin seçeceğiniz bir motifi istediğiniz kalınlıktaki bir kırmızı kurdele üzerine işletebilir; ömür boyu saklamak için bir hatıra olarak sandığınıza kaldırabilirsiniz.

gelin-beline-kirmizi-kurdele-modelleri-6 gelin-beline-kirmizi-kurdele-modelleri-7 gelin-beline-kirmizi-kurdele-modelleri-10

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!