Kapalı Gelinlik Modelleri ile Tarz Yaratın!

2373

Son zamanlarda özellikle tesettürlü kadınlara özel kapalı gelinlik modelleri çeşitlenmiştir. Gelen bu çeşitlilik sayesinde artık genç kızlarımız istediği tarzda gelinlikleri kolaylıkla bulabilmekte veya diktirebilmektedir.  Sizler için hazırladığımız bu yazıda özellikle bu konuda tereddüt yaşayan ve şıklıktan endişe duyan bireylere özel kapalı gelinlik modelleri üzerinde duracağız.

Mutlaka incele:  Tesettür Gelinlik Fiyatları 2017, En Güzel Kapalı Gelinlik Tasarımları

Kapalı gelinlik modelleri seçimi

Kapalı gelinlik seçiminde, son zamanlarda artık kabaran modellere ilgi azaldı. Bunun yerine daha sade ve düz inen taşlarla bezenmiş modellere yer verilmekte özellikle inci işlemelerle hazırlanmış gelinlik ve duvak modelleri tercih edilmektedir.

1Vücut tipinize uygun modelleri tercih etmelisiniz.

Birbirinden şık ve ister işlemeli ister sade olsun birçok modeli tercih etme olanağınız var ancak önemli olan hususlardan biri vücut tipidir. Ve buna bağlı olarak tercih edeceğiniz modelinin kesimi de önem arz etmektedir.

Mutlaka incele:  Fransız Dantelli Tesettür Gelinlik Modelleri 2016-2017 Trendleri

2Tül seçimi nasıl olmalıdır?

Bir diğer husus ise kapalı gelinlik modellerinde özellikle baş kısmında oluşan bombe bağlı olarak kaba bir görünüm elde edilmesinin önüne geçilerek daha hafif geçişlerle inen türlerin tercihi sağlanmalıdır.

3En çok hangi renk kapalı gelinlik modelleri tercih ediliyor?

Tabi burada sadece beyaz bir gelinliğin tercihinden ziyade pudra, krem rengi gibi soft renkleri de yer verilmektedir.

4Gelinlik modelleri beraberinde uygulanacak makyaj nasıl olmalıdır?

Özellikle kapalı gelinlik modelleri ile daha sade bir makyaj ve gösterişten uzak şık bir görünüm elde edilmelidir. Çünkü bu şekilde daha asil ve rahat bir duruş sergileyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Tesettür Gelin Başı Aksesuarları

5Kapalı gelinlik modelleri kumaş seçimi nasıl olmalıdır?

Çok kat kat olmaktan ziyade hatlarınızı kapatan ve vücut tipinize uygun kumaşlardan yapılan kapalı gelinlik modelleri modellerini tercih etmeli sizler için daha avantajlı olacaktır.

6Nasıl daha zarif bir görüntü elde edilebilir?

Özellikle Fransız dantelin kullanımıyla üstünüzde daha zarif ve asil bir görünüm elde ederek düğününüze gelenlerin hayran bakışları arasında kalmanız mümkün. Böylelikle daha naif ve kuğu gibi bir gelin olabilirsiniz.

Her şey tamam peki ya nasıl bir gelin başı yapacağım?

Kapalı gelinlik modelleri ile ilgili olarak mevcut gelinlik modelleri içerisinde özellikle kendini model olarak belli eden ve ışıldayan incilerle bezenmiş gelinlikler kullanılırsa daha güzel bir görüntü elde edilebilir. Ayrıca, sizlere özel olarak hazırladığımız kapalı gelin başı modelleri yazımıza ulaşmak için tıklayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!