Gelin Kuşağı Modelleri

1054

Çocukluğumuzdan başlayan gelin olma hayalleri aslında bu kuşakta gerçek anlamını bulur. Temizliğimizi, saflığımızı, geleneklerimize bağlılığımızı ifade eder aslında o kuşak. Gelin kuşağı modelleri de işte bu adetle önem arz etmektedir. Peki gelin kuşakları gelişimi nasıl devam eder?

En Güzel Gelin Kuşağı Modelleri

Telaşlı ve ne olduğu henüz anlaşılmayan düğün öncesi kına gecesinde biraz hissiyat artar. Anneye, babaya kardeşlere duyulacak özlemin hissiyatı belirmeye başlar. Düğün günü gelir. Türk adetlerine göre belimize kırmızı bir kuşak bağlarlar.

Mutlaka incele:  Kısa Düğün Elbiseleri

1Gelin kuşağı modelleri

Gelin kuşağı modelleri aslında bir dizi mesajlarla gizlidir. Öyle ki artık kırmızı renk haricinde de kuşaklar kullanılmaya başlandı. Görenler bazen şaşırsa da, biz kadınların hiçbir zaman karşı durmadığı yenilik hareketleri hedefine kolaylıkla ulaşıyor. Ayrıca yeni nesil kuşak modellerinde taşlı çalışmalarda ön plana çıkmaya başladı. Peki gelinlik kuşağı modelleri renkleriyle neleri ifade eder?

3Mor gelin kuşağı

Mor gelinlik kuşağı genel olarak saraylarda gerçekleşen düğünlerde tercih edilir. Sebebi ise resmiyeti simgelemesinden kaynaklanır.

4Gri gelin kuşağı

Gri  renk gelin kuşağı ise özgüvenin sembolü haline gelmiştir. Gelin adayının kendi rızası doğrultusunda evlendiğini ifade eder.

5Pembe gelin kuşağı

Pembe kuşağı unutmamak gerek tabi ki. Romantizmin gelinin belinde ki halidir aslında. Eşine büyük bir aşkla bağlılığını ve sadakatini ifade eder.

Diğer Gelin Kuşağı Modelleri

Son zamanlarda ünlülerde rastladığımız siyah ve diğer renklerin anlamını merak ediyorsanız hemen cevap verelim. Bizde bilmiyoruz J Tasarım ve moda girişimi olarak düşünüyoruz bu renkleri. Malumunuz konsept düğünler artık oldukça moda oldu. Salonun dizaynından, araba süslemesine, gelin başına ve buketine kadar neredeyse her nüansta konsepte uygun renkler seçiliyor. Dolayısı ile kuşağında bundan ötürü farklı renk tercihleriyle kullanılması mümkün. Birde biz bayanların ben farklı olacağım çabasıyla da bağdaştırmak mümkündür. Malumunuz Hiç bir düğün başka bir düğüne benzememeli düşüncesi ülkemizde oldukça yaygın bir istek. Önemli olan tabi ki bunu saçmalık boyutuna ulaştırmamak. Artık gelin kuşağı  modelleri için derlediğimiz fotoğraflara göz atmanın vakti geldi.

Mutlaka incele:  Evlilik Teklifi Ederken Verilecek En Güzel 10 Yüzük Modeli

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!