Lavanta Gelin Buketi Modelleri ve Lavanta Gelin Çiçeği Yapımı

Birbirinden güzel gelin çiçeği modelleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

2672

Rüya gibi bir düğün hayal ediyorsanız, gelin buketiniz de buna uyumlu olmalı. Lavanta gelin buketi hem doğallığınızı yansıtacak, hem de düğün temanıza olan uyumu sayesinde davetlilerin hiç aklından çıkmayacak. Ayrıca etkili kokusu ile de diğer tüm gelin buketlerinden farklılaşacak.

Asilliği ve Zarafeti İle Lavanta Gelin Buketi

Lavanta, şık dalları ve eşi benzeri olmayan renk çiçekleri ile diğer çiçeklerden ayrı bir yerdedir. Tek başına kullanımında dahi şıklığı ile göz dolduran lavanta, düğün gününüzde zarif gelinliğinize en çok yakışacak çiçeklerin de başında gelir. Çiçekçinizden isteyeceğiniz gelin buketinizi dilediğiniz gibi süsleyerek romantik veya modern tarzdan istediğiniz tarza uyumlu hale getirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kuru Çiçek Gelin Buketi Yapımı ve Modelleri

1Yaz düğünleri için ideal

Lavanta, hem taze çiçek açıtğı sırada, hem de kurutulmuş haliyle şık olan bir çiçek. Yaz aylarında henüz kurutulmuş olması sebebiyle hem rengini korur, hem de kokusunu üzerinde taşır. Birkaç dalı bir araya getirerek oluşturacağınız buketinizi bir kurdele veya ip yardımı ile sabitleyebilirsiniz.

2Şans ve sadakat timsali: Lavanta

Viktoryen döneminde gelin buketlerinde bulunan çiçeklerin anlamları oldukça önem taşıyormuş. Bu dönemde en çok tercih edilen çiçeklerin başında ise lavanta geliyor. Lavanta sadakati ve şansı simgelerken, gelinin damada verdiği söz olarak da kabul edilirdi.

Mutlaka incele:  Papatya Gelin Buketi Modelleri

3Lavanta ile çiçeklerin kullanımı

Bu özel renk ve kokuya sahip çiçek kendi başına kullanıldığında benzersiz bir havaya bürünür. Fakat hem lavantadan vazgeçemiyor, hem de buketinizde farklı çiçeklere yer vermek istiyorsanız şakayık veya gül ile birlikte bir buket yaratabilirsiniz.

4Evde lavanta gelin buketi nasıl yapılır?

Lavanta salt kendisi, şıklığı ve zarafeti yansıttığı için gelin buketi yaparken sizi çok zorlamayacaktır. Öncelikle kurdele, tel, makas, yan keski ve silikon tabancasını hazır etmenizde fayda var. Dilediğiniz miktarda lavantayı (veya ekleyeceğiniz farklı çiçekler varsa) bir araya getirdikten sonra bir tel ile sapları sabitliyoruz. Sabitlediğimiz sapı kurdele ile sarıyor; her bir katında silikon ile yapıştırıyoruz. Tamamladığımız saplarda bulunan kurdele uçlarını verev şekilde kestikten sonra buketiniz hazır.

Mutlaka incele:  Gelin Buketi İçin 5 Güzel Model

Bu zarif buketi taşırken tüm gözler sizin üzerinizde olacak. Daha farklı gelin çiçeği seçenekleri için yazılarımıza göz atmayı unutmayın!

Lavender-Bouquet-Collage

00b24b9be68fef0a9679bdb150d263f9

il_fullxfull.438061265_c9st

lavanta gelin buketi14082693-Bouquet-of-a-fragrant-lavender-on-a-white-background-Stock-Photo

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!