Gelinin En Yakın Arkadaşına Tavsiyeler

1208

Düğün öncesi herkese bir iş düşerken gelinin en yakın arkadaşından bahsetmemek olmaz! Çünkü gelinin en yakın arkadaşı olmak arkadaşlıktan çok kız kardeş olmakla ilgilidir. Büyük günlerde daima birbirinizin yanında olmak ve her türlü kriz anında en iyi müdahaleyi yapmak gerekir. Bunu tabii ki en iyi siz bilirsiniz çünkü arkadaşınızı en iyi siz tanırsınız ama naçizane size birkaç kilit noktadan bahsetmenin zararı olmayacaktır. Üstelik sizin de heyecan konusunda gelinden aşağı kalır bir yanınızın olmayacağı malumken!

Düğünden Önce Mutlaka!

Düğünden önce yapılacak düşünülecek onlarca şey var! Gelin bunları tek başına üstlenmese de yine de biraz yardıma ve desteğe hayır demeyecektir. Özellikle bu destek en yakın arkadaşından geliyorsa. Gelinlik, gelin çiçeği, düğün teması ve renkleri ona kalsın,  siz de onun için onun gerginliğini alacak ve müthiş eğleneceği bir bekarlığa veda partisi organize edebilirsiniz.Hiçbir kadın kız kıza eğlenceli bir geceye hayır demez üstelik günler sonra evleniyorsa!

Mutlaka incele:  Malatya Düğün Salonları Listesi

gelinin en iyi arkadaşı

Peki ya düğün günü?

Çılgın kararlar, son dakika vazgeçişleri, her an çıkabilecek krizler derken geline destek olmak çok önemli. Ne dediğinin farkında olmayacaktır ve olur olmaz şeyler söyleyebilir, olsun! Onun ruh halini mazur görün çünkü hazırlanması aylar süren bir günün insanın omuzlarına bırakacağı yük hafife alınmayacak kadar ağır olacaktır. Her zaman ondan sakin olmaya çalışın. Çünkü onun sizi de heyecanlı görmesi muhtemel bir felaket senaryosunun başlangıcı olabilir. Ama yine de burada felaketlerden bahsetmek size iyi gelmeyecek, haklısınız.

Mutlaka incele:  Gelin Damat Tişörtleri

gelinin en iyi arkadaşı

Üzülmesine ya da moralinin bozulmasına asla izin vermemelisiniz. Son derece duygusal bir günün içinde en yakın arkadaşınızın kâkülü istediği açıda durmuyor, diktirdiği gelinliğin yakası stresten verdiği kilolar yüzünden biraz bol geliyor, doğal tonlarda istediği makyajı ufaktan abartılmış ya da ağustosun ortasında yapacağı kır düğünü için hava durumu yağmurlu gösteriyorsa bu sebeplerden keyfinin kaçmasını daha kötüsü ağlamasını engellemek için elinizden geleni yapmanız gerek. Burada da devreye onu ne kadar iyi tanıdığınız geliyor. Belki eline bir kadeh tutuşturmak, belki tatlı bir şeyler yedirmek, belki de güleceğine emin olduğunuz şeyler söylemek başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Mutlaka incele:  Düğünlerde Eskimeyen 11 Nostaljik Düğün Dans Şarkısı

gelinin en iyi arkadaşı

Evlenecek arkadaşınıza alacağınız anlamlı ve motive edici bir evlilik hediyesini düğünden hemen önce vermek de güzel bir fikir olabilir. Hem arkadaşlığınız pekişecektir hem de geline o gün için şevk ve istek katmış olacaksınız.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!