İslami Düğün Davetiyeleri

1421

Her düğünde olduğu gibi İslami düğünler için de davetiyeler büyük önem taşır. Siz de İslami düğün davetiyeleri önerilerimizden birini seçebilirsiniz.

İslami Düğün Davetiyeleri Önerileri

İslami düğün davetiyeleri için sizlere birkaç önerimiz var; öncelikle davetiyenizi mümkün olduğunca sade tutun. Ayrıca tercihinize göre Muhammed, Allah gibi yazıları Arapça yazdırarak güzel ve sade bir davetiye oluşturabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Mevlütlü Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?

1Vav Harfli İslami Düğün Davetiyeleri

Vav, Arapça’da bir harftir. İslami davetiyelerde ve hat sanatında bolca kullanılır. Hatta camilerde dahi Vav harfi kullanılmaktadır. Siz de bu harfi davetiyenize koyarak bu davetiyenin İslami bir düğüne ait olduğu mesajını gören herkese ilk saniyeden itibaren verebilirsiniz. Vav harfi için altın renkler çok hoş dursa da yazılarda okumanın kolay olması için siyah rengi tercih edebilirsiniz.

2Tuğralı Düğün Davetiyesi

Osmanlı Devleti, yüzyıllar boyunca İslamiyet adına büyük savaşlar vermiş ve gittiği topraklara İslamiyet adına büyük eserler yaptırmış, büyük bir devlettir. Her Osmanlı sultanının bir tuğrası da bulunur. Hem bu büyük devleti bir kez daha anmak için hem de farklı bir yazı sanatı kullanmak için Besmele’yi tuğra şeklinde yazdırarak davetiyenize bastırabilirsiniz. Ayrıca çevresini de bu şekilde süsletebilirsiniz.

Mutlaka incele:  İlahili Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?

3Sade Tuğralı İslami Düğün Davetiyeleri

Eğer davetiyenizde tuğra kullanmak istiyorsanız ancak sadelikten yanaysanız size bu tarz bir davetiyeyi önerebiliriz. Vav harfinde olduğu gibi burada da altın renkler kullanabilirsiniz. Bu estetik görüntüye uygun, italik bir yazı stili seçebilirsiniz.

4Sade İslami düğün davetiyeleri

İslami düğün davetiye modellerinizin çok daha sade olmasını tercih ediyorsanız üstünde herhangi bir şekil olmayan bir davetiye kullanabilirsiniz. Bunun yerine davetiyenin zarfine güzel bir Vav, Besmele ya da Allah yazısı koyabilirsiniz. Böylece hem davetiyeniz çok sade olmaz hem de abartıdan uzak, mütevazi bir düğün davetiyeniz olur.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Kapalı Prenses Gelinlik Modelleri

5Kaftan Şeklinde İslami düğün davetiyeleri

Kaftan şeklinde hazırlanmış davetiyeler de dini düğün törenlerinde misafirleri düğünden haberdar etmek için sıklıkla kullanılır.

6Fatma’nın Eli – İslami düğün davetiyeleri

Kadınların aksesuarlarda da tercih ettiği Fatma’nın eli simgesinin insanı nazardan koruduğuna inanılır.

Birbirinden Güzel Tesettürlü Gelinlik Modelleri

Düğününüz için giyeceğiniz gelinliğe henüz karar veremediyseniz sizin için birbirinden güzel tesettür gelinlik modellerini derledik. Bunlardan biri sizin aradığınız gelinlik olabilir. Ayrıca İslami Düğün Organizasyonu Nasıl Olur? isimli yazımızı okumanızı da tavsiye ediyoruz.

Tesettür-Gelinlik-Modelleri-3 A-Kesim-Tesettur-Gelinlikler tesettür-gelinlik-modeli-5 kuyruklu-tesettur-kapali-gelinlik-modeli-2016-4 Taşlı-Tesettür-Gelinlik-Modelleri-2016 Özel-Tasarım-En-Şık-Tesettür-Gelinlik-Modelleri-Hijab-Wedding-Dresses-Bridal-2016-ve-2017-En-Güzel-Türbanlı-Gelinlikler-24 M_136

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!