Gelinlikle Nasıl Rahat Edilir?

Kabarık gelinlik ve uzun gelin duvağı ile nasıl mı rahat edeceksiniz? Özgürce düğün dansınızı yapmanız zor mu? Sizin için rahat etme önerileri hazırladık..

969

Dış görünüş olarak ne kadar hayallerinizle örtüşürse örtüşsün içinde rahat edemediğiniz takdirde düğün gününüzde etrafınıza neşe saçamaz ve en önemli gününüzden zevk alamazsınız.  İşte gelinlikle nasıl rahat edilir sorusuna cevap niteliğinde birkaç öneri..

Gelin Adaylarına Öneriler: Gelinlikle Nasıl Rahat Edilir?

Hayatınızın en özel günü olan düğününüzde sizi kusursuz bir görünüme kavuşturacak ve üzerinden ne kadar yıl geçerse geçsin fotoğraflarda kendinizi güzel göreceğiniz gelinliğiniz, içerisinde mutlu ve huzurlu olacağınız bir gelinlik olmalı.

Mutlaka incele:  Nikah Şekeri Fikirleri İçin Farklı Öneriler

1Gelinlikle Nasıl Rahat Edilir Derseniz…

Gelinliği doğru ve rahat bir şekilde giymeniz önemlidir. Düğününüz için aylar öncesinden ince eleyip sık dokuyarak kendinize en uygun gelinliği buldunuz. Ancak tüm iş elbette burada bitmiyor. Düğün günü gelip çattığında provalarda da gördüğünüz üzere o gelinliği giymekte biraz zorlanabilirsiniz. Gelinlik giyerken en az iki kişinin yardımcı olması şart.

2Gelinlikle Nasıl Rahat Edilir Diye Düşünmek İstemiyorsanız, Yardım Alın.

Normal şartlarda gelinliğinizi satın aldığınız firma düğün günü o gelinliği giymeniz için yardımcı gönderir. Eğer böyle bir şansınız yoksa düğün öncesi görevlendirdiğiniz iki arkadaşınızla gelinliğin nasıl giyileceğine dair videolar izleyerek hazırlık yapmanız çok doğru bir karar olacaktır.

Mutlaka incele:  En Komik Düğün Davetiyeleri

3Peki Gelinlikle Nasıl Rahat Edilir?

Dekolteli gelinlik seçerken hareketlerinizi kısıtlamamasına dikkat etmenizde fayda var. Sürekli olarak çekiştireceğiniz bir straplez gelinlik ile zarafetiniz uçup kaybolabilir. Bu açıdan seçtiğiniz gelinliğin vücudunuzu tam sarması ve kaliteli olmasına özen göstermelisiniz.

4Duvağı Uzun Gelinlikle Nasıl Rahat Edilir?

Gelinlerin en çok zorlandığı konulardan biri de hiç kuşkusuz duvaklardır. Özellikle uzun duvaklar yürürken büyük zorluk yaşatabilir. Bu açıdan mekana girerken kullanabileceğiniz uzun duvağı sonrasında farklı bir saç aksesuarı ile değiştirerek daha rahat edebilirsiniz.

5Uzun Kuyruklu Gelinlikle Nasıl Rahat Edilir?

Uzun kuyruklu gelinlikler de yürüme ve adım atma konusunda zor anlar oluşturabilir. Bu tür bir gelinlik giymekte ısrarcıysanız mekana giriş yaptıktan sonra katlamak üzere gelinliğin arka kısmına bir kopça diktirebilirsiniz. Böylece dans etmeniz gerektiğinde rahat hareket edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Çeyiz Yemek Takımı Seçiminde Püf Noktaları

6Kabarık Gelinlikle Nasıl Rahat Edilir?

Özellikle kabarık gelinlik modellerinde yürümek ve hareket etmek bir hayli zordur. Bu tür gelinliklerde etek kısmı ayağın altına girerek yürümeyi zorlaştırır. Bunun önüne geçmek için yapabileceğiniz en iyi şey tarlatanınızın metal kısımlarından tutarak kaldırmak olacaktır. Önde hafifçe kaldırdığınızda yürümenizin çok daha kolay olduğunu göreceksiniz.

7Dans Ederken Gelinlikle Nasıl Rahat Edilir Diye Düşünmeyin.

Dans ederken de rahat hareket etmek için ani dönüş ve adımlardan kaçınmanızda fayda var. Dönüşlerinizi geniş bir çember şeklinde yaparsanız eteğiniz ayağınıza dolanmaz. Tarlatansız düz ve uzun gelinliklerde de adımınızı eteğinizi öne atarak yaparsanız çok daha rahat adımlar atmış olursunuz. Umarız, gelinlike nasıl rahat edilir hakkında az da olsa fikir sahibi olmuşsunuzdur.

Damatlık ve Gelinlik Seçimi İçin Öneriler

Dilerseniz, Düğün Dansı Çeşitleri ve Dansa Göre Damatlık-Gelinlik Seçimi yazımıza göz atarak rahat edeceğiniz gelinlik seçimi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Diğer yandan, sizin için hazırladığımız gelinlik galerisine göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!