En Güzel Gelin Vualet Modelleri

1348

Vualetler, en gizemli gelin başı aksesuarlarından biridir. Abartıdan hoşlanmayan, sadeliği seven gelin adayları tarafından da çok sevilir. Vualet modelleri hemen hemen her gelinlikle uyum sağlar ve gelinlerin saçlarını çok şık bir hale getirirler.

Birbirinden Güzel Vualet Modelleri

Özellikle Fransız filmlerinde gördüğümüz vualet modelleri, gizemi ve sadeliği tercih eden gelin adaylarının favorilerinden biridir. Bu şık aksesuarlar çoğunlukla duvak yerine tercih edilir. Yani vualet kullanılacaksa duvak kullanılmaz. Vualetle beraber kullanılan duvak karışık bir görüntüye sebep olabilir.

Mutlaka incele:  Kına Başı Modelleri İçin Harika Öneriler

1Çiçekli Vualet Modelleri

Çiçekli vualetlerde görseldeki gibi kafes tüllü kısmını kısa kullanabilirsiniz. Bu modeller abartısız gelinlikler için çok uygundur. Tüllerden yapılmış çiçeklerden oluşan bir vualeti hemen hemen bütün gelinlik modellerinde kullanabilirsiniz. Sadece vintage gelinlikler için daha farklı bir süsleme tercih etmeniz gerekebilir.

2Tüylü Vualet Modelleri

Tüylü vualetler de çok sık görülen modellerden biri. Özellikle bu görseldeki gibi şapkalı tarzdaki vualetler sevilerek kullanılıyor. Tüylü bir vualet tercih edecekseniz abartılı görünmemek için tüy detayları olmayan bir kombin yapmanızı öneriyoruz. Vualetinizde yine bir çiçek detayı bulundurabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Gelin Yelek Modelleri - En Güzel Gelinlik Örgü Yelek Örnekleri

3Tüllü Vualet Modelleri

Vualetinizin gösterişli durmasını istiyorsanız bu tarz, tüllü modelleri tercih edebilirsiniz. Bu modeller özellikle prenses model gelinlikler için çok uygundur. Tüller için illa sadece beyaz renk kullanacaksınız diye bir kural yok. Siyah, pembe, mor gibi renkler de kullanabilirsiniz.

4Taçlı Vualet Modelleri

Taçlı vualetler, sade bir vualetle de çok çok şık olabileceğinizin bir kanıtı gibi, saçlarınızın üstünde duracak. Bu taçlı modeller çok sade ve çok şık duruyor. Özellikle vintage gelinliklerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu modelle beraber, vintage takıları kombinlediğinizde göz alıcı bir görünüme ulaşabilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Gelin Eldiveni Modelleri

5Fiyonklu Vualetler

Fiyonklu vualetler çok sık kullanılan bir model olmasa da, fiyonk seven gelin adayları için ideal modellerden biridir. Abartısız görüntüsüyle de göz dolduran bu model, doğru kombinlendiğinde bütün gelinlik modelleriyle uyumlu olacaktır.

Nikah Şapkası Modelleri

Vualetler, gelin başının yanı sıra nikahlarda da sıklıkla görülen aksesuarlardan biri. Eğer vualet kullanmak istiyorsanız ancak düğün için hayaliniz upuzun bir duvaksa, nikahı düğünden önce yapacaksanız nikahta da vualet kullanabilirsiniz. Nikah Şapkası Yapımı – En Güzel Gelin Şapkası Modelleri isimli yazımızdan ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!