Gelinlik Tasarlama Nasıl Yapılır?

En güzel gelinlik fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1291

Gelinlik tasarlama, gelin adaylarının gelinlik bulamadıklarında ya da akıllarındaki gelinliği diktirmek istediklerinde başvurdukları bir yoldur. Gelinlik tasarlama biraz zor olsa da sonuç güzel olunca bütün zahmetlere değecektir.

En İyi Gelinlik Tasarlama Fikirleri

Gelinlik tasarlama için biraz modelistlik bilmeniz işinize yarayacaktır. Modelistlik bilmiyorsanız internetteki videolar tasarlama yaparken size biraz olsun yol gösterebilir. Zaten kimse sizden dört dörtlük bir tasarım beklemiyor. Aklınızdaki gelinliği anlatabilmeniz yeterlidir. Çizemediğiniz yerde gelinliği dikecek kişiye anlatabilir ya da ona çizdirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Gelin Tokası Yapımı ve Modelleri

1Gelinlik Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gelinlik tasarımına başlayabilmeniz için öncelikle aklınızda bir model belirlenmiş olmalıdır. Sıfırdan bir gelinlik çizmenize de gerek yok. Zaten sıfırdan gelinlik üretmek ciddi bir iştir. Beğendiğiniz farklı gelinliklerin beğendiğiniz yerlerini bir araya getirerek de güzel bir gelinlik tasarlayabilirsiniz. Nasıl bir model istediğinize karar verin. A kesim, balık model, prenses model gibi bir modeli kafanızda belirleyin. Ardından gelinliğin kol kısmına karar verin, uzun kol, kısa kol, düşük omuzlu, ince askılı, kalın askılı gibi pek çok seçeneğiniz var. Bu seçeneklerden sizin için ve gelinliğiniz için uygun olanı seçebilirsiniz. Sonraki adımda, nasıl işlemeleri olacağına, nerelerde tül, nerelerde dantel kullanılacağına karar verin. Fransız dantel, son yılların en popüler dantel modelidir. Bunu gelinliğinizde tercih edebilirsiniz. Gelinliğinizin sırt bölümünün de nasıl olacağını düşünün. Fermuarlı bir sırtı mı olsun istersiniz yoksa dekolteli mi, ipli mi buna karar verin. Eteğini tasarlayın. Tüller, danteller kullanabilirsiniz. Eteğinizin uzunluğuna da karar verdikten sonra duvağınızı tasarlayın.

Mutlaka incele:  Farklılık Arayanlar İçin Özel Tasarım Gelinlikler ve Fiyatları

2Gelinlik Tasarımı Çizimleri

Daha önce kağıt üzerine biraz kıyafet çizmiş olabilirsiniz ancak gelinlik tasarımı çok daha zordur. Gelinliğinizi tasarlamadan önce bir gelinlik tasarım kursuna ya da modelistlik kursuna gidebilirsiniz. Bu çok daha iyi sonuçlar çıkartmanıza yarayacaktır. İnternetten de gelinlik tasarımı videoları izleyebilirsiniz. İnternet üzerinden gelinlik tasarımı çizimlerine göz atarak güzel çizimler hazırlayabilirsiniz. Gelinliği dikecek gelinlikçi ile beraber bir çizim hazırlamak da sonucun daha güzel olmasını sağlayacaktır.

3Gelinlik Tasarımı Modelleri

Farklı bloglardan biribirinden şık gelinlik tasarımı modellerine göz atabilirsiniz. Moda bloglarında bu konuda makaleler, modeller bulabilirsiniz. Gelinlik tasarımı yapan kişilerin çizimlerini de inceleyebilirsiniz. Eğer bu sizin çizeceğiniz ilk tasarımsa muhtemelen ortaya çok iyi sonuçlar çıkmayacaktır ancak bu işi iyi bilen biriyle çalışmak işinizi kolaylaştıracaktır. Eğer çevrenizde moda tasarımcısı ya da modelist bir arkadaşınız varsa onun yardımını da alabilirsiniz. Gelinlik tasarımı, tasarım programlarıyla da yapılabilir ancak böyle bir tasarım yapabilmek için programı kullanmayı bilmeli ve tasarım konusunda deneyimli olmalısınız. Gelinlik tasarımı yapmayı bilen birinden yardım alarak daha profesyonel bir sonuç ortaya çıkarabilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel 2018 Gelinlik Modelleri

Farklılık Arayanlar İçin Özel Tasarım Gelinlikler ve Fiyatları

Kendinize bir gelinlik tasarlamak istediğinize göre farklı bir gelinlik aradığınızı düşünüyoruz. Özel tasarım bir gelinlik istiyorsanız Farklılık Arayanlar İçin Özel Tasarım Gelinlikler ve Fiyatları isimli yazımızı okumalısınız.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!