Gelin Şal Modelleri, Örnekleri ve Yapılışları

En güzel gelin şal modelleri yazının hemen sonundaki galeride!

6421

Güz ya da kış gelini olmanız şart değil, açık havada düğün yapacaksanız yaz günü dahi olsa mutlaka gelin şalı kullanmalısınız. Balayında hasta olmak istemezsiniz, değil mi? O halde, gelinliğinizle uyum içerisinde en güzel gelin şal modelleri arasından seçim yapma zamanı!

En Güzel Gelin Şal Modelleri 2017 Tasarımları

Gelinliğinize uyum sağlayacak birbirinden güzel örgü şal modelleri bulunuyor. Dilerseniz tığ işi modellerden, dilerseniz şişle yün ipten örülen modellerden, dilerseniz de pratik kasnak modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

1Peluş Gelin Şal Modelleri ve Yapımı

Beyaz ya da ekru renklerdeki peluş kumaşların üzerine danteller ya da ponponlar ekleyerek oldukça şık görünümlü şallar elde edebilirsiniz.

2Tüylü iple gelin şalı yapımı

Gelin şalı yapımında tüylü veya sakallı ip kullanabilirsiniz. Şal yapımına yaklaşık 130 ilmek ile başlayın. Bu rakam ortalama 38 beden bir gelin adayı için uygundur. Sayıyı kendi isteğinize göre artırabilir veya azaltabilirsiniz.

3Sakallı iptan gelin şalı yapımı ve modelleri

Sakallı ipten gelin şalı yapımı oldukça kullanışlıdır. Gelin şal modelleri sadece ince tüylü iple veya sakallı iple yapılmak zorunda değil. Yün örgü ipi kullanarak da farklı ve güzel şal modellerini örebilirsiniz. Sakallı ipten abiye şal modelleri de oldukça yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

4Dantelli şal modelleri çok moda

Dantelli şal modelleri son yıllarda çok moda. Özellikle dantelli gelinliklere uyum sağlayan, hatta sade gelinliklere şıklık katan bu dantelli gelin şal modelleri yapımını Derya Baykal’ın eğitici videolarından da öğrenebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=6HDutw72dDg linkine tıklayarak örnek şal yapımını izleyebilirsiniz.

5Simli ip kullanabilirsiniz

Şık ve gösterişli bir görünüm hayal ediyorsanız örgü sırasında simli sakallı ipten şal modelleri kullanabilirsiniz. Böylece tüm gözler sizin üzerinizde olacak, ayrıca bu görünümle gelinliğinizi de gölgede bırakmamış aksine daha dikkat çekici hale getirmiş olacaksınız.

6Peki, gelin şal modelleri nasıl yapılıyor?

Gelin şal modelleri nasıl örülür diye araştırıyorsanız gelin şal modelleri tığ veya şiş kullanılarak farklı örgü modelleri ile yapılabilir. Fakat düğününüze az zaman kaldıysa veya vaktiniz olmasına rağmen başka işlerle uğraşmaktan örgü örmeye vakit ayıramıyorsanız daha pratik yöntemler de bulunuyor. Hazır satılan aparatlar sayesinde daha kısa sürede gelin şalı yapabilirsiniz. İşte yapımı…

7Kasnakta yapılan gelin şal modelleri ve yapılışı

Motifmatik kasnak olarak bilinen bu aparat sayesinde ince örgülerle uğraşmadan da oldukça hoş şal modellerini örebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu aparatla aşamaları takip ederek minik çiçekler yapmak ve daha sonra bu çiçekleri birleştirmek. Ortaya hem zarif, hem şık hem de oldukça kısa sürede birbirinden güzel kirpi ipten şal yapımı modelleri çıkacaktır.

Şal Yerine Boleroları Tercih Edebilirsiniz.

gelin şal modelleri-4

Özellikle sonbahar ve kış gelinleri seçimlerini şal yerine bolero ya da kısa hırkalardan yana kullanabilirler. Fakat gelinlik üzerine bolero modelleri yapılışı kullanacaksanız modelin gelinliğinize uyum sağlayacak şıklıkta olmasına özen göstermelisiniz.

Tığ İşi Şal Modelleri

Sakallı ipten gelin şalı yapımı ve birbirinden güzel gelinlik üzerine şal modelleri konusunda umarım fikir sahibi olmuşsundur. Dilerseniz, gelinliğiniz için tığ işi gelin şal modelleri arasından seçim yaptıysanız ve tığ ile gelin şalı örmek istiyorsanız Tığ İşi Şal Modelleri yazımızı inceleyebilirsiniz. Yazımızı inceledikten sonra, gelinlik üstü şal modeli seçiminize karar vermek gelin şalı satın almak için aşağıdaki örnek görsellerimize de göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!